BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Розгін демонстрації у Мінську

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Юрій ГАНУЩАК

У неділю 25 березня в союзній республіці Білорусь опозиція святкувала 83-ю річницю проголошення Білоруської Народної Республіки. На вулиці Мінська вийшло чотири тисячі осіб. Однак лукашенківський режим мобілізував значні сили міліції та внутрішніх військ і спробував розігнати демонстрацію.

Унаслідок цього між найрадикальнішими демонстрантами та правоохоронцями сталися локальні сутички. Повідомляють про арешт близько 50 осіб.

У далекому 1918 році Білорусь проіснувала лише кілька місяців незалежною від Радянської Росії. Не таланить нашим північним сусідам і в наш час. Лише кілька років після розпаду СРСР білоруси жили під історичним біло-червоно-білим знаменом, без страху та зі сподіваннями на достойне майбутнє. Після приходу до влади Олександра Лукашенка вони знову потрапили в залежність від “старшого брата”.

Заходи, які ініціювала білоруська опозиція, були, звичайно ж, не санкціонованими і відбувалися нелегально. Лукашенківський режим не визнає цієї дати святом і, крім того, у центрі Мінська законом заборонено проводити будь-які демонстрації, окрім офіційних. Тож околиці центральної Ювілейної площі, де демонстранти сподівалися провести мітинг, уже зі самого ранку були оточені силами міліції (на кшталт того, як оточили площу біля пам’ятника Шевченкові у Києві 9 березня цього року). Було блоковано також прилеглу до центральної площі станцію місцевого метрополітену.

Опозиція виявилася готовою до того, що підходи до центру будуть перекритими і, вочевидь, не мала наміру пробиватися туди силовими методами. Відтак кілька тисяч демонстрантів, скандуючи антипрезидентські та антиросійські гасла, рушили вулицями міста до монумента “Мінськ – місто-герой”. Колону демонстрантів супроводжували легкові авто та вантажівки з людьми в уніформі.
Дорогою до монумента маніфестанти зустріли прем’єр-міністра Білорусі Володимира Єрмошина, який виходив у супроводі двох охоронців з магазину. Від несподіванки глава уряду мало не впустив з рук щойно куплені продукти. Звиклі до небезпеки охоронці моментально відреагували на ситуацію і швидко посадили свого шефа в сріблястий мерседес, на якому той благополучно втік.

Найцікавіше події розгорталися вже біля монумента “Мінськ – місто-герой”. Як виявилося, забороненими для опозиції місцями є не лише центр міста, а й периферійні райони білоруської столиці. Біля монумента людей “тепло” зустрів потрійний кордон міліції. Цього разу демонстранти вирішили застосувати силу й на озброєних гумовими палицями правоохоронців посипався град ударів древками від прапорів та сніжки. Міліція, діями якої безпосередньо керував міністр внутрішніх справ Білорусі Володимир Наумов, виловлювала з передніх рядів найактивніших демонстрантів і силоміць заштовхувала їх до заздалегідь підігнаних автобусів. Повідомляють, що серед затриманих цієї неділі в Мінську особливо відзначилися лідер Білоруського народного фронту Вінцук Вячорка та керівник центру захисту прав людини “Весна” Олесь Бяляцкий.

День незалежності святкували також в інших містах Білорусі, зокрема у Гродно та Бресті. У католицьких костьолах відправляли меси за незалежну Білорусь.

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган