BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

СВІТ

МВФ ПОМ’ЯКШИТЬ УМОВИ НАДАННЯ КРЕДИТІВ

Міжнародний валютний фонд дещо пом’якшить умови надання своїх кредитів. Так МВФ зреагував на критику, що Фонд нав’язує країнам, які розвиваються, та країнам з перехідною економікою свої рецепти вирішення фінансових проблем, найчастіше без врахування специфічних особливостей їхніх національних ринків.
Ілюструючи суть нововведень, спеціалісти МВФ зазначили, що раніше перед тим, як надати кредит, Фонд міг, наприклад, запропонувати владі тієї або іншої країни підвищити до визначеного рівня збір якогось податку. Тепер, за їхніми словами, Фонд у схожій ситуації вимагатиме лише збільшити податкові збори, залишивши на розсуд уряду конкретні механізми досягнення цієї мети. На думку МВФ, новий підхід не тільки не означає зниження планки вимог до виконання узгоджених програм, але, навпаки, має призвести до підвищення їхньої ефективності. Експерти вважають, що уряди країн-позичальників будуть більше почуватися “господарями” цих програм і відповідальніше ставитися до реалізації.

СКІЛЬКИ ВИТРАЧАЮТЬ НА РЕКЛАМУ В США

Компанія Merrill Lynch опублікувала звіт, у якому вказується, що у цьому році ріст витрат на рекламу в США складе лише 2,5%, а не 4 – 4,5%, як уважалося раніше.

Торік рекламні витрати в країні зросли на 9,1%. Компанія зазначає, що ріст витрат на рекламу відстає від темпів росту ВВП, чого не спостерігалося раніше. Водночас фахівці переконані, що у цьому році кон’юнктура на рекламному ринку покращиться, а витрати на рекламу зростуть на 5,5%. Merrill Lynch, як і раніше, рекомендує купувати акції маркетингових комунікаційних гігантів Omnicom Group та Interpublic Group of Cos., оскільки їхній маркетинговий бізнес росте швидшими темпами, ніж традиційний рекламний бізнес. Компанія також зазначила, що в 2001 році очікує скорочення витрат на онлайнову рекламу на 25%, у той час як у попередніх прогнозах припускалося, що витрати залишаться на рівні минулого року. Загалом, у цьому році витрати на Інтернет-рекламу знизяться до 6 млрд. доларів порівняно з 8 млрд. торік.

BOEING РОЗРОБЛЯЄ новий ПАСАЖИРСЬКИЙ ЛАЙНЕР

Аерокосмічна корпорація Boeing розпочала розробку швидкісного авіалайнера, швидкість якого наблизиться до швидкості звуку, повідомив Алан М’юлаллі під час свого вступу на посаду президента підрозділу комерційного авіабудування Boeing.

Політ на швидкості 0,95 Мах (1 Мах дорівнює швидкості звуку) дозволить скоротити середній час польоту на 15%-20%. Розробка прототипу з такими характеристиками дасть можливість випустити нове сімейство комерційних авіалайнерів. Поштовхом до активізації дій з розробки нового лайнера стало значне зацікавлення його потенційних замовників. Про технологічні деталі проекту не повідомляється, проте, на думку глави Boeing, це буде “авіалайнер, який радикально відрізнятиметться від сучасних”.

ПРИБУТОК ROLLS-ROYCE ВПАВ НА 71%

Британська компанія Rolls-Royce PLC, яка займається виробництвом авіадвигунів, оголосила, що торік її прибуток знизився на 71% і це було викликане витратами на розробку нового двигуна та на реорганізацію компанії.
У 2000 році чистий прибуток другого за розміром виробника авіадвигунів у світі склав 83 млн. фунтів (120 млн. доларів), тоді як роком раніше вона мала прибуток у розмірі 284 млн. фунтів. Підсумок минулого року містив збитки у розмірі 218 млн. фунтів, пов’язані з продажем підрозділу матеріалів, а також із затримкою у розробці газотурбінного двигуна Trent. Як заявив голова ради директорів компанії Ральф Робінс, компанія продовжить посилювати свої позиції на ринку цивільної авіації.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН