BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

Одним парком стане менше?

Мешканці будинків, розташованих поблизу парку "Піщані озера", протестують проти житлового будівництва на цій території

КОНФЛІКТ

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

Самовільне захоплення земельних ділянок у Львові не дивина. Найдивовижніше, що в таких ситуаціях на сполох б’ють саме мешканці навколишніх будинків, а не організації, прямим обов’язком котрих є стежити за дотриманням законодавства.

Лише одностайний протест сотень мешканців будинків №№ 97, 99, 99-А та 101 привернули увагу до збереження парку з “Піщаними озерами”, що на вулиці Гординських. Адже в лютому цього року будівельна корпорація “Карпатбуд” без дозволів та проектної документації розпочала будівництво кількох багатоповерхівок, яке зачіпає дитячий майданчик з ігровими спорудами та відпочинкову зону.

“У зеленій зоні вирубуються багаторічні дерева, важкі машини зруйнували паркові доріжки, ліквідуються спортивні майданчики. Під прямою загрозою опинилися джерела, що наповнюють озера водою, – так мешканці коментують діяльність будівельників. – Внаслідок риття котловану під забудову цілої секції багатоповерхових будинків будівельники перенесли металеву огорожу, яка відділяла земельну ділянку від єдиного в цілому мікрорайоні спортивного майданчика і порушили його”.

За словами мешканців, у цьому куточку Львова може різко погіршитися екологічний стан. Адже із резервуару гальванічного цеху, який залишився після підприємства “Полонина”, відходи були злиті у навколишні ґрунти, а значить, і в озера.

У відповіді директора департаменту землеустрою та планування забудови міста Івана Левицького голові постійної депутатської комісії землекористування, будівництва та архітектури повідомляється, що, відповідно до генерального плану міста, земельна ділянка спільного підприємства “Авангард”, правонаступника фірм “Достаток” та “Полонина”, розташована на території реконструкції житлових кварталів. Відповідно до генерального плану міста, планується зміна функціонального призначення даної території, знесення будівель виробничого призначення та будівництво житлового кварталу разом із плануванням паркової зони “Піщані озера”.

СП “Авангард” через інститут “Містопроект” розробило містобудівельне обгрунтування надання земельної ділянки під будівництво житлового кварталу та проектні пропозиції об’ємно-просторового вирішення кварталу, яке є на розгляді в ГУАМ. Однак станом на 22 лютого СП “Авангард”, не маючи оформлених документів на користування ділянкою, дозволу на проектування та будівництво провело на ділянці підготовчі роботи.

На думку керівництва Львівської обласної ради Товариства охорони природи, ухвала міської ради про ущільнення житлових кварталів є змінами до існуючого генплану міста, які, відповідно до чинного законодавства, підлягають державній екологічній експертизі. “Ділянка, що планується під забудову житла, безпосередньо прилягає до “Піщаних озер”, і її доцільно використати під розширення паркової зони, провівши відповідну рекультивацію”, – сказали тут.

Головний інженер ВАТ “Геотехнічний інститут” М. Наконечний повідомив, що згідно із висновками інституту, ділянка проектованого кварталу розташована в карстовій зоні. Згідно з чинними нормативними документами, у карстових районах категорично забороняється відкачування підземних вод. А тим часом тут вирито котлован глибиною 2,5 метра і ведеться відкачування підземних вод, що недопустимо.

Начальник інспекції “Архбудконтролю” Роман Стецьків розцінює ситуацію лояльніше. “Лише недосконалість законодавства змушує організації рухатися швидше, ніж бюрократична машина погодить документацію”. Щоправда, та ж служба “Архбудконтролю” нарахувала адміністративний штраф власникові згаданої земельної ділянки. Хоча саму ідею будівництва на цій ділянці житла Р. Стецьків підтримує.

До речі, корпорацію “Карпатбуд” можна вважати “постійним клієнтом” інспекції. Раз на кілька місяців її штрафують і найчастіше саме за відсутність чи відхилення від виготовленої документації. Як сказав Роман Стецьків, після видачі інспекцією припису про припинення робіт будівельні роботи на даній ділянці припинені, а ситуація перебуває “у постійному контролі”.

Як розповів начальник управління комунального господарства Іван Ониськовець, на місці парку “Піщані озера” планується зробити зелений куточок для відпочинку. До впорядкування цієї паркової зони потрібно підходити серйозно.

Цього року планується виготовити технічно-кошторисну документацію щодо впорядкування парку разом з озерами. І лише наступного року можна буде говорити про відновлення цієї зони. Проте чи не буде тоді вже запізно?..

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН