BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Львівська Мельпомена перед люстерком

Рейтинг театральних діячів Львова 90-х років від "Поступу"

ХТО Є ХТО?

Марта ГАРТЕН

Подарунок на іменини

За задумом, рейтинг театральних діячів Львова мав на меті визначити персональні позиції різних категорій працівників сцени (акторів, режисерів, сценографів, адміністраторів, критиків та композиторів) за останнє десятиліття. Межі часового відтинку, який потрапляв у поле зору експертів, обрали, орієнтуючись на те, що на цей період припало не тільки становлення української державності, а й зміни в театральному середовищі. Це ж не дарма тепер косяком іде святкування десятилітніх ювілеїв театрів-студій, які є ровесниками нашої незалежності. Окрім того, обраний період дозволив охопити творчість не тільки нині чинних митців, а й сеньйорів української сцени, і тих, які недавно відійшли від нас, але лишилися еталонним мірилом таланту й жертовної самопосвяти мистецтву. Тому не дивно, що поряд із молодими й перспективними доволі високі щаблі рейтингу посідають незабутні Учителі. Наприклад, такі, як визначний сценограф сучасності Євген Лисик, актори Олександр Гай, Богдан Кох, Богдан Антків, балетмейстер Герман Ісупов та інші.

А судді хто?

Спираючись на попередній досвід проведення рейтингу художників Львова і на той резонанс, який він викликав, “Арт-Поступ” обирав експертів до нового рейтингу прискіпливо й вибагливо. Звісно, це мали бути професіонали.

Насамперед авторитетні. І бажано, щоб незалежні. Разом із тим, вони б мали пропорційно представляти якомога різноманітніші театральні кола. Та найголовніша вимога: бути обізнаними в ситуації. І цілком закономірно, що такий “ширококутний формат” погляду притаманний людям, які практикують театральну критику. Задля збереження балансу інтересів, до експертів було запрошено й перших осіб різних театрів. На жаль, дехто, посилаючись на велику завантаженість роботою, відмовився заповнювати бюлетні. Це, справді, видалося нелегкою справою. Тому “Арт-Поступ” висловлює щиру вдячність тим, хто офірував свій час для експертної оцінки рейтингу. А також
Вікторові Гарвоні, який занотовував результати рейтингу, й Орестові Друлеві, який забезпечив перфектну методику підрахунку балів.

Що оцінювали? Як лічили?

До рейтингового переліку було вписано 233 особи із різних театральних колективів в алфавітному порядку. Не для того, щоб зумисне ускладнити роботу експертів, а щоб на оцінку не впливали такі чинники, як належність до певного театру тощо. Натомість публікувати рейтинг вирішили, поділивши номінантів за родом діяльності: окремо режисерів, адміністраторів, драматичних акторів, артистів опери і балету та ін.

Експерти повинні були виставити оцінки за 10-бальною шкалою у кожній з номінацій. При підрахунку виставлених балів загальний результат виводили як середнє. Причому задля максимальної об’єктивності його брали від середнього арифметичного оцінок за номінаціями і середньої суми оцінок за експертами. Одразу слід зазначити, що той, кому закортить перевірити правильність обчислень, зможе це здійснити тільки набравшись терпіння.

Наші гратуляції!

Отож завіса над перемінами яв (що то десятиліття для сцени історії?) опускається й піднімається, а нам цікаво знати, хто ж там, за лаштунками, вартий нести світоч театру в майбутнє?

Серед акторського племені на найвищій сходинці опинився Олег Стефан – актор театру ім. Леся Курбаса. Тим більше приємно, що до такого ж висновку (абсолютно паралельно, самостійно й незалежно дійшло журі останнього з черги міжнародного театрального фестивалю “Золотий лев”, номінувавши його як найкращого актора). До речі, багато колег Олега Стефана також посіли горішні місця в рейтингу, що дає підставу вважати театр під керівництвом режисера Володимира Кучинського, найпрофесійнішим театральним колективом Львова! То чи ж варто дивуватися, що й сам Володимир Кучинський є першим серед режисерів? А коли завважити, що услід Кучинському найвищі бали набрали такі режисери, як Ірина Волицька, Ярослав Федоришин та Олег Новохацький, то можна вважати, що камерні театри таки дають фору академічній сцені. Натомість про повну поразку державних утриманців свідчить той низький результат, який здобув в.о. головного режисера I українського театру для дітей та юнацтва Володимир Борисяк. Сподіваємося, що наш рейтинг прислужиться начальникові управління культури ЛОДА для певних висновків щодо кадрової політики, і не тільки. А, так би мовити, для загального розвитку й недевіативних орієнтирів.

Сподіваємося, що зможемо задовольнити вашу цікавість. Валідолом запасатися не варто. Адже сенсаційність цього рейтингу полягає лише в його “дзеркальності”.

А чого ж на дзеркало ображатися, коли що не так?

Ви хочете знати, хто із театральних митців має найбільше міжнародне визнання, хто з оперних співаків є найпопулярнішим, хто із артистів балету найбільш елітарний, хто з директорів театрів найудатніший, та й взагалі орієнтуватися в тому, “хто є хто” у львівському світі театру? Тоді стежте за наступними сторінками “Арт-Поступу”, де буде уміщено решту результатів.

Продовження – у четвер

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган