BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Допомогти вчителям може й місцева влада

Проте владоможці продемонстрували своє небажання це зробити

ІНІЦІАТИВА

Маріанна РОМАНЕНКО

Учора депутатське об’єднання “Нове місто” на чолі з Андрієм Садовим винесли на розгляд сесії міської ради ухвалу “Про додаткові заходи щодо підвищення соціального захисту працівників у сфері освіти”. Поки уповноважені органи державної влади не розроблять нових нормативів щодо конкретних умов оплати праці та збільшення розмірів посадових окладів працівників освіти, міські депутати вирішили запропонувати низку заходів для покращання їхнього матеріального стану.

Зокрема, винесено пропозицію звільнити педагогів державних і комунальних загальноосвітніх шкіл від сплати вартості проїзду у міському електротранспорті, реструктуризувати до 31 грудня поточного року заборгованості з оплати комунальних послуг та передбачити грошову винагороду у розмірі 75 відсотків місячного посадового окладу й провести оплату не пізніше 1 червня.

Депутати Андрій Садовий та Володимир Гірняк пояснюють це тим, що міська влада має реальні засоби для допомоги освітянам міста. І ганебно стояти осторонь та спостерігати за зубожілим учителем, від якого залежить наше майбутнє.

Останнім часом вони провели декілька зустрічей з освітянами і у своїй ухвалі винесли тільки дещицю їхніх вимог. Подібні ухвали вже прийняли міськради Києва та Чернігова.

Проте їхні колеги неоднозначно сприйняли таку пропозицію. Звичайно, вони запропонували внести її у порядок денний. Але щодо голосування, то думки були різні. Депутат міської ради, голова комісії фінансів та планування бюджету й, одночасно, директор “Львівелектротрансу” Богдан Бедрило вважає, що своїм рішенням міська рада призведе це підприємство до банкрутства. Провівши нескладні розрахунки, він одразу визначив, що тільки на виконання першого пункту доведеться витратити 6 млн. гривень на рік. А тим часом керівництво “Електротрансу” не може отримати з міського бюджету 400 тисяч гривень, які мали би компенсувати пільговий проїзд студентів. “Я зараз маю намір категорично звертатися до влади. Або нехай віддають гроші, або ж позбавлять студентів пільгового проїзду”, – каже Бедрило.

Проте Андрій Садовий уважає, що під час глибшого розгляду тут ніяких проблем не виникне, оскільки більшість учителів мешкають біля шкіл, де працюють. І тому для них ця пільга просто не буде потрібна.

Другий пункт цієї ухвали торкається водо- та теплопостачальників і ЖЕКів.

Директор “Залізничтеплоенерго” Григорій Баляш сказав, що він утримається від голосування. “Мені шкода освітян. Але я знаю, що ми не зможемо фінансово підтримати це рішення. Наші комунальні підприємства і так збиткові. А з постійним ростом цін на паливо та електрику ця ухвала поставить нас у катастрофічне становище”, – пояснює свою позицію Баляш.

Проте депутати-освітяни одноголосно збиралися підтримати пропоновані пункти ухвали. Адже 4 квітня очікується страйк учителів. Директор школи імені В’ячеслава Чорновола Роман Баляш запропонував провести поіменне голосування. “За рік будуть нові вибори. А освітяни, в основному, формують електорат. То нехай виборці побачать, як і хто бореться за їхнє право на гідне життя”, – резюмує депутат.

Деякі складнощі депутатське об’днання “Нове місто” вбачає у тому, що
40 відсотків депутатів міської ради є працівниками виконкому, отже, не можуть заперечувати рішення свого керівництва. Саме вони зможуть голосувати проти.

Проте гарячих дебатів не було. Головуючий на сесії Василь Білоус просто не виніс це питання на обговорення та голосування. Як і передбачали деякі депутати у коридорах, мотивувалося це тим, що ухвала не пройшла відповідних погоджень різних комісій та департаментів виконкому.

POSTUP - ПОСТУП
№50 (708),
30 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Умови політичного діалогу
·Таємний план відставки Ющенка
·Опозиціонери можуть застосувати силу

ПОГЛЯД
·Допомогти вчителям може й місцева влада
·Михайло Бродський: Тільки багаті можуть добре керувати
·Королівство Боже і земне

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Гладій зустрівся з опозицією
·Чи відсудить робітник у Президента гривню?
·Труби колектора розчинилися
·Папу Римського зустрінуть піснею
·Опозиціонери можуть застосувати силу
·Відбулася Міжнародна конференція психіатрів та психотерапевтів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·Місто недоотримало 11 мільйонів гривень
·На вулицю Варшавську воду возять у цистернах
·У кожного голови - свій біль голови
·Програми "Вода-98", дев"яносто дев"ять, дев"яносто десять...

ПОСТУП З КРАЮ
·Президента кличуть на прямий ефір
·Золотовалютна справа Нацбанку
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Христос очима комп"ютера
·Німецька поліція обдурила демонстрантів
·Протокол із Кіото можна вважати мертвим
·Ізраїль завдав удару по гвардії Арафата

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·В акціонера є права...
·Донецькі клани готові взяти владу
·Мільйонерів на Львівщині немає
·Компанія Walt Disney скорочує робочі місця
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Служитель свого народу
·Бачиш, які часи настали

АРТ-ПОСТУП
·Кондукторе, натисніть на гальма!
·Партія Східного гостя у Львівській опері

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Daimler Chrysler хоче витягти на собі Mitsubishi
·П"яний керму не друг
·Як не нахамлять, то залишать інвалідом

СПОРТ-ПОСТУП
·"Міленіум" поховав нашу "мету"
·Америка проти Пекіну-2008
·Зелений бір

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світ урятують студенти
·Бурбон