BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-11 КВІТНЯ 2001 року |

Смак "житняка" у малярстві

Три грані творчості киянки Любові Міненко

ВИСТАВКА

Андрій ДОРОШ© ПОСТУП
Років із тридцять тому в одному зі ставків Немирівського курорту безжурно існувало кілька здоровенних коропів, які й не підозрювали, що віддавна стали об’єктом зазіхань усіх місцевих і приїжджих рибалок. Утім, може, і здогадувались, бо марно заманити на гачок їх намагалися всілякими делікатесами, мало не смаженою саранчею. Як звичайно, успіх випав новакові, який, не знаючи про всі ці кулінарні вишуканості, закинув наживку з житнього хліба і... впіймав. Ця історія може тісно прикластися до львівського глядача, який уже давно забув смак “житняка” у малярстві.

Виставка мисткині з Києва Любові Міненко, відкрита у Палаці мистецтв, – добра нагода, аби нам його нагадати. Будучи за освітою художником театру, Любов Міненко до станкових творів має вельми специфічний підхід. Виходячи у своїй малярській концепції від лінійно-декоративних здобутків одного з корифеїв угорського авангарду Матісса Тойча, художниця рівночасно добре пам’ятає і фразу бельгійця Анрі ван де Вельде, який уже понад сто років тому ствердив, що “лінія черпає свою силу з енергії того, хто її провів”. На перший погляд, нескладні за композицією краєвиди, побутові сцени та безпредметні полотна Л. Міненко сповнені внутрішньої динаміки, яка захоплює у свої орбіти глядача і, прогнавши його крізь усі рівні, звільняє наповненим по самі вінця авторськими емоціями. Для “жіночого” живопису таке явище вельми рідкісне й заслуговує найпильнішої уваги для наступного застосування у широких масштабах.

Майже половина експозиції значно ближча до прямого фаху авторки, хоч опосередковано віддзеркалює і стан буття багатьох сучасних творців наших духовних цінностей, у якому вартість тюбика фарби (неважливо, якого тону) кружляє в околиці десятки, а на перше місце стрімко виринає стара приказка “голь на видумкі хітра”. Шляхом “мобілізації внутрішніх ресурсів” до творчого процесу художниця включає різнобарвні клаптики тканин, які є в кожній хаті.
Із них постають аплікації, які за внутрішнім настроєм геть не схожі на малярство. “Занижена” технологія (як-не-як із “вторинних” матеріалів) схиляє до гротескно-іронічного погляду, теж, зрештою, властивого українській натурі за принципом “сміймось, аби наші вороги боялись”. Тому в аплікаціях Л. Міненко значно ширше представлені побутово-житейські ситуації, часто з літературним “підкладом”, саме тим, якого вчать боятися, немов вогню, “чистих” живописців-станковістів. У даному випадку це скоріше великий плюс для робіт, які, не претендуючи на високість стилю, подекуди нам його демонструють.

І нарешті, кільканадцять акварелей – своєрідне “мистецьке дозвілля” авторки, коли допустимо заради виразної деталі зігнорувати суху академічну правильність рисунку, колориті і т. п. та й взагалі створити щось казкове, часом страшнувате, але правдоподібне – таке, що існує десь на межі яви і сну. Три різні грані доробку Любові Міненко добре допасовуються одна до одної й дають нам образ художниці в основі своїй цільної і для львівського глядача незвичної, а тому й цікавої.

POSTUP - ПОСТУП
№53 (711),
5-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Замах на Тимошенко

ПОГЛЯД
·Під стінами СБУ буде відправлено Великодню літургію
·Гладій прагне відкритості
·Надія помирає останньою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Буде День прапора
·Стипендії зростуть
·Учителі розпочали страйк
·"Львівводоканал" перевіряють
·Пограбування як удар по опозиції?
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Суд над грибниками
·Російське МЗС не відмінить візиту Папи в Україну
·Леонід Кучма піде у відставку

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Набридло, чесно кажучи"

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Тюремний душ для Слобо
·Смерть незалежного телебачення в Росії
·Людське м"ясо на продаж у Молдові

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ГІСТЬ ПОСТУПУ
·Лесь Подерв"янський: Мені огидні і влада, і опозиція

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Як пограбувати Сороса
·Знущаємося над MS Windows 98
·Tribes2 пішов на золото
·СеВІТ 2001

АРТ-ПОСТУП
·Фотоісторія "Солідарності"
·Польські книжки для українців
·Львів"яни стали театралами 225 років тому
·Смак "житняка" у малярстві
·Життєва філософія Актора

СПОРТ-ПОСТУП
·Подвиг "Галатасарая" та перша помста "Баварії"
·Черговий сюрприз від ФК "Львів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Баски погрожують убити Бандераса
·Білосніжка