BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

Віктор Ющенко проти Вадима Долганова

Леонід Кучма погодився на відставку президента Національної телекомпанії

ЗВІЛЬНЕННЯ

Остап ДРОЗДОВ

Про відставку Вадима Долганова, президента Національної телекомпанії України (НТКУ), в один голос й одночасно заявили лідери опозиційного Фронту національного порятунку і прем’єр-міністр Віктор Ющенко. Більше того, останній уже підготував клопотання про звільнення президента НТКУ. “У мене була розмова з Леонідом Кучмою із цього приводу, – сказав Ющенко у п’ятницю.

– Вважаю, що нове керівництво
УТ-1 має бути більш конструктивним, має знаходити конструктивні шляхи співпраці з урядом й об’єктивніше висвітлювати його роботу”.

Того ж дня подібну заяву поширив і член ФНП Володимир Філенко, додавши, що відставка В. Долганова є однією з передумов початку переговорів опозиції з владою. До звільнення президента НТКУ долучився і голова Держкомітету з інформаційної політики Іван Драч, а також парламентський комітет з питань свободи слова й інформації, який очолює Олександр Зінченко.

Учорашня єднальна нарада фракцій Верховної Ради, на відміну від багатьох попередніх, несподівано довела, що єднальною вона зветься недаремно. Майже всі її учасники нарешті спільно підтримали ідею, яка віддавна витала у парламентських коридорах, – усунути від керівництва “Першим Національним” Вадима Долганова. І відучора цей задум здобув “благословення” всіх найбільш впливових у політикумі сил, причому не тільки у Верховній Раді.

Уже завтра діяльність Національної телекомпанії України стане предметом спецзасідання парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. І, видається, воно відбуватиметься “під враженням” учорашньої заяви першого заступника голови бюджетного комітету Євгена Жовтяка (фракція УНР) про намір цього комітету звернутися в Генеральну прокуратуру “в зв’язку з грубим порушенням діяльності Національної телекомпанії в частині висвітлення роботи парламенту”. Цю інформацію доповнив й однопартієць Жовтяка Валерій Асадчев – тим, що “в 2001 році УТ-1 фінансується незаконно”, адже, за його словами, у держбюджеті на поточний рік уперше не передбачено фінансування телекомпанії УТ-1.

Набагато радикальніше у “справі Долганова” повелися партія “Яблуко” та її фракція. Їх лідер Михайло Бродський учора заявив: якщо Президент України до кінця сьогоднішнього дня не звільнить президента Національної телекомпанії Вадима Долганова, то партія “Яблуко” захопить студію УТ-1.”І ми будемо жити там доти, доки не виконають наші вимоги”, – додав Бродський, який планує очолювати “захоплення”. Ці слова не варто недооцінювати, адже Бродський уже має досвід “захоплення” – тоді це було крісло Президента в Верховній Раді. Та цього разу все значно серйозніше, і нині о 14 годині запланована акція захоплення офісу УТ-1, в якій братимуть участь народні депутати. “Партія дає майже добу на те, аби виконати вимогу про відставку президента НТКУ”, – сказано в заяві прес-служби “Яблука”. На цей авантюрний вчинок Михайла Бродського надихнув зміст останнього випуску аналітично-інформаційної програми “7 днів”, яка славиться відвертою пропрезидентською заангажованістю. Остаточно у цьому Бродський мав би пересвідчитися вчора пізно ввечері під час теледебатів у прямому ефірі на СТБ із Вадимом Долгановим. Редакція програми “Вікна опівночі” підтвердила факт згоди В. Долганова на участь у дебатах.

Кульмінацією антидолганівської акції має стати завтрашнє розширене засідання цього комітету за участю Івана Драча і голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Бориса Холода. Гостроти події має додати особиста присутність Вадима Долганова і керівника Національної радіокомпанії Віктора Набрузка. До речі, намагання відправити себе в відставку Вадим Долганов уже встиг прокоментувати безпосередньо в недільному ефірі програми “Сім днів”: “Нас можна облити грязюкою, нас можна навіть звільнити, але не можна змусити не говорити правду”.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН