BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Як кинути палити і пити

Лікарі впевнені, що результат будь-якого лікування насамперед залежить від самого пацієнта

ВІЧНЕ

Остап КАРАСЬ© ПОСТУП
Звичайно, у боротьбі з курінням допомагає не лише фізкультура. А все, що зміцнює здоров’я, поліпшує настрій, створює зацікавлення, породжує творчі задуми – те, що корисне людині, що наповнює її життя радістю. Згасити потяг до паління можна навіть склянкою прохолодної води, особливо, якщо пити її великими ковтками. А ще можна зануритися у віртуальний світ Інтернету. Поцікавитися, сколько стоит сайт, стпорити свою власну сторінку у мережі і вести там свої нотатки, що може стати хорошим замінником шкідливій звичці.

Допомагає позбутися цієї шкідливої звички полоскання ротової порожнини та горла розчином соди з водою. Тим, хто не наважується відмовитися від паління відразу, можна порекомендувати поступово зменшувати кількість цигарок, які випалюються за день, на одну чи дві. А людям, які багато разів намагалися кидати палити, але знову брали сигарету, найкраще звернутися до лікаря-психотерапевта. Нарешті, є спеціальні ліки, які “знищують” бажання палити. Якщо ж вам не вдається скористатися поданими рекомендаціями, то можна випробувати на собі метод аутогенного тренування. І пам’ятайте: кинувши палити, ви зміцните своє здоров’я, покращите самопочуття, зменшите ризик захворіти на цілу низку важких недуг.

Видатний американский письменник Марк Твен казав, що немає нічого простішого, як кинути палити, бо, мовляв, і сам він робив це разів 150. І починав знову. Це насамперед свідчить про легковажне ставлення до здоров’я свого і оточуючих.

Найбільш ефективним лікувальним засобом від куріння є відмова від нього. Лише позбавившись нікотину та інших отруйних речовин, організм може позбутися й залежності від них. Кинути палити бажано відразу. Звичайно, при цьому якийсь час людина ще матиме неприємні відчуття, зумовлені насамперед зміною стереотипу поведінки. До речі, у ті хвилини, коли виникає бажання запалити знову, було б дуже корисно виконати якусь фізичну вправу. Наприклад, зробити 10 присідань. По-перше, забудете про шкідливе бажання, по-друге – активізуєте рухову діяльність.

Результат будь-якого лікування передусім залежить від самого хворого. Лікуючись від пияцтва, наприклад, треба харчуватися частіше, ніж звичайно, й обов’язково мати про запас якийсь бутерброд. Відчуття голоду також створює психічний та фізичний дискомфорт і може спровокувати бажання випити. Тому, відчувши потяг до спиртного, треба негайно щось з’їсти, аби згасити цей потяг.

Шляхом навіювання та самонавіювання можна позбутися потягу до спиртного. У цьому полягає робота психотерапевтів. Вони не лише позбавляють алкоголіка бажання вживати спиртне, а й викликають відразу до нього і ліквідують дискомфортні явища, які супроводжують відмову від вживання алкоголю. Але, на жаль, навіяний стан відрази до алкоголю поступово втрачає свою силу. Відраза зникає, а потяг відновлюється. Настає черговий зрив. Отже, ефекту можна досягти лише тоді, коли людина сама цього хоче і постійно підтримує в собі це бажання. Тому психічна саморегуляція має дуже велике значення.

Як відомо, кожний алкоголік може назвати причину, чому він п’є. Одного “примушує” погана жінка, іншого “доводить” теща, а ще когось – поганий начальник. Ніхто не хоче зізнатися, що п’є з власної ініціативи. Це свідчить про те, що люди шукають виправдання своїм діям. Не слід забувати, що відновлення здібностей, здоров’я і працездатності після припинення пиятики не завжди відбувається. Не всі повертаються до норми. Інколи п’яниці залишаються в психіатричній лікарні довіку, не кажучи вже про тих, хто помирає раніше, ніж судилося.

Встановлено, що алкоголь стимулює центри задоволення в центральній нервовій системі. Потреба в позитивних емоціях збільшується ще й від того, що вимушене утримування від алкоголю викликає дискомфорт. Тому випити хочеться не лише для того, щоб одержати задоволення, а й щоб позбутися неприємних відчуттів, що, власне, і є ознакою похмільного синдрому. Він виражений тим сильніше, чим частіше і довше людина звикає до алкоголізації. Отже, бути нормальною людиною чи котитися у прірву алкоголізму – залежить, пам’ятайте, лише від вас.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кажуть, у неділю - День сміху
·Демократія в небезпеці

ПОГЛЯД
·Львів"яни вітали Любомира Гузара
·Чи страйкуватимуть учителі?
·Жарти першоквітневі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лише кожен п"ятий новонароджений - здоровий
·Краще такі, ніж ніякі
·СБУ проігнорувало унсовців
·На лижі - влітку?
·Громадські організації зможуть отримати гранти
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Протест Генпрокуратури - політичний фарс
·ФНП вимагає відставки Марчука
·Марек Сівєц: Вимога відставки Леоніда Кучми є абсурдною
·Україна. Час говорити?

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Олександр Турчинов: Тимошенко можуть заарештувати ще раз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Ясир Арафат: повстання триватиме
·Шрьодер із Бушем домовилися не про все
·"Кока-кола" святкує 115-й ювілей
·Лукашенко боїться югославського варіанту

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як кинути палити і пити
·Саморегуляцією - по гіпертонії
·Весна, авітаміноз, утома...
·Чи потрібен дитині анальгін?

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Американці хочуть на Марс
·Еволюція тривала по-іншому?
·Ця загадкова цибуля...
·"Чорна діра" "поїдає" супутник
·Пляма на Сонці збільшується
·Динозавр виявився фальшивкою

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Громадянське суспільство і нація
·КНИГАРНЯ
·Марійка Підгір"янка - поетеса і людина

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Суперечки у книжковому світі Німеччини: хто кого
·Малюнки скульптора Джакометті
·Лувр знову страйкує
·Black Sabbath об"єднали з "Гаррі Поттером"
·Архів "Аліси в країні чарів" іде з молотка

СПОРТ-ПОСТУП
·Штучне нагнітання інтриги
·Закарпаття "Нашої мети"
·В очікуванні свята
·СПОРТ-БЛІЦ
·Провал Іванчука в Монако

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Електрична музика