BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-11 КВІТНЯ 2001 року |

Знущаємося над MS Windows 98

ОЧУМІЛІ РУЧКИ

Грицько БУБЛИК

Закінчення. Початок № 49
від 29 березня-4 квітня 2001

Звук!

Порада з тієї ж серії, що й про шрифти. Не треба – не ставте, бо також “пожирає” “оперативку” і сповільнює завантаження, особливо якщо повісити на старт Windows що-небудь довге і красиве. Забирається через панель управління, у настройках звуків. Просто ставите схему на None, і більше нічого робити не треба.

Кеш і файл підкачки

Кеш Windows працює досить своєрідно. Він спочатку повністю... як би то м’якше сказати?... засмічується, після чого починає звільняти для себе оперативну пам’ять, скидаючи запущені програми у файл підкачки. Це дуже знижує швидкість їх роботи, особливо в системах, де менше 128МВ ОЗУ. Вирішується проблема досить просто: або докупляється 128, чи й більше МВ “розуму” (дорожчий, але ефективніший варіант), або відкривається SYSTEM.INI через System Editor, там додається розділ [vcache], в якому прописуються 2 параметри – CacheMinSize і CacheMaxSize (відповідно – мінімальний і максимальний розмір кешу). При різній кількості ОЗУ рекомендований розмір кешу різний. Приклад подано нижче.

Для тих, у кого 32 MB RAM:
[vcache]
MinFileCache=2048
MaxFileCache=6144
Для тих, у кого 48 MB RAM:
[vcache]
MinFileCache=2048
MaxFileCache=8192
Для тих, у кого 64 MB RAM:
[vcache]
MinFileCache=2048
MaxFileCache=10240
Для тих, у кого 128 MB RAM:
[vcache]
MinFileCache=4096
MaxFileCache=16384
Файл MSDOS.SYS

Параметри з невеликим описом: WinDir=шлях, де шлях – це місце каталогу windows, наприклад С:\Windows. Завдяки цьому можна без різних додаткових утиліт тримати на вінчестері декілька копій Windows, заздалегідь поставлених у різні каталоги. При потребі легко запустити іншу версію: досить виправити шлях у файлі. Але тільки не думайте, що досить накопіювати собі по різних папках “віндоз”, вказати до них шлях – і все буде OK. Адже інформація про шлях до системних файлів зберігається не в цьому файлі, і при завантаженні можуть виникнути (і, швидше за все, виникнуть) помилки.

WinBootDir=шлях – те ж саме, тільки про те, звідки завантажується Windows. HostWinBootDrive=диск_без_двокрапки – диск, з якого вантажиться Windows.
BootMulti=1 (або 0) – дає можливість зберегти старий DOS, при цьому після натиснення F4 завантажиться саме DOS. Раніше це було жахливим “глюкалом”, а як тепер – не знаю.

BootGUI=1 (або 0) – дозволяє відразу ж після обробки AUTOEXEC і CONFIG перейти до завантаження Windows.

DoubleBuffer=1 (або 0) – встановлює подвійну буферизацію деяких SCSI пристроїв. При цьому щоразу вантажиться драйвер doublebuff.sys. Їсть пам’ять. Якщо SCSI немає, то включати не треба.

AutoScan=х (де х – 0, 1 або 2) – відповідає за те, як буде поводитися система, якщо до цього “віндозу” вивантажили не так, як вона хотіла (ґудзиком power або reset), – тобто чи запускати scandisk (і як його запускати).

AutoScan=0 – незважаючи на “аварійне” завершення роботи, файлова система перевірятися не буде. Годиться тільки для розуміючих користувачів або коли перевірку файлової системи проводить не scandisk.

AutoScan=1 – параметр за замовчуванням: файлова система після попереднього аварійного завершення роботи буде перевірятися, але попередить про це.

AutoScan=2 – файлова система після аварійного завершення роботи перевіряється без зайвих запитань, а тому це бажано ставити ВСІМ користувачам, які в роботі Win9x не розумються, а тому самі не знають, що таке перевірка файлової системи і навіщо це потрібно.

Конфігурація дисків

Не варто вішати HDD і CD-Rom на один шлейф. Добре було би частіше оптимізувати диск (до речі, він від цього не псується, як каже дехто, а якщо і псується, то принаймні не більше, ніж при завантаженні важкої гри).

І ще трохи про швидкість.

Windows стане працювати трохи швидше, якщо додати в CONFIG.SYS рядок STACKS=0,0 (стара штука, була потрібною для сумісності.)

Що би там не казали пронедоліки FAT32 але в будь-якому разі краще користуватися саме ним. Краще не переводити диск у FAT32 різноманітними конвертерами, а відразу робити його таким за допомогою FDISK. А запитання FDISK при запуску про те, чи підтримувати великі диски, слід розуміти як запитання “Включити розмітку в FAT32?”

POSTUP - ПОСТУП
№53 (711),
5-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Замах на Тимошенко

ПОГЛЯД
·Під стінами СБУ буде відправлено Великодню літургію
·Гладій прагне відкритості
·Надія помирає останньою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Буде День прапора
·Стипендії зростуть
·Учителі розпочали страйк
·"Львівводоканал" перевіряють
·Пограбування як удар по опозиції?
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Суд над грибниками
·Російське МЗС не відмінить візиту Папи в Україну
·Леонід Кучма піде у відставку

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Набридло, чесно кажучи"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Тюремний душ для Слобо
·Смерть незалежного телебачення в Росії
·Людське м"ясо на продаж у Молдові

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ГІСТЬ ПОСТУПУ
·Лесь Подерв"янський: Мені огидні і влада, і опозиція

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Як пограбувати Сороса
·Знущаємося над MS Windows 98
·Tribes2 пішов на золото
·СеВІТ 2001

АРТ-ПОСТУП
·Фотоісторія "Солідарності"
·Польські книжки для українців
·Львів"яни стали театралами 225 років тому
·Смак "житняка" у малярстві
·Життєва філософія Актора

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиг "Галатасарая" та перша помста "Баварії"
·Черговий сюрприз від ФК "Львів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Баски погрожують убити Бандераса
·Білосніжка