| Головна сторінка | INDEX 3-4 КВІТНЯ 2001 року |

“Сталь” (Алчевськ) – “Карпати” (Львів) – 1:1
Алчевськ. 11000 глядачів. Суддя: Ярменчук

“Карпати”: Тлумак – Вільчинський, Донець, Гурка, Даниловський – Вовчук, Толочко, Луцишин – Кабанов, Покладок (Уштан), Швед
Голи: 0:1 Швед, 51', 1:1 Скіндеріс, 54'
Попереджені: Манько, Скіндеріс – Гурка

У команди Левка Броварського перед матчем з аутсайдером з’явилися серйозні проблеми зі складом. Так, через травми не змогли допомогли команді Стронціцький, Павлюх, Лучкевич, Закотюк, Шаран, Шукатка. Тому на їх місце з’явилися зовсім молоді “необстріляні” хлопці. Проте, незважаючи на молодість, вони показали пристойну гру, борючись із господарями на кожному клаптику футбольного поля. Уперше на позиції “під нападником” у складі “Карпат” зіграв Покладок. Також уперше в “основі” львівської команди вийшов Донець.

Загалом, матч проходив у рівній боротьбі. Та все ж у господарів було більше нагод здобути перемогу. Однак завдяки самовіддачі наших футболістів вдалося зберегти нічию. Навіть більше: на 51-й хвилині – після розіграшу штрафного, виконаного Толочком, – Швед після вдалої гри на “другому поверсі” Кабанова відкрив рахунок. Та не довго тішилися львів’яни. Уже через три хвилини литовський легіонер господарів Скіндеріс, теж після розіграшу штрафного, зрівняв рахунок. Гарну нагоду принести своїй команді перемогу втратив Кріпак. Після його удару м’яч влучив у стійку воріт Тлумака. Слід також відзначити дуже об’єктивне суддівство бригади арбітрів на чолі з Ярменчуком.
Щодо інших матчів, то насамперед слід відзначити три зустрічі, які були дуже принциповими.

По-перше, у Кривому Розі зустрічалися непримиренні вороги “Кривбас” та “Дніпро”. Сьогодні команда з Кривого Рогу переживає справжній занепад, а от “Дніпро” – період відродження. Та це не завадило господарям – футболістам “Кривбасу” – вирвати нічию 1:1. У господарів на 52 хвилині відзначився Чечер, а у гостей за 18 хвилин до закінчення матчу гол провів добре нам знайомий Володимир Мазяр.

По-друге, у Тернополі вирішувалося питання, хто стане другим зайвим у боротьбі аутсайдерів. На жаль для вболівальників Галичини, звітний матч іще раз довів, що у Тернополі футбол просто “вмер”. І поразка від полтавської “Ворскли” стала цьому ще одним підтвердженням. Уже на 31-й хвилині першого тайму команда без тренера (напередодні весь тренерський склад тернополян на чолі з Ігорем Яворським у зв’язку з важким фінансовим становищем подав у відставку) програла 0:3, причому в гостей відзначилися спершу Онопко, а потім двічі Зотов. А гол із пенальті болгарина Колева на 61 хвилині став для господарів слабкою втіхою. Ще до закінчення зустрічі на знак протесту майже всі 8 тисяч уболівальників залишили трибуни стадіону, таким чином обурюючись бездарною грою своєї команди. Що ж, тепер “Ниву” ніхто і ніщо вже не врятує.

Місту команда не потрібна, бо ніхто не вкладатиме гроші у “команду пенсіонерів”. Здається, давно настав час власникам цієї команди розібратися з грузинами, які вже нікого нічим не здивують... До того ж, навіщо “Ниві” знадобилися ще й болгари, для яких найкращі їх роки вже далеко позаду?
Запитань сьогодні значно більше, ніж відповідей. Проте вже сьогодні зрозуміло, що “Ниву” ми втратили. І в тому, що вона завтра стане командою першої ліги, ніхто вже не сумнівається. Більше того, вона повторить шлях не івано-франківського “Прикарпаття” чи луцької “Волині”, які, попри все, ще тримаються “на плаву” в першій лізі, а дорогу рівненського “Вереса” та шепетівського “Темпу”. Перша з цих команд ледве борсається у другій лізі, а про іншу всі давно забули. До речі, саме з Шепетівки емігрували в Тернопіль грузини. Шкода, звичайно, але, мабуть, у минулому чемпіонаті “Карпатам” не варто було так приязно ставитися до команди з Тернополя: рано чи пізно це мало статися.

І, нарешті, по-третє: у Києві на стадіоні “Динамо” вирішувалася доля четвертої сходинки української першості. Забігаючи наперед, скажу, що тут усе ще незрозуміла ситуація. ЦСКА, незважаючи на територіальну перевагу, так і не змогли здолати другу команду Донбасу “Металург” й у підсумку здобули нічию. Причому гості з Донецька першими відкрили рахунок. Знову відзначився Пилипчук – це вже третій м’яч цього талановитого футболіста у трьох зустрічах. Стільки голів і в київського армійця Монарьова, який на 65-й хвилині звітного матчу зрівняв рахунок. Цікаво, що нічийним виявився рахунок і за попередженнями – Мальцев та Мікадзе “відзначилися” жовтими картками у господарів, а в гостей ту ж процедуру повторили Саву та Яксманицький.

“Металург” М – “Таврія” – 2:0 (Малокуцько, 83', Бабич, 90'). У матчі команд, які вже ні за що не сперечаються, перемогу здобули господарі.

Учора пізно ввечері закінчилися ще два перенесені матчі: “Металіст” (Харків) – “Динамо” (Київ) – 0:2 (0:0), (Чернат, Белькевич), та “Шахтар” (Донецьк) – “Металург” (Запоріжжя) – 1:1 (1:1) (Агахова – Демченко).

Наступний тур відбудеться 7 квітня: львівські “Карпати” на стадіоні “Україна” о 16.00 прийматимуть тернопільську “Ниву”, “Динамо” (Київ) – “Шахтар” (Донецьк), “Таврія” (Сімферополь) – “Металург” (Донецьк), “Металург” (Запоріжжя) – “Сталь” (Алчевськ), “Дніпро” (Дніпропетровськ) – “Металіст” (Харків), “Металург” (Маріуполь) – “Кривбас” (Кривий Ріг), “Ворскла” (Полтава) – ЦСКА (Київ)