BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Ситуація на Близькому Сході загострюється

Напруження на Близькому Сході загострилося після того, як у неділю відбулися похорони дітей, що загинули під час сутичок минулого тижня. Палестинці ховали 11-літнього підлітка, що помер у неділю від ран. А в місті Хеврон на Західному березі єврейські поселенці ховали 10-місячну дівчинку, що загинула тиждень тому від кулі снайпера. Смерть невинних дітей поглибила гнів обох сторін, і ніхто вже не вірить у швидке завершення конфлікту. Ймовірно, що найближчими днями ситуація на Близькому Сході ввійде в нову фазу протистояння. Тим часом минулої неділі ізраїльські сили безпеки захопили п’ятьох гвардійців Ясира Арафата, а вчора у секторі Газа був вбитий активіст радикального угруповання “Ісламський Джихад” 26-літній Мохаммед Абдель-Аль.

Вибори у Великобританії перенесені через ящур

Вперше з часу закінчення Другої світової війни перенесено вибори до місцевих органів влади Великобританії. Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер переніс їх з 3 травня на 7 червня у зв’язку з поширенням у країні ящуру. Хоча однопартійці Блера закликали його не відкладати вибори, та прем’єр через вимогу фермерів був змушений це зробити. Можливо, і загальні вибори, що проводяться одночасно з місцевими, відбудуться пізніше, ніж було заплановано. Тим часом лідер опозиційної консервативної партії Вільям Хейг закликав уряд не призначати точної дати голосування, поки з епідемією ящуру не буде покінчено.

На Чорному морі – нова об’єднана ескадра

Учора у Стамбулі було підписано Угоду про створення Чорноморського військово-морського угруповання оперативної взаємодії Blackseafor. Це буде нове регіональне з’єднання на базі ВМС Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини й України. Blackseafor призначене для використання в надзвичайних ситуаціях, його основні завдання – проведення пошуково-рятувальних і гуманітарних операцій, здійснення екологічного моніторингу тощо. Усі рішення щодо діяльності цієї групи будуть прийматися на підставі домовленості зі всіма учасниками угоди. Країни збережуть командування своїми кораблями, що входитимуть у військово-морську групу.

У Москві святкують, а в Нью-Йорку – судять

Минулого понеділка у Москві відбувалося засідання Держради Союзу Росії і Білорусії, присвячене п’ятій річниці підписання договору про російсько-білоруське об’єднання. На зустрічі президентів Росії та Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що союзна держава – уже політична реальність. У самому ж Мінську не всі вітають річницю створення неіснуючої держави. Депутат палати представників Національних зборів Білорусії Володимир Новосяд заявив, що угода про запровадження єдиної грошової одиниці і створення єдиного емісійного центру не відповідає Конституції Білорусії і тому не може бути ратифікована. Тим часом у Нью-Йорку почалися судові слухання з питання екстрадиції держсекретаря Союзу Росії і Білорусії Павла Бородіна до Швейцарії. Сам Бородін уже не сумнівається в тому, що американський суд ухвалить рішення про його екстрадицію.

Сонце усе ж таки вибухнуло

Через 36 годин після вибуху у суботу значної плями на Сонці на нашій планеті сталася магнітна буря. У вихідні у північних країнах спостерігали надзвичайно гарні полярні сяйва. Однак магнітна буря може серйозно вплинути на поширення високочастотних радіосигналів, чим спричинить перешкоди навігаційним системам. Лікарі рекомендують не дивитися на Сонце без спеціальних захисних пристроїв, оскільки можна серйозно ушкодити зір.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН