BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6 КВІТНЯ 2001 року |

Переговорний процес проходить у США

КАРАБАХ

Мирослав ПЕРУН

Минулого вівторка у США в місті Кі-Вест, що у Флориді, розпочалися переговори президентів Вірменії й Азербайджану про шляхи врегулювання конфлікту навколо Нагірного Карабаху. Планується, що переговори делегацій Вірменії та Азербайджану протривають чотири-шість днів. Переговори проходять за участю держсекретаря США Коліна Павелла та представників Росії й Франції, що разом зі США входять у Мінську групу ОБСЄ.

Це буде вже шістнадцята зустріч Гейдара Алієва і Роберта Кочаряна, на яких вони намагаються знайти вирішення карабахського протистояння. Попередні зустрічі проходили як тет-а-тет, так і за участю посередників. Остання зустріч двох президентів відбулася на початку березня у Парижі.

Конфлікт навколо Нагірного Карабаху – території, що входить до складу Азербайджану, але населена в основному вірменами – почався ще в 1988 році, а військові дії тривали аж до 1994 року. Його жертвами стали 35 тисяч чоловік.
Лише у 1994 році було оголошено про припинення вогню, проте остаточно мирну угоду підписано не було. Тоді вірмени зайняли чверть території Азербайджану й утримують її донині. Водночас через Вірменію проходить найкоротший шлях до Нахічевані – фактично ізольованої частини Азербайджану, з якою пов’язана діяльність нинішнього президента Алієва. А нинішній президент Вірменії Р. Кочарян до свого обрання був лідером Нагірного Карабаху.

Положення “ні миру, ні війни” існує вже майже сім років, і протягом усього цього часу тривають переговори: керівники двох держав намагаються знайти той баланс поступок, що дозволить вирішити проблему мирним шляхом. Ніхто не чекає, що в Кі-Весті буде підписана остаточна угода, проте переговори близькі до розв’язання, що робить їх привабливими для американської адміністрації. Вашингтон прагне насамперед продемонструвати свої посередницькі можливості.
До того ж, якщо Алієв і Кочарян досягнуть певного прогресу на переговорах, то це стане значним плюсом для репутації самого Павелла. Коментуючи перший день переговорів, Павелл відзначив, що зустрічі дають підставу думати, що конфлікт може бути врегульований на основі взаємних поступок обох сторін.

Тим часом за переговорами у США тривожно спостерігає Москва. До Єревана прибув перший заступник начальника Генерального штабу збройних сил Росії Юрій Валуєвський. На переговорах із міністром оборони Вірменії Сержом Саркисяном він обговорював питання поглиблення військового співробітництва двох країн.
До того ж регулярна армія Вірменії біля кордону з азербайджанською територією розпочала великомасштабні маневри, в яких задіяні новітні танки, бойові вертольоти і т. д. Військові навчання можна розглядати як реакцію на нещодавні заяви у Баку й Тбілісі про можливість розміщення на Південному Кавказі військових баз НАТО і розширення військового співробітництва між Туреччиною, Азербайджаном і Грузією. Проведення вірменською армією масштабних військових маневрів може бути також спробою перевірити реакцію не лише Азербайджану, але й Туреччини.

POSTUP - ПОСТУП
№54 (712),
6 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Учителі вийшли на вулиці
·ДАІ більше не штрафуватиме!

ПОГЛЯД
·Чи існує на Львівському телебаченні цензура?
·Усупереч рекордам

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кардинал відвідав єврейський цвинтар у Самборі
·Зіркові готелі чекають відвідувачів
·В УМВС триває кадрова чистка
·У пожежників - сезон
·Енергетичний бунт
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Заробляти можна і на... смітті
·Створюється єдиний Архів Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Перепис парламентського населення
·Убивць більше не вбиватимуть
·Глуха опозиція, німий президент
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Молдові - президент-комуніст
·Китайсько-американське протистояння триває
·Переговорний процес проходить у США

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Богдан Дацишин: Мені боляче дивитися, як у Львові люди сидять без світла
·Україна програла трубну війну
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Урбаністичний феномен Львова

АРТ-ПОСТУП
·Українські видання творів Гадамера:
·Церковна музика напередодні Великодня
·Але ж зате, як ми співаємо!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Злидні нафтового раю
·Спілкуйся - вільно, живи - автомобільно
·Вихлопні гази - замість кисню

СПОРТ-ПОСТУП
·Крах Іспанії та тріумф Англії
·На матчах ЧС-2002 продаватимуть пиво!
·Чи відновлять Палац спорту?
·Перемога на боці ЛНУ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Фотографії оголеної Мерилін продати не вдалося
·Шедевр подвійної дії