BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

АРХІВАРІУС

1899 рік

Злочин перед смертю

Михайло Мацусь зі Старих Богородчан, занедужавши перед двома неділями, спросив родину і сусідів, аби за ними попрощати ся, бо, як казав, хоче умирати. Зійшлися також сусіди, а що Мацусь якось не спішив ся умирати, забавляли ся грою в карти. Щастя в грі відступило сина Мацуся, бо зіграв ся “до сорочки”, а се так озлобило старого Мацуся, що піднявся із смертної постелі, пірвав сокиру і ударив нею так сильно сусіда в шию, що відтяв йому голову. По арештованю старий був цілком спокійний і сказав, що він лише “скалічив” сусіда, бо той “обіграв його сина до крейцаря”. Лікар заявили, що Мацусь збожеволів (dementia senilus). В ночи на 18-ого с.м. помер старий в арешті.

1919

GAZEТA LWОWSKA

“Дамеси! Дамеси!”

Такий крик переслідує перехожих від світанку до пізнього вечора, впроваджуючи їх в оману, що є це довоєнні симпатичні папіроси, котрі в таємничий спосіб знову з’явилися ві Львові. Тим часом є це звикле ошуство.

Оце хтось фабрикує подібні до давніх “дамесів” тутки, а хлопці наповнюють їх до половини тютюном, а в другу половину додають страшні інгридієнти. Коштують фальшиві “дамеси” по 2 корони за 4 штуки. Донедавна ми і тому були раді, бо при теперішньому браку тютюну тішило, що хтось стало фабрикує папіроси, в котрих є хоч частина правдивого тютюну. Але вчора стався випадок отруєння цими “папіросами”. Один із мешканців нашого міста набув у вуличного перекупника кілька штук і по випаленю однієї дістав наглий заворот голови і впав у стан непритомності з усіма ознаками отруєння. Може, хоч це буде наукою для легковірних і схилить до бойкоту тютюнових трутителів.

1929

WIEK NОWY

Замах у пивниці

Марія Будзицька, різничка, котра спродує м’ясо на страгані при пляці Унії Брестської (нині пл. Липнева - Ред.) , має пивницю на переховування м’яса, яку винаймає при тім же пляці під льокалєм 3. Вчора Будзицька внесла до своєї пивниці закуплену партію м’яса в кількості 800 кг, і одночасно з’явився там у товаристві її чоловіка Станіслава і з його ініціативи санітарний контролер, аби обсервувати, чи це м’ясо було стемпельоване.

Будзицька, зденервована тим переслідуванням зі сторони чоловіка, котрий стало надсилав контролерів і цькував її на кожнім кроці, витягла з кишені револьвер і стрелила, тяжко зранивши чоловіка у правий бік. У VІ комісаріаті при вул. Сапіги (нині Бандери - Ред.) Будзицька призналася до замаху і описала своє страшне життя зі Станіславом і мотиви свого кроку. Овдовівши у 1920 році, лишилася з двома доньками і пошлюбила Будзицького. За деякий час зачалася нечувана брутальність з його боку. Чоловік тиранизував її з доньками і навіть катував. До того ж, намовляв постачальників товару, аби не доставляли їй м’ясо. Недавно він намагався зґвалтувати доньку Будзицької від першого шлюбу. Кобіта у розпачу перед кількома днями постановила відібрати собі життя і перетяла жили рук, але було її врятовано. Вчора, коли контролер заявився в товаристві чоловіка, кров у ній скипіла, і пролунав постріл. Револьвера того пані Марія набула вже давно для власної оборони, бо пізнім вечором поверталася додому небезпечними вулицями.

З ОГОЛОШЕНЬ

Капелюхи і вуалі жалобні, модні і тані виконує М.Топольницька, вул. Коперника, 6, над аптекою Миколяша.

Перша львівська парова красильня і пральня хемічна Марії Хдуньчик і Яна Гаваронського (Львів, вулиця Лещинського короля) приймає всяку гардеробу, пюра, хутра до фарбування і чищення.

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган