BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Демократія в небезпеці

Доповідач ПАРЄ Ханне Северінсен зустрілася в лікарні з Юлією Тимошенко

МОНІТОРИНГ

Олег КОНИК

Україна знову опинилася в зоні пильної уваги Ради Європи. Думка доповідача моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен під час нинішнього візиту до Києва була однозначною: українська демократія в небезпеці, для її порятунку необхідно починати діалог між владою та опозицією.

Свою позицію Ханне Северінсен виклала після четвергової зустрічі з народними депутатами, представниками опозиційного Форуму національного порятунку. Як повідомляють інформаційні агентства, головними темами цих розмов стали потреба конституційних змін у системі управління державою, прийняття законів про вибори до парламенту на пропорційній основі та політичні партії. Член ФНП Володимир Філенко заявив представникові ПАРЄ, що переговори ще не почалися, натомість ті представники влади, які контактували з опозицією, намагаються підмінити політичний діалог розмовами про нього. На думку ж цього народного депутата, єдиний вихід із конфліктної ситуації можна знайти, лише сівши за “круглий стіл”. Ще один представник ФНП – Сергій Головатий – вважає, що влада повинна надати опозиції право висловити свої вимоги через ЗМІ, зокрема, хоча б одну годину упродовж тижня на державних теле- та радіоканалах. А ось яку ідею висунув Олександр Мороз – послати на квітневе засідання ПАРЄ в Страсбург Президента Леоніда Кучму, мовляв, нехай він спробує довести, що в нас у країні все гаразд...

Ханне Северінсен нагадала представникам опозиції, що Рада Європи дуже стурбована процесом перерозподілу влади після минулорічного референдуму (РЄ навіть прийняла спеціальну резолюцію, яка засудила цей референдум), а опозиція попросила розглянути у Венеціанській комісії РЄ свій проект змін до Основного закону. Нагадаємо, що цей орган у 2000 році розглядав проект президентського указу про референдум – і визнав його антиконституційним.

Однак після перших суворих висновків Ханне Северінсен уже більш обережно зазначила, що далі ситуація в Україні може розвиватися не лише негативно, але й позитивно. До розуміння того, що в нашій державі можливий поворот на краще, доповідач ПАРЄ дійшла після зустрічі з Юлією Тимошенко в приватній клініці “Медиком”. Саме звільнення цього лідера опозиції Ханне Северінсен вважає першою ознакою на шляху до стабільності суспільства. Розмова тривала 40 хвилин, після чого Ханне Северінсен заявила, що у своїй доповіді у ПАРЄ використає все почуте від представників Адміністрації Президента, уряду, опозиції й навіть особисто від Юлії Тимошенко.

Яких же висновків варто чекати від цього візиту? Сама Ханне Северінсен сподівається, що РЄ не застосовуватиме санкцій проти України, незважаючи на затягування слідства в справі Ґонґадзе та порушення права українських громадян на свободу слова. Усе це свідчить, що представниця ПАРЄ або надто оптимістично сприйняла ідею про переговори влади та опозиції, або ж в Адміністрації Президента її дуже успішно переконали, що діалог обов’язково відбудеться. А тому навряд чи оцінка ситуації в Україні на квітневій сесії ПАРЄ матиме якісь радикальні наслідки для української влади. Вона – наша влада – чудово підготувалася до візиту: хіба ж звільнення Тимошенко не є виявом демократії, хіба ж звільнення Деркача та Кравченка – не діалог з опозицією, не виконання її вимог, хіба звернення до ФБР за допомогою у розслідуванні справи Ґонґадзе не є черговим окозамилюванням для Європи? Усе це, без сумніву, Рада Європи сприйме “на ура”, хіба що потім трохи покритикує за утиски, спрямовані проти свободи слова, – і забуде... До наступного візиту Ханне Северінсен...

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кажуть, у неділю - День сміху
·Демократія в небезпеці

ПОГЛЯД
·Львів"яни вітали Любомира Гузара
·Чи страйкуватимуть учителі?
·Жарти першоквітневі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лише кожен п"ятий новонароджений - здоровий
·Краще такі, ніж ніякі
·СБУ проігнорувало унсовців
·На лижі - влітку?
·Громадські організації зможуть отримати гранти
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Протест Генпрокуратури - політичний фарс
·ФНП вимагає відставки Марчука
·Марек Сівєц: Вимога відставки Леоніда Кучми є абсурдною
·Україна. Час говорити?

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Олександр Турчинов: Тимошенко можуть заарештувати ще раз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Ясир Арафат: повстання триватиме
·Шрьодер із Бушем домовилися не про все
·"Кока-кола" святкує 115-й ювілей
·Лукашенко боїться югославського варіанту

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як кинути палити і пити
·Саморегуляцією - по гіпертонії
·Весна, авітаміноз, утома...
·Чи потрібен дитині анальгін?

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Американці хочуть на Марс
·Еволюція тривала по-іншому?
·Ця загадкова цибуля...
·"Чорна діра" "поїдає" супутник
·Пляма на Сонці збільшується
·Динозавр виявився фальшивкою

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Громадянське суспільство і нація
·КНИГАРНЯ
·Марійка Підгір"янка - поетеса і людина

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Суперечки у книжковому світі Німеччини: хто кого
·Малюнки скульптора Джакометті
·Лувр знову страйкує
·Black Sabbath об"єднали з "Гаррі Поттером"
·Архів "Аліси в країні чарів" іде з молотка

СПОРТ-ПОСТУП
·Штучне нагнітання інтриги
·Закарпаття "Нашої мети"
·В очікуванні свята
·СПОРТ-БЛІЦ
·Провал Іванчука в Монако

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Електрична музика