BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

В очікуванні свята

ФІГУРНЕ КАТАННЯ

Катерина СЛІПЧЕНКО© ПОСТУП
От і завершився зимовий сезон 2000-2001, завершилися не лише змагання в зимових видах спорту, а й цілий передолімпійський цикл. У фігурному катанні три роки між Олімпіадами призвели, по суті, до зміни лідерства, а останній чемпіонат світу у Ванкувері показав, що на Олімпіаді у Солт-Лейк Сіті нас очікуватиме багато несподіванок. Отже, якою є розстановка сил наприкінці сезону?

В одиночників основою боротьби є протистояння між американцями та росіянами. Причому у чоловіків наразі основна боротьба починається з другого місця, адже наразі рівень катання Євгена Плющенка для більшості є недосяжним. Донедавна індивідуальний стиль Євгена шкутильгав, проте останні його виступи показали, що він і його тренер якраз над цим і працюють, і якщо йому вдасться поєднати надвисоку техніку з оригінальністю та артистизмом, то саме він стане олімпійським чемпіоном.

Проте інтрига полягає в тому, що Олексій Ягудін, який у Нагано перед довільною програмою перестудився та, йдучи у лідерах, виступав із високою температурою і програв, здаватися молодому суперникові не збирається. Техніка Ягудіна є практично бездоганною, а класичний стиль катання подобається багатьом арбітрам.

Що стосується бронзового призера Чемпіонату світу Тода Елдріджа, то він йде цілком іншим шляхом: він єдиний серед лідерів, який не робить четвертого стрибка, проте всі інші елементи він виконує із вражаючою легкістю. Його співвітчизник Тімоті Гейбл, якого називають “машиною для стрибків”, в одній програмі виконує три стрибки у чотири оберти, чого не може зробити навіть Плющенко, проте Гейбл програє в інших елементах, а головним чином, завжди отримує низьку оцінку за презентацію.

Чи знайдеться достойне місце у цій боротьбі нашим чоловікам, сказати важко через неймовірну нестабільність їхніх виступів. Потенціал, першою чергою, є у Віталія Данильченка, а от чи є сили і розумна стратегія, сказати важко.

У жінок так само змагатимуться Росія та США. Тут розстановка сил є доволі рівною, хоча якщо можливості Марії Бутирської йдуть очевидно на спад і Росія може розраховувати, в основному, на чемпіонку Європи Ірину Слуцьку, то в американців поважну конкуренцію може скласти 15-річна Сара Г’юз, яка останнім часом дуже додала у презентаційності. Рівень катання основних претенденток на золото Слуцької та Мішель Кван є практично однаковим, суперечка між ними вирішується 1-2 суддівськими голосами. Проте якщо врахувати, що олімпіада відбуватиметься у США, то можна прогнозувати, що після перемоги Тари Ліпінські у Нагано золото залишиться у Новому світі. Завдання наших жінок – залишитися в першій десятці. Основні надії покладатимемо на досвідчену Олену Ляшенко.

У парному катанні вперше за останнє десятиріччя росіяни віддали золото. Тож і тут стабільність порушено й очікується своя інтрига. Російські пари і надалі залишаються фаворитами у цьому виді програми, проте активне втручання канадців та китайців у боротьбу за лідерство, знову ж таки, із врахуванням географії Ігор, примусить їх подвоїти зусилля. Наша молода пара Олена Савченко та Станіслав Морозов мають добрі перспективи, а їх дев’яте місце на Чемпіонаті світу принесло Україні право виставити дві пари.

Найбільша інтрига очікуватиме нас у танцях, оскільки тут немає чітко визначеного лідера. Боротьба між італійцями та французами наразі йде з рахунком 1:1. Це стосується і бронзових нагород. Кожна медаль на Чемпіонаті світу вигравалась лише за рахунок одного суддівського голосу. Оскільки Марина Анісіна та Гвендаль Пейзера не збираються віддавати лідерство без боротьби, то, знаючи їхній рівень та справжній бійцівський характер, можна сподіватися на потужні й цікаві виступи у наступному сезоні. Працездатності і високого класу не бракує і їхнім основним суперникам – Барбарі Фузар Полі та Мауріціо Моргаліо. Тож цей і без того видовищний вид фігурного катання стане справжнім феєрверком. Наш дует Олена Грушина та Руслан Гончаренко чемно стоїть у черзі за медалями, без зривів та проривів. Така стратегія взагалі притаманна школі Наталії Лінічук. Наскільки вона правильна, може показати лише час.

Для нас головним є те, що у фігурному катанні нарешті подолано певну розгубленість після Олімпіади у Лілліхаммері, коли його рівень дещо впав.

Тепер існує надзвичайно гостра конкуренція спортсменів дуже високого рівня. Тож від цього виграє саме фігурне катання і ми, глядачі.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кажуть, у неділю - День сміху
·Демократія в небезпеці

ПОГЛЯД
·Львів"яни вітали Любомира Гузара
·Чи страйкуватимуть учителі?
·Жарти першоквітневі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лише кожен п"ятий новонароджений - здоровий
·Краще такі, ніж ніякі
·СБУ проігнорувало унсовців
·На лижі - влітку?
·Громадські організації зможуть отримати гранти
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Протест Генпрокуратури - політичний фарс
·ФНП вимагає відставки Марчука
·Марек Сівєц: Вимога відставки Леоніда Кучми є абсурдною
·Україна. Час говорити?

ЕКСКЛЮЗИВ У ПОСТУПІ
·Олександр Турчинов: Тимошенко можуть заарештувати ще раз

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Ясир Арафат: повстання триватиме
·Шрьодер із Бушем домовилися не про все
·"Кока-кола" святкує 115-й ювілей
·Лукашенко боїться югославського варіанту

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як кинути палити і пити
·Саморегуляцією - по гіпертонії
·Весна, авітаміноз, утома...
·Чи потрібен дитині анальгін?

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Американці хочуть на Марс
·Еволюція тривала по-іншому?
·Ця загадкова цибуля...
·"Чорна діра" "поїдає" супутник
·Пляма на Сонці збільшується
·Динозавр виявився фальшивкою

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Громадянське суспільство і нація
·КНИГАРНЯ
·Марійка Підгір"янка - поетеса і людина

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Суперечки у книжковому світі Німеччини: хто кого
·Малюнки скульптора Джакометті
·Лувр знову страйкує
·Black Sabbath об"єднали з "Гаррі Поттером"
·Архів "Аліси в країні чарів" іде з молотка

СПОРТ-ПОСТУП
·Штучне нагнітання інтриги
·Закарпаття "Нашої мети"
·В очікуванні свята
·СПОРТ-БЛІЦ
·Провал Іванчука в Монако

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Електрична музика