BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6 КВІТНЯ 2001 року |

Спілкуйся - вільно, живи - автомобільно

ЗАКОНИ

Віктор КОРБУТ

У Німеччині керування автомобілем або, скажімо, велосипедом із мобільним телефоном у руці з першого лютого нинішнього року заборонене. Причому заборона діє навіть у тому випадку, коли керуючий транспортним засобом стоїть перед червоним сигналом світлофора чи зі швидкістю черепахи рухається в “корці”. Розмовляти можна лише за однієї умови – якщо телефони обладнані навушниками і мікрофоном, і є можливість розводити балачки, не відриваючи рук від керма.

У Франції розмова за кермом по мобільному телефону вважається одним із найсерйозніших порушень правил дорожнього руху. Відчувши запах спиртного від водія, французькі дорожні поліцейські можуть відпустити його, якщо будуть упевнені, що він у стані вести машину і не “перебрав” дозволеної дози. Але помітивши водія, який розмовляє по телефону під час руху, охоронці порядку стають невблаганними.

Натомість у США практично всюди дозволено спілкуватися по мобільному телефону за кермом. Заборони введені лише муніципалітетами декількох міст у штатах Нью-Йорк, Огайо, Пенсільванія і Нью-Джерсі. А от канадські водії, перебуваючи за кермом автомобіля, можуть сміливо користуватися мобільним телефоном – жодних обмежень для них у цій країні не передбачено.

У Туреччині використання мобільних телефонів водіями офіційно заборонено вже давно, проте цю заборону тут просто ігнорують. Саме тому в країні планують утричі збільшити штрафи за користування мобільним телефоном під час керування автомашиною.

В Ізраїлі, як це не дивно, кількість мобільних телефонів уже перевищує кількість жителів цієї країни. Ніхто вже давно не дивується “трубці” у руках вантажника чи прибиральниці. Але в цій країні напрочуд суворо стежать за дотриманням правил використання мобільних телефонів під час руху. Штраф становить близько 50 доларів США за перше порушення. Саме тому на узбіччях ізраїльських доріг можна побачити багато машин із включеною аварійною сигналізацією – просто водії у цей час розмовляють по мобільному телефону.

У Мексиці існує дивне правило: що забороняє закон, те дозволяють “добрі” поліцейські. Перебуваючи за кермом автомобіля, у мексиканській столиці не розмовляють по “мобільнику” хіба що ті, у кого його немає. Але це – рідкість. Величезні відстані й автомобільні “корки”, які доводиться долати автомобілістам в одному з найбільших мегаполісів світу, змушують їх щодня проводити за кермом не одну годину.

У Кувейті, де на середньостатистичну родину припадає 3,7 автомобіля в приватному користуванні, немає жодної заборони на розмови по мобільному телефону за кермом. Мобільні апарати тут є у всіх, але при цьому на дорозі рідко побачиш водія, який користується мобільним телефоном. Безумовно, впливає місцева специфіка, оскільки на ідеально рівних дорогах і за абсолютної відсутності автомобільних заторів офіційно дозволена швидкість складає 120 км на годину. І рух відбувається саме з такою швидкістю, і навіть більшою. А при такій швидкості бажаючих керувати автомобілем однією рукою не багато.

А от у Росії така заборона почала діяти з 1 квітня, щоправда тамтешні правоохоронці навіть не уявляють собі, яким чином визначати, говорив водій по телефону чи ні, та й штрафні санкції доволі низькі – лише 20 рублів.

Як повідомили “Поступ” в управлінні ДАІ міста Львова, на наших дорогах наразі дозволено керувати автомобілем і теревенити по мобільному телефону. Тобто штрафу за це вам ніхто не випише. Щоправда, уже з першого вересня цього року мають вступити в дію нові Правила дорожнього руху, у яких є стаття, яка забороняє водіям користуватися “мобілкою”, тримаючи її в руках (себто без використання пристрою “free-hand”). Отже, до вересня ще можемо спілкуватися вільно!

POSTUP - ПОСТУП
№54 (712),
6 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Учителі вийшли на вулиці
·ДАІ більше не штрафуватиме!

ПОГЛЯД
·Чи існує на Львівському телебаченні цензура?
·Усупереч рекордам

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кардинал відвідав єврейський цвинтар у Самборі
·Зіркові готелі чекають відвідувачів
·В УМВС триває кадрова чистка
·У пожежників - сезон
·Енергетичний бунт
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Заробляти можна і на... смітті
·Створюється єдиний Архів Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Перепис парламентського населення
·Убивць більше не вбиватимуть
·Глуха опозиція, німий президент
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Молдові - президент-комуніст
·Китайсько-американське протистояння триває
·Переговорний процес проходить у США

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Богдан Дацишин: Мені боляче дивитися, як у Львові люди сидять без світла
·Україна програла трубну війну
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Урбаністичний феномен Львова

АРТ-ПОСТУП
·Українські видання творів Гадамера:
·Церковна музика напередодні Великодня
·Але ж зате, як ми співаємо!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Злидні нафтового раю
·Спілкуйся - вільно, живи - автомобільно
·Вихлопні гази - замість кисню

СПОРТ-ПОСТУП
·Крах Іспанії та тріумф Англії
·На матчах ЧС-2002 продаватимуть пиво!
·Чи відновлять Палац спорту?
·Перемога на боці ЛНУ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Фотографії оголеної Мерилін продати не вдалося
·Шедевр подвійної дії