BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

Мілошевич за гратами

ЗАХОПЛЕННЯ

Михайло МИШКАЛО

У неділю уряд Югославії взяв під арешт колишнього президента країни Слободана Мілошевича. Проти нього висунуто звинувачення в політичних убивствах. Акт звинувачення буде підготовлено за кілька днів. Адвокат Мілошевича повідомив, що його клієнт готовий співпрацювати зі слідством. Але попередньо висунуті звинувачення у зловживанні владою, корупції і злочинній змові Мілошевич рішуче відкидає.

Мілошевич провів першу ніч у центральній в’язниці Белграда, де він пробуде щонайменше 30 днів, поки його справу готуватимуть до розгляду в суді. Адвокат екс-президента готує протест проти його утримання під вартою. За словами адвоката Мілошевича, в одиночній камері його клієнт отримав заспокійливі ліки і стандартний обід. Його вже відвідала дружина Міра.

Нагадаємо, що Мілошевич був доставлений у тюрму в неділю, після того як він здався силам безпеки у свому домі в Белграді. Сталось це близько четвертої ранку в резиденції Мілошевича, яку поліція намагалася захопити протягом доби. Кавалькада автомобілів доставила Мілошевича в тюрму. За кілька хвилин до цього в самому приміщенні було чути постріли. За деякою інформацією, в повітря стріляла дочка Мілошевича, Марія, яка перебувала в стані крайнього збудження. Представники уряду Сербії повідомили, що Мілошевич, у якого був пістолет, погрожував застрелити себе, жінку і дочку, якщо його спробують заарештувати.

Переговори тривали довго, і в результаті Мілошевич склав зброю. На початку ночі здавалося, що штурму резиденції не уникнути. Представники влади, у тому числі президент Югославії Коштуніца і його сербський колега Мілан Мілютинович, покинули дім, як здавалося, не добившись згоди. Поліція знову стала займати бойові позиції, а прибічники Мілошевича в оточеному будинку готувалися відбити новий штурм. Тим не менше, через деякий час Івіца Дасич, один із високопоставлених діячів керованої Мілошевичем Соціалістичної партії, заявив, що з цього тупика є вихід і що в переговорах досягнуто прориву.

Представники уряду не повідомили журналістів, що запропонувала Мілошевичеві делегація, як і те, чи брав участь у них сам екс-президент. Можливо, однією з умов було залишити його до суду на свободі, під домашнім арештом, або ще більше – не видавати його Гаазькому трибуналу. За повідомленням офіційних осіб, Мілошевичеві за звинуваченням у корупції “світить” п’ять років за ґратами, тоді як за звинуваченням у геноциді він отримає довічний термін. Тим часом американці мають вирішити, чи надавати Югославії допомогу у розмірі 50 млн. доларів. Конгрес погрожував призупинити її виплату, якщо Мілошевич не буде заарештований до кінця березня.

Світова громадськість і далі чинить тиск на Белград, вимагаючи видати Мілошевича міжнародному трибуналу в Гаазі, де його звинувачують у геноциді під час війни в Косово. Водночас югославська влада наголошує, що арешт колишнього президента країни не зв’язаний з подіями в Косово. На думку аналітиків, адміністрація Буша не припинить надання допомоги Белграду, незалежно від питання видачі Мілошевича.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН