BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

Кремль проти візиту Папи

Москва прагне перешкодити приїзду Івана Павла ІІ до Києва і Львова

ЗАЯВА

Наталя ПАВЛЮКОВА© ПОСТУП
Російське МЗС висловило стурбованість у зв’язку з підготовкою візиту Папи Івана Павла II в Україну. Позиція Москви була доведена до відома Святого Престолу. Головна причина стурбованості – завдавання шкоди інтересам РПЦ, повідомила російська телекомпанія НТВ.

Прес-служба російського парламенту, Думи, – з посиланням на першого заступника міністра іноземних справ Росії Олександра Авдєєва – повідомила, що майбутній візит Папи в Україну вже обговорювався під час зустрічі понтифіка та голови уряду РФ Михайла Касьянова, яка відбулася минулого місяця.

Російський прем’єр під час візиту в Італію відвідав Ватикан і зустрівся з Папою як із главою держави. У делікатній, за словами Авдєєва, формі ставилося питання міжцерковного діалогу. Прес-служба також повідомляє, що заява першого заступника міністра спричинена дорученням Думи, депутати якої висловлюють “стурбованість експансією католицизму на територію Росії”. За чутками з середовища російської католицької церкви, ініціював заяву Думи відомий своєю епатажністю лідер ЛДПР Володимир Жиріновський.

Українські дипломати вчора не були готові до коментарів щодо заяви російських колег. Так, заступник начальника прес-служби МЗС України Сергій Бороденков відмовився коментувати ситуацію, що склалася, і сказав кореспондентові “Поступу”: “Сьогодні я лише готуюся до відповіді. Завтра, на брифінгу, якщо журналісти мене запитають, я прокоментую цю заяву”. Генеральний консул Російської Федерації у Львові Валерій Белораменський також утримався від коментарів на підставі того, що жодного офіційного документа до нього не надходило, і він не уповноважений робити офіційну заяву.

А незадоволення підготовкою до візиту Папи в Україну висловлює також і Патріарх Алексій II. Головна причина – на його думку, надто вже пишна зустріч готується Святішому Отцю. В інтерв’ю радіостанції “Эхо Москвы” він заявив, що в Україні немає рівності віросповідань, а з приїздом понтифіка в Україну ця нерівність лише поглибиться.

Напружені відносини між Ватиканом і Москвою як центром православ’я зберігаються вже упродовж багатьох років. Їхньою причиною є Західна Україна. На думку Алексія II, Ватикан мав би офіційно засудити дії українських греко-католиків, які нібито утискують православних – зокрема, через захоплення храмів, – і чинять перешкоди у прагненні віруючих відправляти свої релігійні потреби саме у православному ключі. Крім того, Російську православну церкву дратує місіонерська діяльність католицьких священиків, яку вони провадять на канонічній православній території. Проблема лише в тому, що РПЦ розглядає всю територію Україну як сферу своїх інтересів і переконана, що саме православ’я є єдино можливим для українців релігійним вибором.

Зважаючи на дедалі більше зближення верхівки РПЦ з Кремлем, заява російського МЗС не викликає особливого подиву. Більше того, навряд чи росіяни і справді сподіваються, що візит Папи в Україну буде скасований. Але такий психологічний тиск створює зайве напруження навколо майбутнього візиту. Можливо, саме це і є основною метою заяви МЗС Росії.

POSTUP - ПОСТУП
№52 (710),
3-4 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кремль проти візиту Папи
·Судова містика

ПОГЛЯД
·Символ відродження
·Тиха хімічна війна
·Думки нестороннього

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Галичина" - під контролем
·Хто захистить інтелект?
·Підступний удар Сонця
·Революції не відбулося
·Буде кому відстояти наші права
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівщина прибирається до Великодня та візиту Папи
·Одним парком стане менше?
·Хочеш щось зробити добре - зроби це сам

ПОСТУП З КРАЮ
·Маніпуляції з прем"єром на межі пристойності
·Віктор Ющенко проти Вадима Долганова
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Американо-китайський гамбіт
·Мілошевич за гратами
·Пам"ятник Шевченкові у Варшаві
·У Нідерландах гомосексуалістів одружують

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарна Зоря не обминула й Львів
·Казахстан планує завоювати світовий нафтовий ринок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Чи легко бути молодим українським... художником?
·Театр однієї пісні
·Безрозмірний формат

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Чому програє політична опозиція?

СПОРТ-ПОСТУП
·Бойова нічия молоді "Карпат"
·День сміху італійський воротар відзначив забитим голом
·Переможну серію Шумахера перервано
·Бекерові тепер подобаються блондинки?
·І знову ця нічия
·Вагомий крок до головного фіналу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стіві Вандер записує альбом
·МАРАФОН