BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Прем"єр-міністр зустрівся з учителями

ОСВІТЯНИ

Зоряна ОНИШКЕВИЧ, Ірена КОШЕЛИК

Перебуваючи у Львові, Віктор Ющенко, попри представлення нашій області нового намісника, виявив бажання зустрітися з освітянами й обговорити з ними їхні проблеми. Нагадаємо, що у всіх районах нашого міста створені страйкові комітети, і вчителі, незадоволені фінансуванням галузі, впритул наблизилися до проведення безстрокового страйку.

Віктор Андрійович на зустрічі розповів, що він сам із освітянської сім’ї та розуміє усі проблеми освітян, дуже боляче їх сприймає і виразив свою підтримку. Але попри все, реальних обіцянок учителям таки не дав, порадивши розділити вимоги на кілька пунктів. Поки уряд не має можливості вишукати кошти, щоб заплатити вчителям заборгованості (за ст. 57 ЗУ “Про освіту”), а друкувати додаткові не доцільно. Якщо ж будуть надходження до бюджету, то є можливість, що заплановане на вересень підвищення заробітної платні буде на 30% збільшено (замість попередніх 25%). Суттєво змінити на краще оплату вчителям можна планувати лише з наступного року. А тим часом прем’єр повідомив, що має намір створити ревізійну комісію, щоб перевірити, куди надходили кошти, виділені з бюджету на освіту. Буде також створено комісію, до якої увійдуть освітяни, представники центральних та регіональних профспілок, уряду, які разом шукатимуть шляхи вирішення найактуальніших питань соціальної сфери.

А щодо найближчих кроків, то Віктор Ющенко пообіцяв підвищення заробітної плати ще цього року до 50% та повідомив, що на 1 березня цього року вже прийнято рішення про підвищення зарплатні на 38%.

“Ми знайшли порозуміння та досягли домовленостей з освітянами, – заявив Віктор Ющенко на прес-конференції. – Треба наголосити на тому, що нам було про що поговорити. Найважчим є проблеми минулорічних боргів, вони досить складні та потребують довгих переговорних процесів”.

Новий голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій додав до слів прем’єра, що найважливішим у діалозі з освітянами є те, що вони домовилися про те, що вимоги страйккому повинні виконуватися поетапно.

Учителі вважають, що саме завдяки підготовці до страйку їм приділили увагу, тому кажуть, що після Великодніх свят розпочнуть безстроковий страйк. А вчителі Шевченківського району готові вже наступного тижня попередньо виявити свою непокору. “Освітяни підтримують політику Ющенка, але не налаштовані йти на догоду владі”, – рішуче заявляють зневірені вчителі. Тим часом обласні чиновники від освіти не виявляють розуміння: мовляв, – чого ви ще хочете? Вам один раз збільшили заробіток, незабаром буде чергове підвищення, Ющенко зустрівся з вами. Хочете міністра освіти – буде вам міністр. Учителі ж хочуть, щоб їхню роботу належно оцінили.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Квіти для Юлії
·Місія Євгена Марчука

ПОГЛЯД
·Гладій радіє з повернення
·За житло платитимемо по-новому?
·Тіні забутих предків

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Львівводоканал" припустився помилок
·УСБУ очолив Ваврик
·Прем"єр-міністр зустрівся з учителями
·Народний рух України приймає партійних біженців
·На один день Сихів стане молодіжним центром
·КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Роднянський переїжджає до Москви?
·Реванш опонентів Кучми
·Бондарю можуть пред"явити нові звинуаченя
·Олександр Мороз: Я готовий поклястися на Біблії
·Леоніда Кучму затиснули ультиматумами

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Кеннеді стріляло щонайменше двоє
·Ящур потрапив з Далекого Сходу?
·Представника Масхадова прийняли у Вашингтоні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Криваві порахунки
·Підлітки убили свого друга
·Родина шулерів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Magistr: суміш вірусу і мережевого хробака
·Знущаємося над MS Windows 98
·MechCommander 2: мрія ідіота
·PCNEWS

АРТ-ПОСТУП
·Історія про те, як на наші голови валиться історія
·Метафізика одягу сцени
·Велике плавання малого корабля

СПОРТ-ПОСТУП
·Яка гра, такий і результат
·Відбірковий матч Україна - Вірменія може відбутися не у Львові
·Українська "молодіжка" свою справу зробила
·СПОРТ-БЛІЦ
·Нецікавий десятий "Амбер"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Римі пройшли покази колекцій haute couture