BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

У Кеннеді стріляло щонайменше двоє

РОЗСЛІДУВАННЯ

Олег КОМАРЧУК© ПОСТУП
До таких висновків прийшов Дональд Томас, британський спеціаліст у сфері криміналістики, дослідивши записи радіопереговорів далласької поліції на момент замаху. Результати здійсненої роботи, у якій спростовується версія американської Національної Академії Наук – нібито смертельних кульових поранень 34-му президентові Сполучених Штатів Джону Фітцджеральду Кеннеді завдав лише Лі Гарві Освальд, опубліковано в британському журналі “Наука та правосуддя”.

22 листопада 1963 року сталося одне із найзагадковіших убивств ХХ століття. Про вбивство президента США Джона Кеннеді написано незліченну кількість книжок, відзнято чимало документальних і навіть художніх фільмів. Висуваються різні припущення, однак що сталося злощасного четверга у техаському місті Далласі – чи імпульсивний вчинок 24-річного маніяка, чи ретельно спланований замах, а якщо так, то хто має до нього причетність – зі 100-відсотковою впевненістю сказати не може ніхто.

Убивцю знайшли дуже швидко. Але перед тим, як його упіймали, Лі Гарві Освальд встиг пристрелити одного поліцейського. Щоправда, з пістолета. Гвинтівку “Маннліхер-Каркано” з оптичним прицілом, за якою власне і визначили її власника (а це був саме він), Гарві залишив під купою ящиків у шкільному сховищі книжок, де він працював, на шостому поверсі будинку неподалік від місця трагедії. Вікно там було прочинене, а на підлозі валялися три гільзи.

Не вдаючись у деталі його затримання, скажемо, що через два дні, суботнього ранку 24 березня
1963 року, коли його переводили з поліцейського управління в окружну тюрму Далласа, Лі Гарві Освальда вбили. Прорвавшись крізь натовп репортерів і засунувши пістолет між ребра, Освальда застрелив власник одного із нічних клубів Далласа, Джек Рубінштейн, або ж Джек Рубі. Відомий також своїми зв’язками із мафією, Рубі сказав, що “зробив це заради Джекі” (Джона Кеннеді – О. К.). Незважаючи на те, що через свій учинок Джек Рубі мало не став національним героєм, його засудили до смертного покарання, яке, щоправда, 14 березня 1964 року замінили на пожиттєве ув’язнення. Помер убивця Освальда 3 січня
1967 року від тромбу в легені.

Раптова смерть убивці, а через кілька років і вбивці Кеннеді наводила на думку, що у справі Кеннеді йдеться про наперед спланований замах. ЦРУ, вивчаючи біографію Лі Гарві Освальда, почало підозрювати, що тут не обійшлося без руки Москви. Воно ж бо й не дивно, адже це був час “холодної війни”. До того ж Освальд аж два роки провів у Радянському Союзі, в Мінську, куди він прибув за туристичною візою. Там він одружився з росіянкою Мариною Прусаковою, і в них народилася донька. Розповідають, що майбутній вбивця 34-го президента США полюбляв заглядати до чарки і частенько бив свою дружину. Освальд намагався отримати радянське громадянство, однак так і не досягши цього, 1961 року повернувся в Нью-Орлеан, де брав участь у всіляких ультралівих організаціях. У вересні 1963 року, за два місяці до вбивства Кеннеді, Освальд поїхав до Мехіко, де намагався отримати якщо не радянську, то принаймні кубинську візу. Як писав у своїх мемуарах колишній офіцер КДБ Олег Нечипоренко, Освальд сказав тоді, що “не може більше жити у США”.
Кадебістська версія ще довго дурманила голови посадовцям із ЦРУ. Не переконували їх навіть свідчення офіцерів-перебіжчиків з СРСР: мовляв, Радянський Союз не був зацікавлений у вбивстві Кеннеді. У центральному розвідувальному управлінні гадали, що перебіжчики їх навмисне збивають із правильного шляху. Після падіння берлінського муру, коли доступ до архівів КДБ того часу став трохи більшим, ця версія відійшла на задній план. Однак факту змови не було спростовано й американці губилися у здогадах: кому все ж таки вигідним було вбивство
34-го президента США? І взагалі, чи Джона Кеннеді вбив саме Освальд, адже очевидці чули також інші постріли з боку пагорба, повз який проїжджав президент. До того ж рани 34-го президента дещо не відповідали версії, ніби їх завдали з боку шкільного книгосховища. Отже, як бачимо, версія про існування іншої особи, яка стріляла в Кеннеді, що її нині відстоює британський криміналіст Дональд Томас, є далеко не новою.

Віце-президент Ліндон Джонсон, якого привели до присяги через кілька годин після вбивства Джона Кеннеді, відразу ж повідомив про створення спеціальної комісії для розслідування обставин убивства. Заслухавши
552 свідки, у вересні 1964 року комісія на чолі з головою Верховного Суду США Ерлом Ворреном, звинувативши ЦРУ, ФБР та поліцію Далласа в тому, що не змогли запобігти вбивству Кеннеді, прийшла до висновку, що 34-го президента США вбив 24-річний Лі Гарві Освальд, який діяв самотужки. Пізніше спеціальна комісія Національної Академії Наук США підтвердила версію комісії Воррена і, водночас, заперечила теорію пагорба, яка ще 1978 року дозволила комісії з убивств, організованій палатою представників Конгресу США, стверджувати, що вбивця був не один.

Комісія НАК США, можливо, дещо неуважно поставилася до записів радіопереговорів далласької поліції на момент убивства, вивчивши які, британець Томсон стверджує нині, що на одній із плівок було чути чотири постріли, а також ехо від четвертого. Комісія Національної Академії Наук заявила тоді, що на плівці записаний не четвертий постріл, а просто сторонній шум. Дональд Томсон у своїй статті стверджує: комісія НАК США неправильно синхронізувала записи переговорів у момент замаху, що в результаті призвело до помилкових висновків.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Квіти для Юлії
·Місія Євгена Марчука

ПОГЛЯД
·Гладій радіє з повернення
·За житло платитимемо по-новому?
·Тіні забутих предків

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Львівводоканал" припустився помилок
·УСБУ очолив Ваврик
·Прем"єр-міністр зустрівся з учителями
·Народний рух України приймає партійних біженців
·На один день Сихів стане молодіжним центром
·КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Роднянський переїжджає до Москви?
·Реванш опонентів Кучми
·Бондарю можуть пред"явити нові звинуаченя
·Олександр Мороз: Я готовий поклястися на Біблії
·Леоніда Кучму затиснули ультиматумами

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Кеннеді стріляло щонайменше двоє
·Ящур потрапив з Далекого Сходу?
·Представника Масхадова прийняли у Вашингтоні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Криваві порахунки
·Підлітки убили свого друга
·Родина шулерів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Magistr: суміш вірусу і мережевого хробака
·Знущаємося над MS Windows 98
·MechCommander 2: мрія ідіота
·PCNEWS

АРТ-ПОСТУП
·Історія про те, як на наші голови валиться історія
·Метафізика одягу сцени
·Велике плавання малого корабля

СПОРТ-ПОСТУП
·Яка гра, такий і результат
·Відбірковий матч Україна - Вірменія може відбутися не у Львові
·Українська "молодіжка" свою справу зробила
·СПОРТ-БЛІЦ
·Нецікавий десятий "Амбер"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Римі пройшли покази колекцій haute couture