BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Марко Проклятий товчеться за океаном

ДОБРІ НОВИНИ

Катерина СЛІПЧЕНКО© ПОСТУП
Оскільки 27 березня всесвітній день театру, то про театр, представники якого очолюють рейтинги, перемагають на фестивалях, мандрують світами, а головне творять справжню театральну магію, гріх не згадати. І не є суттєвим те, що сьогодні їх дійство відбувається за океаном, бо театральна територія, яку вони будують, не має географічних прив’язок. Магія на те і магія, щоб долати матеріальні перешкоди.

Отже, “Марко Проклятий, або Східна легенда”, драматичне дійство-симфонія на тексти Василя Стуса – це прем’єра львівського театру імені Леся Курбаса, що відбулася в Америці. І не “з плюшу” чи “меду” (за пастухом Пустаєм та Юрієм Андруховичем), а в тій, справжній, із хмарочосами, Бродвеєм та байкерами.

Тож і відбулась вона у дещо незвичній для курбасівців із їх унікальним, затишним приміщенням, обстановці. Переважну частину публіки складали американські панки (і сенс не так у тому, що американські, і не так у тому, що панки, а в тому, що на 100% англомовні) і починалася вистава о 00.00.

Запитайте будь-кого, як це читати вірші перед аудиторією, яка ані слова не розуміє та ще й серед ночі. Але в театрі Курбаса ніколи просто віршів не читали. Для них це ритуал, це – Театр. Тож потужні енергетичні потоки, що текли зі сцени, сформували ще одну нову територію театру.

Костюми і сценографію вистави створила Наталка Шимін, а діють у ній Галя (Наталка Половинка), Марко Проклятий (Олег Стефан), Мамай (Андрій Водічев), Манкурт (Володимир Кучинський). У виставі в канву поезій Стуса вплетені образи-теми давніх легенд про Марка Проклятого та Мамая, а також східної легенди про Манкурта. А ще був вечір пам’яті Михайла Черешньовського (скульптора, відомого насамперед скульптурою Матері Божої з немовлям та скульптурою Лесі Українки) в Українському музеї у Нью-Йорку. У пам’ять лемка Черешньовського курбасівці читали вірші лемка Антонича, співали лемківські співанки. Також демонструвалося відео Анатолія Вульвіча про Черешньовського.

Але про це курбасівці розкажуть самі по приїзді. І не тільки про це, а ще про багато іншого, з новими мандрами, старими друзями та новими щаблями театральної професії та науки.

Проте театральна територія простягається далеко і наявність вистав у місті Великого Яблука, у Чикаго та в інших містах хмарочосів не виключає активної роботи і в самому театрі. Студія показує “Сніг у Флоренції” та “Марусю Чурай” і це будівництво ще однієї театральної території – триторії майбутнього часу. А ще стара територія ремонтується: ТзОВ “Терміт”, ПТ “Балко” та ПП “Інтербуд” власним коштом ремонтують репетиційний зал, і це ще один аргумент на користь того, що відразу після повернення акторів та режисера з Америки ми побачимо “Марка Проклятого” у Львові.

А сьогодні у театрі подія справді непересічна: у виставі “Сніг у Флоренції” ми побачимо Олександра Баніфатійовича Гринька в ролі Старого. Кращого подарунка на День театру годі й придумати, бо це таки Театр із великої літери.

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган