BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Бондарю можуть пред"явити нові звинуаченя

Віктор Ющенко вважає, що Володимир Бондар керувався національними інтересами

РОЗБОРКИ

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Київська міська прокуратура має намір пред’явити колишньому заступникові голови Національного банку Володимирові Бондарю нові обвинувачення. Як свідків у цій справі прокуратура збирається допитати прем’єр-міністра Віктора Ющенка і міністра фінансів Ігоря Митюкова.

Володимир Бондар був затриманий 19 березня за підозрою у зловживанні службовим становищем ще під час його перебування першим заступником голови Нацбанку (з грудня 1995 по червень 1999), коли НБУ очолював нинішній прем’єр Віктор Ющенко. Як стверджує прокуратура, 16 грудня 1997 року Володимир Бондар уклав збиткову угоду з іноземним банком Credit Swiss First Boston (Кіпр) на розміщення у ньому
75 млн. доларів золотовалютних резервів України, внаслідок чого держава нібито втратила понад 5 млн. доларів.

Сама прокуратура теж поки що не встановила, чи існувала зацікавленість керівництва Нацбанку у вчиненні даних операцій. І продовжує “копати” у цьому напрямку, внаслідок чого з’явилися нові обвинувачення. Бондарю інкримінується те, що 24 січня і 4 березня 1997 року Нацбанк перевів у відділення Credit Swiss First Boston в Цюриху відповідно 5 млн. і 10 млн. доларів для того, щоб, за словами прокурора, передати їх в український “Реал-Банк” із Харкова.
За цією угодою “Реал-Банк”, як заявляє прокурор, отримав право на 2% комісійних у рік – із 15 млн. доларів. За підрахунками прокурора, загальна сума збитків за цими двома справами становить 20 млн. доларів.

Відразу ж після арешту Бондаря прем’єр-міністр Віктор Ющенко заявив, що довіряв і довіряє своєму колишньому заступнику під час керівництва Нацбанком.
Говорячи про арешт Бондаря, Ющенко зазначив, що й сам хотів би отримати відповіді на питання, для чого це зроблено, і заявив, що такий спеціаліст, як Бондар, просто не здатний на якесь правопорушення. Прокурор Києва Юрій Гайсинський розцінив слова прем’єра про невинність свого екс-зама як тиск на слідство.

“Я ніколи не втручався в справу прокуратури за жодним із питань, зокрема, за тими, що торкалися інтересів установ, де я працював”, – зауважив прем’єр у вівторок на прес-конференції у Львові. “Я можу тільки одне повторити: нехай пан Гайсинський не хвилюється. Якщо він керуватиметься тільки законом, цей уряд ніякого тиску на таку роботу прокуратури не робитиме”, – сказав він.
Прем’єр також відзначив, що деякі резонансні справи можуть використовуватися за певних обставин для політичних спекуляцій.

На користь Бондаря свідчить і той факт, що аудитори Pricewaterhouse Coopers визнали, що під час розслідування їм так і не вдалося виявити випадків нецільового використання НБУ кредитів МВФ. Credit Swiss First Boston також спростовує обвинувачення на адресу колишнього співробітника НБУ. У прес-релізі лондонського офісу CSFB сказано, що всі операції Національного банку України, які проводилися через банк Credit Swiss First Boston (CSFB) у 1997 році, “були доречними в усіх відношеннях і не завдали жодних збитків Україні”. Тим часом ще один відомий український політик, радник прем’єра Сергій Терьохін назвав дії Бондаря на посаді заступника голови Нацбанку панукраїнськими і пропонує нагородити його за це відповідним орденом. А тих, хто продовжує обвинувачувати “банкіра-панукраїнця”, Терьохін вважає економічними невігласами.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Квіти для Юлії
·Місія Євгена Марчука

ПОГЛЯД
·Гладій радіє з повернення
·За житло платитимемо по-новому?
·Тіні забутих предків

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Львівводоканал" припустився помилок
·УСБУ очолив Ваврик
·Прем"єр-міністр зустрівся з учителями
·Народний рух України приймає партійних біженців
·На один день Сихів стане молодіжним центром
·КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Роднянський переїжджає до Москви?
·Реванш опонентів Кучми
·Бондарю можуть пред"явити нові звинуаченя
·Олександр Мороз: Я готовий поклястися на Біблії
·Леоніда Кучму затиснули ультиматумами

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Кеннеді стріляло щонайменше двоє
·Ящур потрапив з Далекого Сходу?
·Представника Масхадова прийняли у Вашингтоні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Криваві порахунки
·Підлітки убили свого друга
·Родина шулерів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Magistr: суміш вірусу і мережевого хробака
·Знущаємося над MS Windows 98
·MechCommander 2: мрія ідіота
·PCNEWS

АРТ-ПОСТУП
·Історія про те, як на наші голови валиться історія
·Метафізика одягу сцени
·Велике плавання малого корабля

СПОРТ-ПОСТУП
·Яка гра, такий і результат
·Відбірковий матч Україна - Вірменія може відбутися не у Львові
·Українська "молодіжка" свою справу зробила
·СПОРТ-БЛІЦ
·Нецікавий десятий "Амбер"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Римі пройшли покази колекцій haute couture