BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Президент - за поновлення слідства

Міліція не захотіла пропустити Тараса Чорновола на могилу батька

СПРАВА ЧОРНОВОЛА

Дмитро ЯЦЕНКО

У неділю на Байковому цвинтарі в Києві відбулася панахида пам’яті лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола. Цей політик став символом вітчизняного демократичного руху, а протягом двох років після його трагічної загибелі в автомобільній катастрофі й досі точаться суперечки щодо справжніх причин його загибелі. Однак днями крапку в цій таємничій справі вирішив поставити Леонід Кучма, який зобов’язав Генпрокурора Михайла Потебенька створити разом із фахівцями МВС та СБУ спеціальну слідчу групу для проведення додаткового розслідування обставин загибелі В’ячеслава Чорновола.

Сумніви в тому, що В’ячеслав Чорновіл загинув у банальному ДТП, виникнули наприкінці минулого року. Тоді народні – депутати члени об’єднання “Антимафія” Григорій Омельченко, Анатолій Єрмак та черкаський мер Володимир Олійник заявили, що в 1999 році кандидат у Президенти Євген Марчук показав їм відеосвідчення полковника міліції в масці, який стверджував, що автокатастрофу імітували працівники спецпідрозділу внутрішніх справ. Минулого тижня, у зв’язку з наближенням річниці трагедії, увага до справи поновилася.

Спочатку керівники НРУ наголосили, що не отримали від правоохоронних органів чітких відповідей на запитання щодо обставин загибелі В. Чорновола. Потім опозиційний Форум національного порятунку оприлюднив заяву щодо того, що у разі, якщо Леонід Кучма не забезпечить усебічного та неупередженого розслідування загибелі В. Чорновола, то опозиція закличе український народ покласти відповідальність за вбивство лідера Руху на Президента як одного з можливих замовників.

Як видно, реакція Гаранта на перелічені вище заяви була практично миттєвою. Наразі також відомо, що доступ до матеріалів слідчих дій новоствореної слідчої групи Генпрокуратури, МВС та СБУ матимуть також і представники фракції Народного руху України. Розслідування стало можливим і тому, що сталися кадрові зміни в силових відомствах, які займалися у 1999 році “справою Чорновола”: СБУ тепер очолює Володимир Радченко, а відучора керівником міністерства внутрішніх справ замість Юрія Кравченка призначено Юрія Смірнова.

Леонід Кучма – як ініціатор повторного розслідування – може навіть сподіватися на певну довіру зацікавлених політиків до результатів нового слідства.

Ця ж причина не завадила Президентові взяти участь у панахиді, покласти квіти на могилу В’ячеслава Чорновола та висловити співчуття вдові Атені Пашко.
Леонід Кучма також заявив, що до загибелі лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола були причетні ті, хто зацікавлений у розколі Руху.

Щоправда, не обійшлося і без прикрих інцидентів. Як повідомив “Поступу” Тарас Чорновіл, на підступах до Байкового цвинтаря міліцейський кордон зупинив машину, в якій він перебував разом з іншими народними депутатами – Володимиром Філенком та Віктором Пинзеником. Депутатські мандати на позицію міліціонерів не вплинули, тож парламентарії добиралися решту шляху пішки, а до могили потрапили вже тоді, коли Президент та супроводжуючі його особи залишили цвинтар. Тарас Чорновіл висловив обурення і з приводу того, що міліція не пропустила до могили сестру В’ячеслава Чорновола – Валентину, а також влаштувала щодо неї обшук.

“Я не маю жодних ілюзій щодо рішення Леоніда Кучми поновити розслідування в справі, – заявив “Поступу” Тарас Чорновіл. – Улітку 1999 року Президент уже робив подібні заяви, однак СБУ відмовилася відкривати справу за статтею скоєння терористичного акту проти В’ячеслава Чорновола. Вважаю, що, окрім документальних рекомендацій від Президента, слідство отримувало й усні настанови”. На думку Тараса Чорновола, об’єктивне розслідування можливе лише за умови зміни системи влади в державі разом з відставкою Леоніда Кучми та його оточення, законодавчого забезпечення незалежності судочинства та запровадження контролю парламенту над силовими відомствами.

Коментуючи слова Президента про можливу причетність до загибелі
В. Чорновола осіб, зацікавлених у розколі Руху, Тарас Чорновіл зазначив, що перед смертю – у лютому 1999 року – В’ячеслав Чорновіл сказав, що на рухівський електорат під час президентських виборів розраховують Леонід Кучма та Євген Марчук, і саме вони найбільше зацікавлені в розколі партії: “Це були пророчі слова – в контексті нинішніх подій”, – зауважив син загиблого лідера Руху.

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган