BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Тіні забутих предків

ПОРТНИКОВ

Пригадую, з якими почуттями ми читали на початку 90-х мемуари фундаторів Української Народної Республіки! Не використати такий шанс! Виявитись нездатними до національної злагоди тоді, коли йшлося про створення держави! А ще ці утопісти соціал-демократи! Хто б міг подумати, що Симон Петлюра був соціал-демократом…

Сьогодні, через 10 років наших державних змагань, ці книжки сприймаються зовсім інакше. Новим батькам нації далеко до інтелектуальних можливостей членів Центральної Ради і Директорії. Не кажу вже про адекватність позиції та пози. Тепер розумієш, що Петлюра й Винниченко дійсно були соціал-демократами, принаймні вони набагато більше відповідають цьому визначенню, ніж Суркіс та Медведчук. Тепер уже не виникає питання, чому Петлюра був соціал-демократом: ми встигли вивчити біографію головного отамана й усвідомити, що він усе життя сповідував соціал-демократичні погляди. Чому Суркіс і Медведчук стали соціал-демократами – бо слово красиве чи, може, хочеться побудувати державу з ринковою економікою, соціально орієнтованою на олігархів?

Однак я пишу ці рядки зовсім не для того, щоби лаяти Суркіса і Медведчука: як на мене, для цього достатньо талановитіших журналістів. Це – по-перше. А по-друге, зараз від окремого прізвища в українській політиці небагато що залежить, навіть якщо це прізвище Кучма… Найголовніше – це те, що фундатори УНР програли свою боротьбу за державність з об’єктивних причин, яких нікому було не подолати. Світ потонув у океані авторитарних імперій і вибір у націй, які стали для них поживним матеріалом, був небагатий… А от ми, основоположники незалежної України, марнуємо час із причин суто суб’єктивних.

У ХХІ сторіччі, в епоху об’єднання рівноправних держав, ми виявилися нездатними побудувати хоча б підґрунтя для участі нашої країни в цих процесах. Ми навіть і не помічаємо, як опинилися у справжній “чорній дірі”, яку освітлюємо всіма векторами своєї зовнішньої політики. Ми не можемо потрапити до Європи, тому що економічно виглядаємо не як європейська, а як африканська країна. Наші люди працюють сьогодні в Європі на найчорніших роботах, нелегально, за копійки… Які вже там європейці... Однак – спокійно! – ми не можемо потрапити і до союзу з колишньою метрополією, бо у старшого брата ледве вистачає на себе і трішки – на Бєларусь, то де ж там нас прогодувати!

Прийшов час політиків першої республіки дивитися на нас, онуків, із витріщеними очима… І нам немає чим виправдатися перед тінями предків: все ж таки існуємо вже не рік, не два, не три – десять років! Нормальний час для будівництва нормальної держави. Ми ні з ким не воювали, не віддавали репарацій – і навіть колишніх боргів. Просто за ейфорією, шоком від того, що вдалося, забулися, що треба почати будівлю. Може, згадаємо?

Віталій ПОРТНИКОВ, Москва


POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Квіти для Юлії
·Місія Євгена Марчука

ПОГЛЯД
·Гладій радіє з повернення
·За житло платитимемо по-новому?
·Тіні забутих предків

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Львівводоканал" припустився помилок
·УСБУ очолив Ваврик
·Прем"єр-міністр зустрівся з учителями
·Народний рух України приймає партійних біженців
·На один день Сихів стане молодіжним центром
·КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Роднянський переїжджає до Москви?
·Реванш опонентів Кучми
·Бондарю можуть пред"явити нові звинуаченя
·Олександр Мороз: Я готовий поклястися на Біблії
·Леоніда Кучму затиснули ультиматумами

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·У Кеннеді стріляло щонайменше двоє
·Ящур потрапив з Далекого Сходу?
·Представника Масхадова прийняли у Вашингтоні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Криваві порахунки
·Підлітки убили свого друга
·Родина шулерів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Magistr: суміш вірусу і мережевого хробака
·Знущаємося над MS Windows 98
·MechCommander 2: мрія ідіота
·PCNEWS

АРТ-ПОСТУП
·Історія про те, як на наші голови валиться історія
·Метафізика одягу сцени
·Велике плавання малого корабля

СПОРТ-ПОСТУП
·Яка гра, такий і результат
·Відбірковий матч Україна - Вірменія може відбутися не у Львові
·Українська "молодіжка" свою справу зробила
·СПОРТ-БЛІЦ
·Нецікавий десятий "Амбер"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Римі пройшли покази колекцій haute couture

 

Blackjack poker online play roulette no deposit no download craps: free casino keno games. ; Надпочечников с контрастом - кт надпочечников с контрастом lechy.ru.