BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6 КВІТНЯ 2001 року |

Енергетичний бунт

КОНФЛІКТ

Ірина КОШЕЛИК

Схоже на те, що Новояворівське комунальне підприємство “Міські електричні мережі” не має наміру поступатися своїми інтересами перед ВАТ “Львівобленерго”. Уклавши напряму контракт з “Енергоринком” і оминувши обленерго в розрахунках за спожиту електроенергію, воно створило прецедент якщо не в країні, то принаймні в регіоні.

“Електроенергію ми отримуємо через “Західні електричні мережі” і з 1 квітня цього року у нас укладено договір з “Енергоринком” про пряму оплату за спожиту електроенергію, – коментує ситуацію директор Новояворівського комунального підприємства “Міські електричні мережі”(МЕМ) Микола Терлецький.

– Тому ми вважаємо, що ВАТ “Львівобленерго” не має жодного права відключати Новояворівську подачу електроенергії. Лише ми маємо виключне право здійснювати абонентське вимкнення неплатників”.

Нагадаємо, що 28 березня технічні працівники ВАТ “Львівобленерго” через заборгованість МЕМ Новояворівська вимкнули подачу електроенергії усьому Новояворівську, за винятком лікарні та ще декількох об’єктів. Станом на 28 березня заборгованість становила 1,886 мільйона гривень. А 30 березня на ім’я заступника голови облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Леоніда Мельника надійшла телеграма про самовільне відновлення подачі електроенергії. На його думку, міська влада Новояворівська повинна сама вирішувати цю проблему, оскільки це єдине в області енергопостачальне підприємство, що належить міській комунальній власності. “За електроенергію треба платити, – в черговий раз нагадав Леонід Мельник. – Або нехай міська рада вирішує цю проблему шляхом передачі майна МЕМ у власність ВАТ “Львівобленерго”, або нехай погашають борг перед обласною енергопостачальною компанією, а тоді вже працюють напряму з “Енергоринком”.

Натомість Микола Терлецький переконаний, що сума боргу свідомо завищена, принаймні на 540 тисяч гривень. “12 квітня арбітражний суд розгляне наші претензії, – говорить директор МЕМ. – І якщо він визнає наші борги, то ми будемо змушені їх повертати. Але я вважаю, що необхідно перевірити, яким чином сума заборгованості сягнула аж 1,886 мільйонів гривень. Тому ми вже неодноразово пропонували керівникам ВАТ “Львівобленерго” сісти за стіл переговорів і перевірити нараховану заборгованість. Але цього і досі не вдалося зробити”.

Як повідомив Микола Терлецький, відсоток проплати за електроенергію у Новояворівську є дуже високим – 95%, і масові довготривалі вимкнення електроенергії населенню дуже негативно впливає на соціальну стабільність у їхньому місті. Хоча, як він сам зізнався, мешканці Новояворівська усвідомлюють, що у вимкненнях винні не МЕМ, а ВАТ “Львівобленерго”.

POSTUP - ПОСТУП
№54 (712),
6 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Учителі вийшли на вулиці
·ДАІ більше не штрафуватиме!

ПОГЛЯД
·Чи існує на Львівському телебаченні цензура?
·Усупереч рекордам

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кардинал відвідав єврейський цвинтар у Самборі
·Зіркові готелі чекають відвідувачів
·В УМВС триває кадрова чистка
·У пожежників - сезон
·Енергетичний бунт
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Заробляти можна і на... смітті
·Створюється єдиний Архів Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Перепис парламентського населення
·Убивць більше не вбиватимуть
·Глуха опозиція, німий президент
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Молдові - президент-комуніст
·Китайсько-американське протистояння триває
·Переговорний процес проходить у США

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Богдан Дацишин: Мені боляче дивитися, як у Львові люди сидять без світла
·Україна програла трубну війну
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Урбаністичний феномен Львова

АРТ-ПОСТУП
·Українські видання творів Гадамера:
·Церковна музика напередодні Великодня
·Але ж зате, як ми співаємо!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Злидні нафтового раю
·Спілкуйся - вільно, живи - автомобільно
·Вихлопні гази - замість кисню

СПОРТ-ПОСТУП
·Крах Іспанії та тріумф Англії
·На матчах ЧС-2002 продаватимуть пиво!
·Чи відновлять Палац спорту?
·Перемога на боці ЛНУ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Фотографії оголеної Мерилін продати не вдалося
·Шедевр подвійної дії