BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6 КВІТНЯ 2001 року |

Китайсько-американське протистояння триває

ПРОТИСТОЯННЯ

Михайло МИШКАЛО

Учора в дипломатично-шпигунському протистоянні Китай – США, викликаному інцидентом з американським літаком-шпигуном і китайським винищувачем (див. “Поступ” № 52 (710), намітився прорив. На прес-конференції для іноземних журналістів речник китайського міністерства закордонних справ Сан Юхі заявив, що Америка зробила крок “у правильному напрямку”, розуміючи під цим лист китайській владі держсекретаря США Коліна Павелла.

Тепер, якщо американці будуть налаштовані на співпрацю з китайськими колегами, їхнім дипломатам буде дозволено ще раз зустрітися з членами екіпажу літака-шпигуна. Перша зустріч з 24 членами екіпажу, який зараз перебуває на південнокитайському острові Хайнань, відбулась у вівторок вночі. 21 чоловік і три жінки розміщені в двох кімнатах військового гуртожитку. Пілот утримується окремо. Дипломатам було дозволено купити членам екіпажу продукти і предметів туалету, а також передати родичам і близьким у США фотографії полонених.
Наразі, стверджує китайський речник Сан Юхі, “всі члени екіпажу перебувають під слідством, оскільки вони є порушниками міжнародного права”.

Водночас Сан Юхі висловив деякий сумнів щодо можливості цієї повторної зустрічі, оскільки Вашингтон ще й досі не хоче офіційно вибачатися перед китайською стороною. Навіть лист шефа американської дипломатії, держсекретаря Коліна Павелла, який так сподобався китайцям, містить лише його думки щодо якнайскорішого виходу з цієї непростої для обох країн ситуації, однак жодного натяку на вибачення там немає. Максимум, що в ньому є, – це вираження жалю з приводу загибелі китайського пілота.

Американці навіть і не думають вибачатися. На думку сенатора Ліберман, члена комітету з озброєння, “нам немає за що вибачатися. Інцидент стався в міжнародних водах. Наш літак аж ніяк не міг сам зіткнутися з китайським винищувачем, який переслідував його і поводив себе агресивно. Якщо ми винні, ми завжди готові це визнати і компенсувати завдані збитки, як це було у випадку з бомбардуванням посольства Китаю в Белграді.” “Ніяких вибачень – це офіційна позиція президента Буша”, – підтвердив речник американського уряду Арі Фішер.

Позиція китайського уряду прочитується з інтерв’ю посла Китаю в США агенції перебуває СNN: “Наша сторона недвозначно заявила, що американці повинні офіційно вибачитися і взяти на себе всю відповідальність за інцидент, що стався на відстані 100 кілометрів від нашого острова Хайнань. Поки цього не станеться, про жоден прогрес у справі літака не йтиметься”.

На думку аналітиків, у разі непоступливості з боку Китаю Вашингтон може вдатися до низки дуже жорстких заходів – від розірвання дипломатичних відносин до заблокування вступу Китаю у Всесвітню організацію торгівлі.

POSTUP - ПОСТУП
№54 (712),
6 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Учителі вийшли на вулиці
·ДАІ більше не штрафуватиме!

ПОГЛЯД
·Чи існує на Львівському телебаченні цензура?
·Усупереч рекордам

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кардинал відвідав єврейський цвинтар у Самборі
·Зіркові готелі чекають відвідувачів
·В УМВС триває кадрова чистка
·У пожежників - сезон
·Енергетичний бунт
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Заробляти можна і на... смітті
·Створюється єдиний Архів Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Перепис парламентського населення
·Убивць більше не вбиватимуть
·Глуха опозиція, німий президент
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Молдові - президент-комуніст
·Китайсько-американське протистояння триває
·Переговорний процес проходить у США

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Богдан Дацишин: Мені боляче дивитися, як у Львові люди сидять без світла
·Україна програла трубну війну
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Урбаністичний феномен Львова

АРТ-ПОСТУП
·Українські видання творів Гадамера:
·Церковна музика напередодні Великодня
·Але ж зате, як ми співаємо!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Злидні нафтового раю
·Спілкуйся - вільно, живи - автомобільно
·Вихлопні гази - замість кисню

СПОРТ-ПОСТУП
·Крах Іспанії та тріумф Англії
·На матчах ЧС-2002 продаватимуть пиво!
·Чи відновлять Палац спорту?
·Перемога на боці ЛНУ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Фотографії оголеної Мерилін продати не вдалося
·Шедевр подвійної дії