BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Міські парки реконструюються

УПОРЯДКУВАННЯ

Ірина БЖЕЗІНСЬКА, Маріанна РОМАНЕНКО

Днями розпочалися роботи із реконструкції Парку культури ім. Б. Хмельницького. За браком коштів довелося обмежитися дрібними латаннями покриття доріжок та косметичним ремонтом сцени.

На замовлення міського управління капітального будівництва проект реконструкції частини парку ще минулого року виконала архітектурно-планувальна майстерня № 2 Державного проектного інституту “Містопроект”. Головний архітектор проекту Михайло Федик зазначив, що парк ім. Б. Хмельницького є однією із ланок зеленого кільця навколо центральної частини міста, що підкреслює його важливість у житті Львова. “Проте, на жаль, за останні десять років парк значно запустів, – каже він. – При розробці проекту реконструкції ми насамперед враховували особливості цього парку, який призначається для активного відпочинку, із влаштуванням розвинутої мережі об’єктів обслуговування”.

На початках група архітекторів вивчила всі проекти, що стосувалися території парку. Велику увагу було приділено розробці архітекторів Тетяни Максим’юк та Віктора Кравцова із залученням фахівців НУ “Львівська Політехніка” та Лісотехнічного університету. Тоді, зокрема, було запроектовано підвісний міст до Цитаделі. Але через фінансові негаразди цей проект так і не був реалізований.

Насамперед, до 50-річчя заснування парку, що відзначатимуть цьогоріч, планувалося реконструювати головний вхід (з вул. Вітовського) та центральну алею. На минулий рік територія можливих робіт сягала 10 гектарів. “Цілковитою несподіванкою для нас стало обрання Парку культури ім. Б.Хмельницького місцем для зустрічі Папи Римського із духовенством. Тому в масштаби реконструкції було включено сцену та прилеглі до неї ділянки”.

За словами Михайла Федика, у зв’язку із новим розвитком подій архітектори сподівалися на додаткові кошти, що дозволило б упорядкувати більшу територію парку. Проте, як повідомив перший заступник міського голови Львова Олександр Сендега, на впорядкування парку міська влада виділила лише один мільйон гривень. Тоді як за розрахунками проектного інституту мінімальна сума коштів, необхідна для впорядкування парку, становить 5-7 мільйонів гривень.

При розробці проекту багато уваги приділялося фонтанові перед входом, що вже 10 років не функціонував і наразі є повністю розвалений та розібраний. Як розповів Михайло Федик, фонтан планували відтворити в інших обрисах, сучаснішим. Остаточним рішенням щодо долі фонтану є відновлення його попереднього вигляду, з кульбабками. Найближчим часом буде проведено заміну насосної системи фонтану. На головній алеї планувалося влаштувати зони відпочинку з маленькими фонтанами, проте ці ідеї залишилися в стані проекту. Більше уваги планується приділити облаштуванню освітлення парку. Однак прогнозувати кількість “освітлених” місць Михайло Федик не береться.

Уже зараз буде збільшено кількість зелених насаджень парку. Можливо, на місці незбудованого Зеленого театру буде облаштовано сад безперервного цвітіння. Територію навколо нефункціонального приміщення кінотеатру “Дружба”, як і саму зруйновану будівлю, має впорядкувати новий власник.

Акцент у проведенні ремонту ставиться саме на облаштуванні умов для зустрічі Папи Римського. “ На трьох терасах, що піднімаються від сцени, можна розмістити всього 12 тисяч чоловік. Зокрема, запроектовано 5 тисяч сидячих місць”, – розповів Михайло Федик. А на прилеглих до терас ділянках буде влаштовано мобільні санвузли. Також до цих терас буде обладнано сітку підходів. Ділянка за сценою буде для розміщення кортежу Папи Римського і зможе розмістити близько 100 машин. До сцени заплановано два в’їзди, зокрема з вулиць Стрийської та Вітовського. На час зустрічі вулиці Стрийська, Гвардійська та Зарицьких слугуватимуть за автостоянку, котру охоронятимуть правоохоронці.

А тим часом планується провести благоустрій і парку “Знесіння”, який невдовзі повинні оголосити рекреаційною зоною. Зараз над цим питанням працюють члени постійної депутатської комісії з економічної політики та муніципальних ресурсів і директор вищезгаданого парку. За словами Петра Соболя, парк наразі отримує гроші з бюджету, яких вистачає тільки на саночистку парку. Хоча тут є багато можливостей для оцивілізовування цієї території.

Ініціатори вважають, що, окрім постійно діючого музею, тут можна зробити дитячі атракціони, нагромадити харчувальні заклади, облагородити озерце. Ідея цієї рекреаційної зони полягає в тому, щоби, зберігши первісну недоторканість природи, дати львів’янам відпочинкову зону. Щоби не ходили люди по горі Лева навпростець, здираючи тонкий дренажний шар і тим самим руйнуючи цю гору. Щоби не палили багаття там, де їм заманеться. Проте й вони повинні бути застраховані від того, що їм випадково на голову може впасти суха гілляка через те, що паркові бракує грошей на елементарний догляд за ним.

За даними директора парку “Знесіння” Олеся Завадовича, зараз ця ідея має пройти конкурс на розробку економічного плану використання території. Тобто це будуть не прямі вклади у конкретний об’єкт, а бізнес-плани обґрунтування можливостей використання окремих ділянок відпочинку для обслуговування людей.

Архітектурний план для парку “Знесіння” розробила “Політехніка” ще 1996 року. А тепер під цей план залишилося тільки порахувати економічну окупність окремих ділянок. “Тенісний корт, басейн, місце для риболовлі на ставку, кінний маршрут, якась багаторівнева стоянка замість хаотичних гаражів – усі проекти мають отримати грошову оцінку”, – каже пан Завадович.

Але обгородити парк, щоби за вхід брати гроші, дирекція не вважає за потрібне. Адже парк площею у 300 гектарів має входи з міських вулиць. Тому оптимальнішим буде варіант, якщо діятимуть окремі місця до обслуги людей. А в цілому територія мусить бути загальнодоступною.

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган