BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

Чи легко бути молодим українським... художником?

ШЛЯХ

Наталка КОСМОЛІНСЬКА

Беззаперечним лідером глядацьких симпатій України кінця 20-го – початку 21-го століть в образотворчому мистецтві став живопис. І як доступна більшості традиційна форма споживання культури, і як оригінальний авторський спецефект до логічно-досконалих інтер’єрів. Його купують.

Його постійно купують, не зважаючи на кризу. До офісів і помешкань, у подарунок, для душі... Постійний попит на твори живопису, які можна було б вписати у простір офісного чи житлового інтер’єру, витворює цілий напрямок у сучасному українському живописі. Основні його риси : активність, чуттєвість, декоративність. Його рівень залежить виключно від інтелекту та смаку замовника, бо сьогодні на українському мистецькому ринку є все – від кітчу до шедевру.

Засвоює і розробляє цей цілинний для вітчизняної пострадянської культури простір в основному покоління 20-30-літніх. На них УЖЕ не тиснуть ностальгійні кліше державного фінансування культури старшого покоління, їх УЖЕ не стримують стереотипи пострадянської манери “незручності” рекламувати власну творчість, у них ЩЕ немає гучного імені, яке працювало б на них. Проте у них є енергія молодості, здоровий віталізм та бажання малювати. Малювати багато і добре, так, аби ще при житті доробитися до слави та грошей. Тому вони, молодь, такі активні. Тому вони, починаючи вже зі студентських років, так активно виставляються, їздять, спілкуються, напрацьовують імідж.

Випускники Львівської Академії мистецтв на цьому грунті розцвітають якось по-особливому буйно. Відчутність європейської традиції, близькість кишенькового польського закордону, “декоративне спрямування” аlma mater, галицьке вміння пристосовуватися до будь-яких ситуацій стають у пригоді і дозволяють бути помітними і в українському, і в російському, і в європейському контекстах.

Молоде мистецьке подружжя Войтовичів, Іванки та Олександра, чия виставка експонується нині у галереї “Гердан” – саме таке. Талановиті, працьовиті, цілеспрямовані, активні. Львів ще тримає їх у своїх романтичних обіймах: львівське ретро, як і львівські кавові ритуали – це любов з першої ложки. Але світ – великий, сповнений сонця і принад – ворохобить львівську провінційну герметичність. Мандри Європою не Інтернетом, а на живо дозволяють на власні очі переконатися, що історія мистецтва була насправді, побачити, як гармонійно може співіснувати та співпрацювати культурний прошарок із сучасним мистецтвом у сучасному цивілізованому суспільстві. У Сашка Войтовича після поїздки до Франції, наприклад, абсолютно змінився колорит і поширшав асоціативний ретро-ряд. Цей свій період він так і називає – “постфранцузький”. Іванка ж після дипломної лихоманки у своїх “натюрмортах” нарешті просто насолоджується життям вільного від переглядів митця. Це коли ввечері ще хочеться святкувати, а вранці – уже малювати те, що залишилося від святкового столу. Перелік їх виставок та спосіб життя доводить, що талановитий художник сьогодні в Україні не є бідним-нещасним-непотрібним. Достатньо тільки працювати, працювати, працювати за себе і за того хлопця-менеджера від мистецтва, який поки що в Україні ходить до дитячого садочка – і доля побіжить тобі назустріч із подарунками.

А далі – вже тільки одвічна проблема вибору: бути “модним” чи самим собою, тиражувати чи кожного разу народжувати в муках...

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН

 


аренда строительных лесов в балашихе