BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-11 КВІТНЯ 2001 року |

Надія помирає останньою

МЕЛЬНИК

Першоквітневі жарти української Феміди у цьому році справді вражають. Хоча нібито судова влада продемонструвала свою незалежність у справі застосування попережувальних заходів щодо Юлії Тимошенко. Але, коливаючись на кожному з рівнів – від арешту до підписки про невиїзд, – третя влада продемонструвала, що вона ще далека до демократичних та цивілізованих процедур.

Окрім того, тиск прокуратури та правоохоронних органів на суди просто вражає.
Чого варті штамповані вироки львівським учасникам з’їзду комітетів “За правду!”, яких виловлювали на київському вокзалі? Та чи може бути здоровою одна гілка, коли хворе усе дерево української влади?

Перипетії долі Юлії Тимошенко на виду у всього світу, а тисячі громадян, які щоденно зіштовхуються із владою, не виносять з цього спілкування нічого доброго. Кажуть, що Юлія Тимошенко за кільканадцять днів перебування у слідчому ізоляторі у набагато комфортніших, ніж інші в’язні, умовах встигла підхопити сухоти. Дай Боже, щоб це було лише припущенням. Але мій короткий досвід спілкування з, тоді ще радянською, міліцейською та в’язничною системою продемонстрував, що навіть кількох годин достатньо, щоби підірвати здоров’я на все життя. На щастя, мене тоді Бог милував. І не треба, щоб, як у Китаї, відрізали язика чи тримали в камері, залитій до колін водою.

А яка мова наших правоохоронців! Навіть такому видатному в цій галузі спеціалістові, як Кучма, є чого повчитися. І не треба, щоб отой охоронець спокою був роздратований чи мав щодо вас якісь застереження. Це стиль життя усієї нашої – на жаль, і моєї, і вашої – владної системи, яка, як іржа, роз’їдає все тіло нації.

А може, й навпаки? Адже говорять, що кожен народ має таку владу, якої заслуговує. І щось в цьому є. Адже звідки беруться усі ці бюрократи, хапуги, садисти, параноїки при владі? Колись їх, принаймні частину завозили з Москви, Варшави чи Відня. А нині, за нечисельними винятками, – це все наші рідні, уроджені в Україні, переважно в порядних українських родинах.

Хто ж перетворює щирі, цнотливі, національні, богобоязливі душі на отих бездушних урядовців, що не бачать нічого, окрім власної жадоби загребти якнайбільше під себе? Школа, родина, вулиця, армія, обставини життя, комсомол, партії, гроші, телебачення, Голлівуд, іноземні розвідки, сексуальні переживання? Якби-то знати правильну відповідь та усунути причину, як би все стало добре.

Тільки хто має бути отим санітаром-асенізатором, щоб очистити бруд у коридорах української влади? Кликати знову німців чи ще якихось чужинців? Та в них теж не все так ідеально, як декому з нас видається. Там також є корумповані урядовці та судді, нахабні поліцаї, рекетири та бандити. Можливо, навіть і не менше, ніж в Україні. Але подивімося, скільки би там встиг привласнити отакий собі можновладець за один рік? Ну, кількасот тисяч, максимум – мільйон доларів. І рано чи пізно власна поліція або ж політичні супротивники витягнули б усі афери на світ Божий.

А в нас? Ніхто навіть підрахувати не може, скільки потягнув “Паша” за неповний рік прем’єрування та перебуваючи на інших посадах. Не лише тому, що немає елементарного порядку та обліку. Просто якщо вже там хтось у Панамі чи Швайцарії попадеться, то використовують нагоду, щоби списати на бідолаху й усі власні грішки. Парадокс, але чомусь американські чи німецькі слідчі, а не наші доблесні прокуратура, СБУ, міліція, ДПА, митниця, КРУ та десятки інших контрольних та правоохоронних інституцій мають підраховувати, скільки хто чого потягнув з України. Хіба що їм вкажуть когось та “хазяїн” накаже: “Фас!”.

Отакі-то не дуже оптимістичні міркування виникають від обсервації нашої дійсності. Не відкриваю ні для кого Америки, бо всі це добре знають. Кожен міг би розповісти набагато більше зі своїх спостережень над українськими реаліями. І кожен знає, як можна поправити ситуацію. Просто піти і проголосувати, як голосували півтора року тому за “нового старого”, бо не було за кого. Тож і нарікати не маємо на кого, як на самих себе.

Та чекати, може, підросте нове покоління. Мудріше, цнотливіше, богобоязливіше, практичніше та порядніше. І ніщо не встигне їх зіпсувати, як нас із вами. І ми, може, доживемо при них залишок життя у справжній заможній правовій державі.

Надія помирає останньою. Після того, як уже вмерли Софія, Віра і Любов...
Мало не забув – залишається ще Юлія.

Ігор МЕЛЬНИК

POSTUP - ПОСТУП
№53 (711),
5-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Замах на Тимошенко

ПОГЛЯД
·Під стінами СБУ буде відправлено Великодню літургію
·Гладій прагне відкритості
·Надія помирає останньою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Буде День прапора
·Стипендії зростуть
·Учителі розпочали страйк
·"Львівводоканал" перевіряють
·Пограбування як удар по опозиції?
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Суд над грибниками
·Російське МЗС не відмінить візиту Папи в Україну
·Леонід Кучма піде у відставку

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Набридло, чесно кажучи"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Тюремний душ для Слобо
·Смерть незалежного телебачення в Росії
·Людське м"ясо на продаж у Молдові

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ГІСТЬ ПОСТУПУ
·Лесь Подерв"янський: Мені огидні і влада, і опозиція

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Як пограбувати Сороса
·Знущаємося над MS Windows 98
·Tribes2 пішов на золото
·СеВІТ 2001

АРТ-ПОСТУП
·Фотоісторія "Солідарності"
·Польські книжки для українців
·Львів"яни стали театралами 225 років тому
·Смак "житняка" у малярстві
·Життєва філософія Актора

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиг "Галатасарая" та перша помста "Баварії"
·Черговий сюрприз від ФК "Львів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Баски погрожують убити Бандераса
·Білосніжка