BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-11 КВІТНЯ 2001 року |

Людське м"ясо на продаж у Молдові

СУСІДИ

Михайло МИШКАЛО

Цього тижня правоохоронці Молдови розпочали слідство у справі діяльності одного з онкологічних центрів столиці. Це сталося після того, як двоє затриманих чоловіків продавали частини людського тіла під виглядом м’яса домашніх тварин. У результаті слідства стало відомо, що частини людського тіла, а точніше, ноги і груди (це було підтверджено пізнішою експертизою), вони отримували в державній лікарні Кишинева.

Для більшої конспірації свій товар торговці продавали з ятки перед м’ясним магазином за ціною менш ніж два долари за кілограм. Затримали цих продавців людського м’яса тільки після того, як один із покупців відчув щось недобре і, як чесний громадянин, доніс на них у поліцію. Офіційна причина для арешту була досить благопристойна: відсутність ліцензії на право торгівлі. У ході подальшого слідства з’ясувалося багато цікавого, наприклад, те, що, згідно з інструкцією, місце походження “м’ясної продукції” – онкологічний центр – повинен знищувати ампутовані частини тіла, але аж ніяк не продавати їх “наліво”. Тепер горе-лікарям – бізнесменам загрожують щонайменше штрафи і догани за невиконання своїх службових обов’язків. Але в чому ж причина такого варварства, запитують шоковані європейці.

Усе елементарно. Через десять років після проголошення незалежності Молдова оголошена найбіднішою країною Європи. Середня зарплата тут становить 30 доларів. Більшість мешканців цієї
4,5-мільйонної країни, а особливо ті, хто проживає в провінції, отримує заробітну плату не грошима, а продуктами харчування і виробами місцевої промисловості. Наприклад, цеглою, плиткою чи пральним порошком. Зароблені гроші не виплачуються місяцями, безробіття є масовим. До того ж становище місцевих фермерів погіршила ще й засуха. А сильні морози в кінці 2000 року знищили значну частину урожаю.

У містах і селах центральної і північної частини Молдови внаслідок усіх цих бід настав хаос. Не маючи жодної можливості прогодувати сім’ю, багато молдаван покидають батьківщину і вирушають за кордон у пошуках заробітку. Як наслідок, села і містечка перетворюються на пустку.

Ті ж, хто не в змозі емігрувати, доведені до відчаю, і не бачать іншого виходу з біди, окрім як продавати свої органи для трансплантації. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають, що ця практика продавання самого себе по частинах набула в Молдові масового характеру. Органи продаються посередникам, які працюють із клієнтами в Західній Європі, Туреччині й Ізраїлі. Для проведення операцій донори-молдавани, як правило, транспортуються в Грузію або навіть в Естонію.

POSTUP - ПОСТУП
№53 (711),
5-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Замах на Тимошенко

ПОГЛЯД
·Під стінами СБУ буде відправлено Великодню літургію
·Гладій прагне відкритості
·Надія помирає останньою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Буде День прапора
·Стипендії зростуть
·Учителі розпочали страйк
·"Львівводоканал" перевіряють
·Пограбування як удар по опозиції?
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Суд над грибниками
·Російське МЗС не відмінить візиту Папи в Україну
·Леонід Кучма піде у відставку

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Набридло, чесно кажучи"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Тюремний душ для Слобо
·Смерть незалежного телебачення в Росії
·Людське м"ясо на продаж у Молдові

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ГІСТЬ ПОСТУПУ
·Лесь Подерв"янський: Мені огидні і влада, і опозиція

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Як пограбувати Сороса
·Знущаємося над MS Windows 98
·Tribes2 пішов на золото
·СеВІТ 2001

АРТ-ПОСТУП
·Фотоісторія "Солідарності"
·Польські книжки для українців
·Львів"яни стали театралами 225 років тому
·Смак "житняка" у малярстві
·Життєва філософія Актора

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиг "Галатасарая" та перша помста "Баварії"
·Черговий сюрприз від ФК "Львів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Баски погрожують убити Бандераса
·Білосніжка