BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-11 КВІТНЯ 2001 року |

Замах на Тимошенко

Юлія Тимошенко заявила, що її хотіли отруїти. Підозрюють також, що її могли навмисне заразити туберкульозом

РЕПРЕСІЇ

Ольга ЯЦЕНКО© ПОСТУП
Легендарна опозиціонерка Юлія Тимошенко заявила московській газеті “Известия”, що в Лук’янівському слідчому ізоляторі, де вона перебувала 42 дні, її хотіли вбити. “Мене намагалися отруїти. Я повинна була вмерти, – каже Юлія Тимошенко. – Мені мали дати отруєну воду. Адвокати мене попередили, що це можливо. Я відмовилася від води, а потім з’ясувала, що мої продукти, які зберігалися в загальному тюремному холодильнику, перепаковані. Їсти і пити я не наважувалася”.

Раніше, відразу через кілька днів після арешту 13 лютого, адвокати Тимошенко та її соратники заявляли, що тюремні воду та їжу Юлія Володимирівна не приймає тому, що в неї загострилася виразка шлунку, а тому їй необхідні спеціальна дієтична їжа та спеціальна вода. Тепер ця версія дещо трансформувалася й отримала звинувачувальний характер. Про своє перебування у слідчому ізоляторі Юлія Тимошенко розповідає просто-таки жахливі історії. “На мене “тиснули” фізично і психологічно. Я помирала, мені було боляче, але я не могла отримати навіть ліки для зниження болю, – каже вона. – До мене не допускали лікарів, не дозволяли отримувати передачі – те щоденне харчування, без якого я тоді не могла обійтися”. Натомість УТ-1 цієї неділі показало сюжет, у якому стверджується, що під час перебування у СІЗО Тимошенко отримувала повноцінні продукти – манго, авокадо, свіжі огірки, фініки, курагу, сир “Мацарелла”, сливи, груші, а також майже всі продукти, необхідні для дієтичного харчування, – рибу, м’ясо, овочеві рагу тощо. Однак Тимошенко твердить, що була змушена відмовлятися від цих харчів, оскільки боялася, що продукти могли бути отруєні.

Медики кажуть, що будь-яка людина, опинившись у тюремній камері, відразу отримує психологічний шок, тож працівникам пенітенціарного закладу не треба докладати багато зусиль, аби чинити на неї “тиск”. “Мене водили на прогулянки не загальною “арештантською стежкою”, а підземними казематами, збудованими ще за часів Катерини. Там не було світла”, – скаржиться Тимошенко.

Схоже, що прогулянки підземними казематами не минулися для здоров’я лідера “Батьківщини” безслідно. Учора Олександр Турчинов (голова парламентської фракції “Батьківщина”) заявив, що у Юлії Тимошенко лікарі виявили пневмонію (запалення легенів), а зараз проводять необхідні тестування для визначення наявності інших хвороб, яких вона не мала раніше. “Ми стурбовані станом здоров’я Юлії Тимошенко і боїмося, що в СІЗО її могли навмисно заразити туберкульозом чи гепатитом”, – сказав Олександр Турчинов.

Після таких розповідей і таких дій логічно було б, якби Юлія Тимошенко подала скаргу в прокуратуру з заявою про замах на її життя. Але, схоже, вона не збирається цього робити, оскільки зайнята зараз іншими справами. Цієї суботи відбудеться велике засідання учасників Форуму національного порятунку, на якому лідер партії “Батьківщина” планує представити свою програму розвитку подальших подій. Щоправда, лікарі стверджують, що пані Тимошенко зараз протипоказані будь-які навантаження, тому участь її у цьому засіданні є досить примарною.

Крім того, існує й інший момент, через який Юлії Тимошенко може не виявитися серед учасників ФНП. Уже в лікарні Юлія Володимирівна розгорнула активну роботу з підготовки програмних положень діяльності опозиції й необережно заявила, що не проти зайняти крісло Президента України, а зараз робить усе необхідне, аби найближчим часом провести референдум про недовіру Леоніду Кучмі. Не всі учасники ФНП погодилися з таким рішенням. Зокрема Володимир Чемерис, співголова акції “Україна без Кучми”, заявив, що він не хотів би, аби вона брала участь у переговорах, оскільки Тимошенко має за собою кримінальну справу. Політологи теж вважають, що Юлії Тимошенко не дадуть можливості очолити Форум національного порятунку і можуть взагалі не допустити її до переговорів із владою. Як розвиватимуться події далі, стане зрозуміло вже наприкінці тижня.

POSTUP - ПОСТУП
№53 (711),
5-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Замах на Тимошенко

ПОГЛЯД
·Під стінами СБУ буде відправлено Великодню літургію
·Гладій прагне відкритості
·Надія помирає останньою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Буде День прапора
·Стипендії зростуть
·Учителі розпочали страйк
·"Львівводоканал" перевіряють
·Пограбування як удар по опозиції?
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Суд над грибниками
·Російське МЗС не відмінить візиту Папи в Україну
·Леонід Кучма піде у відставку

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Набридло, чесно кажучи"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Тюремний душ для Слобо
·Смерть незалежного телебачення в Росії
·Людське м"ясо на продаж у Молдові

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ГІСТЬ ПОСТУПУ
·Лесь Подерв"янський: Мені огидні і влада, і опозиція

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Як пограбувати Сороса
·Знущаємося над MS Windows 98
·Tribes2 пішов на золото
·СеВІТ 2001

АРТ-ПОСТУП
·Фотоісторія "Солідарності"
·Польські книжки для українців
·Львів"яни стали театралами 225 років тому
·Смак "житняка" у малярстві
·Життєва філософія Актора

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиг "Галатасарая" та перша помста "Баварії"
·Черговий сюрприз від ФК "Львів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Баски погрожують убити Бандераса
·Білосніжка