BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Представника Масхадова прийняли у Вашингтоні

ЗУСТРІЧ

Мирослав ПЕРУН

Незважаючи на протести Москви, зустріч міністра закордонних справ Ічкерії Ільяса Ахмадова із представником Держдепартаменту США у Вашингтоні усе ж таки відбулася. Ахмадов зустрівся з радником із проблем незалежних держав Джоном Берлі та членами Конгресу США, а сьогодні має провести низку зустрічей з іншими представниками американського уряду.

Зустріч Ахмадова з Берлі тривала три години, і в ній ішлося про дотримання прав людини на території Чечні та перспективи переговорів із врегулювання чеченського конфлікту. Ахмадов повідомив, що держдепартамент США продемонстрував “серйозну занепокоєність” станом у Чечні. Він також піддав критиці доповідь місії Ради Європи про ситуацію у Чечні і назвав недостатніми миротворчі й гуманітарні дії ОБСЄ на Кавказі. Ахмадов наголосив, що напруга в Чечні зросла після того, як керівництво російськими силами в регіоні було передано ФСБ Росії.

У заяві держдепартаменту Вашингтон пояснює свою зустріч з Ахмадовим бажанням отримати інформацію з перших вуст. Водночас там відзначено право російського уряду захищати свій суверенітет і територіальну цілісність проти збройних нападів і терористичних актів. Однак наголошується, що Російська Федерація так само, як і інші учасники цього конфлікту, має шанувати права людини і міжнародне гуманітарне право. Держдепартамент також засудив останні акти терору на Північному Кавказі і висловив співчуття потерпілим.

Варто зазначити, що і попередня адміністрація США із симпатією ставилася до представників Масхадова. Ще у червні минулого року прес-секретар держдепартаменту Річард Баучер заявив, що в Чечні є вільно обраний місцевий уряд, і порадив Росії шукати політичного вирішення конфлікту. Своєю чергою, до представників проросійської адміністрації Чечні ставляться із прохолодою.
Так, керівника цієї адміністрації Ахмада Кадирова під час візиту до США у вересні минулого року не прийняв жодний офіційний американський представник.

Зустріч представника нової американської адміністрації з Ахмадовим викликала різку критику Кремля. Як заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Яковенко, “нова американська адміністрація показала, на чиїй стороні вона перебуває у міжнародній боротьбі із тероризмом”. Міністерство закордонних справ Росії звинуватило США в політиці “подвійних стандартів”. У заяві МЗС Росії говориться, що “після останніх кривавих злочинів чеченських терористів на Ставропіллі таку діяльність Вашингтона можна охарактеризувати просто як аморальну”. Росія вважає прийом представника Масхадова у Вашингтоні ще однією складовою у ланцюзі недружніх акцій стосовно Росії.

Тим часом бойові дії у Чечні тривають і далі. Позиції російських військ у Чечні за минулу добу більше 20 разів зазнавали обстрілу чеченських бійців. Учора на дорозі Шалі-Нові Атаги підірвалася бронемашина, а на околиці селища Самашки Ачхой-Мартанівського району було обстріляно міліцейську машину.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Квіти для Юлії
·Місія Євгена Марчука

ПОГЛЯД
·Гладій радіє з повернення
·За житло платитимемо по-новому?
·Тіні забутих предків

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Львівводоканал" припустився помилок
·УСБУ очолив Ваврик
·Прем"єр-міністр зустрівся з учителями
·Народний рух України приймає партійних біженців
·На один день Сихів стане молодіжним центром
·КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Роднянський переїжджає до Москви?
·Реванш опонентів Кучми
·Бондарю можуть пред"явити нові звинуаченя
·Олександр Мороз: Я готовий поклястися на Біблії
·Леоніда Кучму затиснули ультиматумами

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Кеннеді стріляло щонайменше двоє
·Ящур потрапив з Далекого Сходу?
·Представника Масхадова прийняли у Вашингтоні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Криваві порахунки
·Підлітки убили свого друга
·Родина шулерів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Magistr: суміш вірусу і мережевого хробака
·Знущаємося над MS Windows 98
·MechCommander 2: мрія ідіота
·PCNEWS

АРТ-ПОСТУП
·Історія про те, як на наші голови валиться історія
·Метафізика одягу сцени
·Велике плавання малого корабля

СПОРТ-ПОСТУП
·Яка гра, такий і результат
·Відбірковий матч Україна - Вірменія може відбутися не у Львові
·Українська "молодіжка" свою справу зробила
·СПОРТ-БЛІЦ
·Нецікавий десятий "Амбер"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Римі пройшли покази колекцій haute couture