BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

КРАЙ

ГРИВНЯ Є дуже ПЕРЕДЕВАЛЬВОВАНОЮ

Диспропорції на валютному і грошовому ринках України відсутні, заявив міністр фінансів
України Ігор Мітюков.
“Ми можемо говорити про короткострокову тенденцію різноспрямованості інфляції, яка в першому кварталі становитиме близько 3%, і практично нульової девальвації”, – сказав міністр, зазначивши, що така тенденція була б небезпечною у разі, якби вона мала довгостроковий характер.
Міністр економіки Василь Роговий наголосив, що в довгостроковій ретроспективі з 1998 року гривня є передевальвованою. “Ми поки що маємо запас передевальвації національної грошової одиниці”, – сказав він.
Водночас він також висловив побоювання, що в перспективі ревальвація гривні може негативно позначитися на обмеженні експортного потенціалу України. У зв’язку з цим він схвалив політику Національного банку України, який утримує гривню від зайвої девальвації, викупивши в 2000 році 1642 млн. доларів, а в першому кварталі нинішнього року – 390 млн. доларів.
На думку Мітюкова, заяву Президента про небезпеку диспропорції між темпами інфляції і девальвації необхідно розглядати як рекомендацію постійно проводити моніторинг ситуації у цій сфері, не допускаючи перекосів.

БЕЗ ЗВІТУ УРЯДУ НЕ БУДЕ Й ЧЕРГОВОГО ТРАНШУ МВФ

Зволікаючи із визначенням дати звіту Кабінету міністрів України в парламенті, Верховна Рада “фактично руйнує домовленість про отримання Україною чергового траншу Міжнародного валютного фонду”, вважає представник Президента у Верховній Раді, народний депутат Роман Безсмертний (фракція НДП).
Про це він заявив учора після засідання погоджувальної ради парламентських фракцій і груп, на якому було прийняте рішення про те, що звіт уряду про виконану за 2000 рік роботу у парламенті відбудеться 17 квітня.
Водночас Безсмертний зазначив, що нинішньому складу Кабінету міністрів не загрожує відставка після заслухання депутатами звіту уряду.

УЖЕ 64% УКРАЇНЦІВ ПЛАТЯТЬ ПОДАТКИ ДОБРОВІЛЬНО

План надходжень до консолідованого бюджету України за підсумками першого кварталу, як очікується, буде перевиконаний на 200-300 млн. грн., заявив заступник голови Державної податкової адміністрації Олексій Шитря.

Разом з тим він зазначив, що досі ще нема даних про надходження податкових платежів до бюджету за підсумками усього першого кварталу. Однак дані про надходження платежів у січні-лютому і поточна ситуація зі збором податків, за словами Шитрі, дають підстави для такого прогнозу.

Заступник голови ДПАУ нагадав, що за перші два місяці року податкові органи мобілізували до бюджету 5,3 млрд. грн., що в 1,4 раза більше,наж за відповідниий період 2000 року. Як очікується, за підсумками першого кварталу обсяг податкових надходжень становитиме близько 7,7 млрд. грн.

Шитря відзначив тенденцію до підвищення частки добровільно сплачених податків у загальній сумі податкових надходжень. Так, у 1999 році цей показник становив 47%, у 2000-му – 58%, а в перші два місяці цього року – 64%.

Окрім того, він нагадав, що згідно з планом цього року, податкові органи повинні забезпечити збір податкових платежів у сумі близько 31 млрд. грн., що на 2 млрд. грн. більше, ніж торік. Він також звернув увагу на те, що цього року скасовано збори до Державного інноваційного фонду, на які торік припало 1,6 млрд. податкових надходжень до бюджету.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН