BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 7-8 КВІТНЯ 2001 року |

Святкування року Верді: політика та страйк

РОКОВИНИ

Марко ГОРІШНІЙ

Цей рік оголошено роком Верді, бо саме у 2001 році відзначається 100-річчя його смерті (див. “Поступ” від 27.01.2001 року). Він розпочався концертом під назвою “Священне і мирське в раннього і пізнього Верді”, складеним із маловідомих творів оперного реформатора у театрі “Ла Скала”.

Одночасно в герцогському палаці Мілана відкрилася довготривала виставка “Верді: людина, композитор, міф”, а також з’явився спеціальний веб-сайт www.verdi-2001.com.

Головний італійський оперний театр почав святкування сторіччя з дня смерті італійського оперного композитора ґрунтовно, програма року Верді є максимально насиченою.

Основних подій три. Перша – це опера “Ломбардці” у постановці штутгартської трупи Staatsoper – із сюжетом, що має безпосереднє відношення до Мілана, столиці Ломбардії.

Другою стала “Сила долі” у постановці Маріїнського театру, диригент – Валерій Гергієв. Справа в тому, що “Сила долі” була написана Верді в 1862 році спеціально для цього російського театру, і тепер опера приїде на батьківщину автора з автентичними декораціями Андреаса Роллера, які порівняно недавно були відновлені в Петербурзі.

Третім “цвяхом” вердіївського року в театрі “Ля Скала” буде “Луїза Міллер” із Монако в постановці Готца Фрідріха, при цьому Симфонічним оркестром Баварського радіо буде диригувати Лорін Мазель.

Але, попри максимальну помпезність, таки відбувся серйозний зрив. Через страйк оркестрантів скасовано прем’єру опери Верді “Фальстаф” у театрі “Ля Скала”. Профспілці музикантів, до якої входить більшість оркестрантів театру “Ла Скала”, не вдалося домогтися від керівництва театру згоди на погодження нових, більш вигідних умов контрактів. На думку організаторів акції, економічне становище оркестрантів італійських театрів набагато гірше, ніж в інших європейських країнах.

Втім, прем’єру не скасовано остаточно, її “відкладено”, підкреслює представник театру “Ла Скала”. “Фальстаф” – остання опера великого оперного реформатора, складена на тему історичної хроніки Шекспіра для театру “Ла Скала” у 80-річному віці.

“Верді був для самоусвідомлення італійців таким самим потужним важелем, як Данте для формування італійської мови” – сказала міністр культури Італії Джованна Меландрі під час відкриття року Верді. “Говорити про Верді для нас, італійців, все одно, що говорити про власного батька”, – писав свого часу музикознавець Массімо Міла.

Хор з опери “Набукко”, прем’єра якої відбулася 9 березня 1842, стихійно став гімном незалежності нації. Стіна столиці Ломбардії вкрилися написами V.E.R.D.I., який був абревіатурою від “Віктор Еммануіл ІІ, король Італії”.

Смерть Верді була сприйнята як загальнонаціональна трагедія, і через сторіччя гострота цієї втрати не стихає. Сьогодні Верді все ще втілює не лише пристрасть, а й геній бельканто.

“Я знаю, що твори Верді можуть об’єднати нас у цей небезпечний, темний час сепаратизму”, – написав відомий політик Коффераті на шпальтах газети Repubblica.

На іншому кінці політичного спектру Ліга Півночі прийняла Va pensiero з “Набукко” як гімн провінцій Півночі, які вимагають незалежності. “Верді – один із наших”, – пояснив патрон цієї популістської партії Умберто Боссі.

Національний комітет зі святкування вердіївської річниці очолив Фіделе Конфалінері, близький до лідера правої опозиції Сільвіо Берлусконі.

Отже, через сто років після своєї смерті, Верді у 2001 році створив рідкісну можливість об’єднання Італії довкола... музики. А сам рік Верді давно вийшов за рамки мистецької акції.

Крім Мілана, зі знаменитим оперним театром якого пов’язане майже все творче життя Джузеппе Верді, помпезні вшанування пам’яті композитора відбулися у містечку Буссето, де народився Верді, а також у Пармі. Святкує вся Італія.

POSTUP - ПОСТУП
№55 (713),
7-8 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий фаворит Кремля?
·У Львові зафіксовано першу смерть від "коров"ячого сказу"

ПОГЛЯД
·Михайло Гладій: Я за правду
·Фортеця в облозі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дітям бракує грошей
·Василь Куйбіда розчарований "професіоналізмом" своїх підлеглих
·Мерія хоче 24 млн. USD
·Оригінальні маршрутки для Львова
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Україну спробували налякати
·Левко Лук"яненко: Ми разом з соціалістами, бо ми проти Кучми
·Серед опозиції з"явилися "диверсанти"?

ПОСТУП У СВІТ
·Ахмад Шах Масуд - у Європарламенті
·Ізральтяни стають агресивнішими
·Морі таки подав у відставку
·Безкоштовна вища освіта - для всіх
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Якщо збільшився лімфовузол?
·Життя після години смерті
·Підступність герпетичної інфекції
·У єгипетської мумії виявили... протез
·Віагра може викликати сліпоту

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Британія ловитиме вітра в морі
·Космічні кроки України
·"Неправильний" матеріал
·Найбагатша мумія

МЕДІАТЕХНОЛОГІЇ В ПОСТУПІ
·Міккі-Маус на службі у Геббельса
·"Великий Брат" проти "Двох Світів"

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Мирон Кордуба як політик державницького напрямку
·Світ театру Бориса Романицького

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Таліби розпродують Будд у розсип
·Святкування року Верді: політика та страйк
·Викраденого Ренуара знайшли випадково
·Чорно-білий фовізм
·"Фенікс" підпалили навмисно

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні "Динамо" - "Шахтар"
·Пекло для "Червоних дияволів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Максим