BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

З боргов ями доведеться вибиратися наосліп

Еконебезпечним та водопостачальним підприємствам знову можуть припинити подачу електроенергії

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ

Іванка ПОПОВИЧ

Сьогодні технічні працівники ВАТ “Львівобленерго” зроблять чергову спробу відключити подачу електроенергії ДГХП “Полімінерал”, що у Стебнику. Як повідомив на прес-конференції перший заступник голови правління ВАТ “Львівобленерго” Олексій Андрощук, борг цього підприємства за спожиту електроенергію становить
1 593 тисячі гривень.

23 березня керівництво енергопостачальної компанії вже намагалося знеструмити ДГХП “Полімінерал”, але працівники цього підприємства не допустили технічних працівників ВАТ “Львівобленерго” на територію свого підприємства.

Генеральний директор ДГХП “Полімінералу” Зиновій Веригода повідомив, що не бачить шляхів погашення боргу перед “Львівобленерго”. За його словами, 470 тисяч гривень з цієї суми становить борг на природоохоронні заходи, котрі мали би фінансуватися із бюджетних коштів, решта – це борги за минулі роки.
За словами генерального директора ДГХП “Полімінерал”, бюджетних коштів не вистачає навіть на зарплату працівникам, не кажучи вже про підтримку екологічної рівноваги на підприємстві. Зиновій Веригода зазначив, що розглядалося питання про закриття підприємства, однак на це потрібно майже 300 мільйонів гривень і роботи із закриття ДГХП “Полімінерал” триватимуть щонайменше 17 років.

За словами першого заступника голови правління ВАТ “Львівобленерго” Олексія Андрощука, ДГХП “Полімінерал” – не єдине екологічно небезпечне підприємство на Львівщині, що заборгувало перед ВАТ “Львівобленерго” за спожиту електроенергію і підлягає вимкненню, згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів. Яворівське ДГХП “Сірка” з початку цього року не розраховується за спожиту електроенергію і борг на сьогодні становить 2 799 тисяч гривень.
Перший заступник голови правління ВАТ “Львівобленерго” зазначив, що тим підприємствам, котрі не можуть розрахуватися за електроенергію бюджетними коштами і не мають інших джерел фінансування, електроенергії постачати не будуть. Олексій Андрощук пояснив, що є відповідні постанови Кабміну, які передбачають припинення постачання електроенергії споживачам-боржникам.
Згідно із законодавством, ті підприємства, відключення електроенергії яким може призвести до екологічно небезпечних наслідків, отримують повідомлення про вимкнення за п’ять днів до припинення подачі електроенергії. Також він переконаний в іншому. Створюючи в регіоні свого роду прецеденти із вимкнення електроенергії таким екологічно небезпечним об’єктам, як Яворівська та Роздільська “Сірка”, “Полімінерал” та іншим, вони привертають увагу до проблеми дефіциту бюджетних коштів, передбачених цього року для фінансування тих підприємств, не лише обласної влади, а й уряду та Кабінету Міністрів.
Адже керівники усіх цих підприємств одностайні в тому, що виділених цьогоріч бюджетних коштів заледве вистачить на оплату праці працівникам, а на оплату за спожиту електроенергію залишаються хіба що копійки.

Також на прес-конференції Олексій Андрощук заторкнув проблему оплати за електропостачання МКП “Львівводоканал”. Його борг становить уже близько 40 мільйонів гривень. Наразі домовленості із “Львівводоканалом” щодо погашення цього боргу не досягнуто. Крім того, розрахунки “Львівводоканалу” за поточні платежі становлять лише 50%, що категорично не влаштовує ВАТ “Львівобленерго”. Так, у лютому “Львівводоканал” спожив електроенергії на 2 мільйони 500 тисяч гривень, а оплатив лише 800 тисяч гривень. Аналогічна ситуація з боргами за спожиту електроенергію склалася майже у всіх містах обласного значення Львівщини. Найбільшими боржниками є водопостачальні підприємства Дрогобича, Борислава, Трускавця та Стрия. За лютий місяць цього року Дрогобицький водоканал спожив електроенергії на 956 тисяч гривень, а оплатив 170 тисяч. У Бориславському водоканалі ці цифри становлять, відповідно, 560 тисяч і 60 тисяч гривень, у Стрийському – 460 тисяч і 45 тисяч гривень. Трускавецьке водопостачальне підприємство у лютому за електроенергію не розрахувалося взагалі, таким чином, його борг перед “Львівобленерго” за лютий становить 80 тисяч гривень. Тобто незабаром обмеження в подачі води відчують мешканці і цих міст.

POSTUP - ПОСТУП
№48 (706),
27-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нудота дядечка Оскара
·Новий шеф МВС керував арештами студентів
·Михайло Гладій повертається у свій старий кабінет

ПОГЛЯД
·З боргов ями доведеться вибиратися наосліп
·Мистецтво чи банальність?
·Київські рапсодії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У Самборі вшанували пам"ять Чорновола
·Розчленоване тіло вбивця спустив у каналізацію
·Мешканці проти будівництва АЗС
·ЛАЗ ще можна врятувати
·Відзначено найбільших інвесторів
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львівська опера без художнього керівника?
·Міські парки реконструюються

ПОСТУП З КРАЮ
·Політики шукають круглий стіл
·Президент - за поновлення слідства
·Шалені зливи на Закарпатті

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Подарунок для Путіна
·Розгін демонстрації у Мінську
·Шенгенська зона збільшилася на Данію, Швецію, Фінляндію, Норвегію та Ісландію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Легендарний Баффет зароблятиме на чужих ризиках
·Procter&Gamble іде на війну
·Селяни без дизпалива не залишаться
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Театральна міні-енциклопедія: видання друге
·Фестиваль одного театру
·Львівська Мельпомена перед люстерком
·Марко Проклятий товчеться за океаном

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Аутсайдера двічі не здолали
·Нульова нічия на користь поляків
·Останні розчерки на ванкуверському льоду
·Іменинник - чемпіон
·Каспаров - володар Кубка світу
·Надії вболівальників виправдовуються

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Не сумнівайтеся в Джеймсові Бонді!
·Найуспішніший рекламний слоган