BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

Тиха хімічна війна

Зберігання пестицидів і агрохімікатів на Львівщині у більшості випадків не відповідають жодним нормам

SOS!

Іванка ПОПОВИЧ

Згідно з офіційними даними Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області, на даний час заборонених і непридатних до застосування пестицидів та агрохімікатів накопичено понад 515 тонн.

Хоча, як зазначив начальник відділу контролю земельних ресурсів, відходів та вторинних ресурсів держуправління Стефан Татух, за уточненими підрахунками, їх є вже понад 530 тонн. Із них 354 тонни зберігається у 209-ти господарствах агропромислового комплексу та 161 тонна у 9-и районних ВАТ “Агросервіс”.
Усього в області нараховується 323 складські приміщення, де зберігаються пестициди, і 70 тонн зберігається у спеціальних залізобетонних контейнерах, розміщених на територіях 7 районних ВАТ “Агросервіс” і кількох сільських рад.

“Як відомо, заборонені і непридатні до застосування пестициди та агрохімікати при порушенні правил їхнього зберігання становлять значну небезпеку для навколишнього природного середовища та людей,” – вважає начальник держуправління екології та природних ресурсів у Львівській області Богдан Преснер.

Держуправління погодило з органами санепідстанцій і паспортизувало 158 складів із зазначеної кількості місць зберігання пестицидів за 2000 рік (у 1999 році паспортизованих складів було 186). Решта – 110 складів і пристосувальних приміщень, у яких зберігаються пестициди, – не відповідає нормам екологічної безпеки і санітарним правилам.

Минулого року під час здійснення перевірок зі зберігання пестицидів та агрохімікатів було виявлено, що попри зменшення обсягів застосування пестицидів у сільському господарстві, кількість порушень природоохоронного законодавства не зменшується. Через скрутний фінансовий стан підприємств АПК більшість належних їм складів для зберігання пестицидів не обгороджені, протікають дахи, що спричиняє псування та розмивання пестицидів. Декілька складів розміщено у водоохоронних зонах, що є неприпустимим.

“У Перемишлянському районі із 4 складів жоден не паспортизований, – говорить Стефан Татух. – Зокрема, у двох складах, які належать ТзОВ “Золота Липа” (с. Дунаїв) і ПАФ “Галичина
(с. Брюховичі) з грубими порушеннями зберігається відповідно 2,3 і 2 тонни пестицидів. Проведені в лютому місяці 2001 року перевірки виявили, що в Пустомитівському районі налічується 16 складів, у яких з порушенням норм екобезпеки зберігається 63,7 тонн невідомих і непридатних до застосування пестицидів. Із цих складів у 2000 році було паспортизовано лише 4. Зокрема, у дослідному господарстві “Оброшино” пестициди зберігаються у двох непаспортизованих складських приміщеннях на підлозі у пошкодженій тарі. А у ТзОВ “Великосілля” Старосамбірського району з цією метою використовують металеву ємкість у придорожно-захисній смузі струмка. У Сколівському районі на території Крушельницької сільської ради непридатні пестициди зберігаються в металевій бочці з-під аміачної води також у водоохоронній зоні річки Стрий”.

На думку Богдана Преснера, завдяки проведеним упродовж останніх двох років перевіркам спільно з управлінням екології, СЕС, райдержадміністраціями, прокуратурами, облсільгоспхіміями, районними ВАТ “Агросервіс” виявлено і вилучено велику кількість пестицидів із еконебезпечних місць. Більшість райдержадміністрацій визначили місця для розміщення контейнерів із пестицидами – це, як правило, майданчики на територіях районних складів або ВАТ “Агросервіс”.

Незважаючи на усі вжиті заходи як управління екобезпеки, так і відповідних контрольних органів, на сьогодні і досі не вирішено проблеми із будівництвом й облаштуванням поверхневих сховищ. Турківська районна рада і адміністрація не визначили остаточного місця розташування заповнених контейнерів (їхнє тимчасове розміщення на території колишнього складу ВАТ “Агросервіс” у с. Сянки не забезпечує дотримання норм екологічної безпеки через розташування контейнерів у водоохоронній зоні прикордонної з Польщею річки Сян), а ця ситуація викликає стурбованість не тільки мешканців цього села, але і громадськості Польщі, що проживає на прикордонній території.

Виходячи з ситуації, яка склалася, на думку Богдана Преснера, першочергово необхідно виділити спеціалізовані контейнери для зберігання заборонених і непридатних до застосування пестицидів та агрохімікатів у Городоцькому, Мостиському, Жовківському, Перемишлянському і Пустомитівському районах, і для цього з екологічного фонду необхідно виділити близько 360 тисяч гривень. А в майбутньому необхідно звести кількість таких складських приміщень до мінімуму – не більше по одному на кожен район області. Це дасть можливість досконало їх обладнати та проводити постійний контроль за умовами зберігання. Якщо цього не зробити, наслідки для довкілля можуть бути непередбачувані.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН