BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Ця загадкова цибуля...

ВІДКРИТТЯ

Ще покійний дідо казали мені: “Їж цибулю – козаком будеш!”. І, виявляється, мали рацію. Минулого тижня відомий професор-біолог (українського походження) Алекс Кадран опублікував на сторінках часопису Scientific American плоди свого п’ятирічного експерименту, що фінансувався урядом кількох країн, зокрема Штатів.

Поштовхом до цього експерименту стало виявлення у кореневищі цибулі невідомих науці органічних сполук, що дивним чином діяли на мозок високорозвинених живих організмів. В експерименті брали участь дві групи мавп. Перша називалася “Група С”, і її раціон на 40 відсотків складався із свіжої сирої цибулі. Друга ж група, “N”, харчувалася звичними для цих створінь бананами та іншими тропічними фруктами. Уявляєте собі, як нелегко було науковцям змусити тварин споживати нетиповий для них продукт!

Результати не примусили довго себе чекати. На третьому тижні експерименту мавпи з групи “С” почали дивно поводитися. Замість гасати, як це в них прийнято, цілими днями по клітці та матюкатися в бік перехожих, вони меланхолійно лежали в куточку, заклавши ногу на ногу, і лише час від часу чухалися. Більшу частину дня мавпи просто спали, доводячи дослідників до білої гарячки.

На четвертому тижні сталася неприємна подія. Увесь склад лабораторії відправили у відпустки за свій рахунок (у буржуїв, виявляється, теж такі трюки практикуються). Залишилася лише охорона та кілька людей із обслуговуючого персоналу. І тут несподівано сталося відкриття. Відеокамера служби безпеки зареєструвала, як мавпи групи “С” відкрили вночі спеціальний замок своєї клітки і розійшлися гуляти лабораторією. А одна з них сіла на стілець прямо під камерою і цілком осмислено почала гортати газету!

Та персонал відкликали з відпусток лише тоді, коли від інтернет-провайдера надійшов фантастичний рахунок за послуги “світової павутини”. Коли кинулися перевіряти, охорона тільки здивовано розвела руками. Було вирішено встановити камери біля терміналів із доступом до Інтернет. Як же були здивовані члени контрольно-ревізійної комісії, коли на плівці побачили групу мавп, що посилено гортали порносайти!

Дослідники, які повернулися після тижневого відпочинку, відзначили сильний прогрес розумової діяльності у мавп із “Групи С” і його відсутність в інших піддослідних. З раціону перших відразу ж було вилучено цибулю, оскільки невідомо, куди завів би цей експеримент. Через кілька тижнів розумова діяльність обох груп зрівнялася. А ще через кілька днів ця інформація потрапила у таблоїд The Sun. Вчені просто були змушені офіційно спростувати опубліковану там інформацію про створення невідомою групою вчених “суперлюдини”.

Хтозна, які дива ховає в собі цей чудовий продукт? І чи не він став тим важелем, що перетворив мавпу на Homo sapiens? Факт залишається фактом, а тим часом більшість американських дієтологів пропонують додати до різних дієт цибулю як стимулятор розумової діяльності, який не має побічних дій і не спричиняє звикання.

Одна фармакологічна компанія почала досліджувати цибулю на предмет виробництва життєдайних сполук, але, наскільки нам відомо, жодних успіхів наразі не досягнуто. Що ж, час покаже, які таємниці приховує в собі український національний продукт.

Грицько БУБЛИК

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кажуть, у неділю - День сміху
·Демократія в небезпеці

ПОГЛЯД
·Львів"яни вітали Любомира Гузара
·Чи страйкуватимуть учителі?
·Жарти першоквітневі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лише кожен п"ятий новонароджений - здоровий
·Краще такі, ніж ніякі
·СБУ проігнорувало унсовців
·На лижі - влітку?
·Громадські організації зможуть отримати гранти
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Протест Генпрокуратури - політичний фарс
·ФНП вимагає відставки Марчука
·Марек Сівєц: Вимога відставки Леоніда Кучми є абсурдною
·Україна. Час говорити?

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Олександр Турчинов: Тимошенко можуть заарештувати ще раз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Ясир Арафат: повстання триватиме
·Шрьодер із Бушем домовилися не про все
·"Кока-кола" святкує 115-й ювілей
·Лукашенко боїться югославського варіанту

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як кинути палити і пити
·Саморегуляцією - по гіпертонії
·Весна, авітаміноз, утома...
·Чи потрібен дитині анальгін?

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Американці хочуть на Марс
·Еволюція тривала по-іншому?
·Ця загадкова цибуля...
·"Чорна діра" "поїдає" супутник
·Пляма на Сонці збільшується
·Динозавр виявився фальшивкою

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Громадянське суспільство і нація
·КНИГАРНЯ
·Марійка Підгір"янка - поетеса і людина

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Суперечки у книжковому світі Німеччини: хто кого
·Малюнки скульптора Джакометті
·Лувр знову страйкує
·Black Sabbath об"єднали з "Гаррі Поттером"
·Архів "Аліси в країні чарів" іде з молотка

СПОРТ-ПОСТУП
·Штучне нагнітання інтриги
·Закарпаття "Нашої мети"
·В очікуванні свята
·СПОРТ-БЛІЦ
·Провал Іванчука в Монако

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Електрична музика