BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Юлія Тимошенко з"явилася у суді

Лідер "Батьківщини" заявила, що її заарештували без пред"явлення звинувачення

ПРОЦЕС

Дмитро ЯЦЕНКО© ПОСТУП
Заарештовану екс-віце-прем’єра Юлію Тимошенко вчора викликали до Печерського районного суду Києва. Саме у п’ятницю головуючий суддя Микола Замковенко обіцяв учасникам процесу за скаргою адвокатів Тимошенко щодо її незаконного арешту сюрприз – і він виявився не лише у присутності лідера “Батьківщини”, але й у появі нового свідка – експерта Київського міського судово-медичного бюро.

Щоправда, несподіванка полягала не стільки в особі цього свідка, скільки у свідченнях. Експерт повідомив, що стан здоров’я Юлії Тимошенко на 13 лютого 2000 року (на момент арешту) був задовільний. “Вона могла брати участь у слідчих діях”, – заявив експерт, хоча раніше захист стверджував, що Тимошенко під час арешту була хвора на грип, а у Лук’янівському СІЗО в неї загострилася виразка. У процесі слухань суддя Микола Замковенко був змушений оголосити перерву через те, що захисники Тимошенко, зокрема, адвокат Віктор Швець та громадський захисник Степан Хмара дозволили собі нетактовні запитання на адресу свідка у справі – лікаря-невропатолога.

Водночас свідчення Юлії Тимошенко суттєво відрізнялися від тверджень медичного експерта. Поява на процесі була несподіваною і для неї самої, оскільки, за словами Юлії Тимошенко, працівники СІЗО не повідомили її про те, куди її везуть, більше того, навіть стверджували, що везуть її не на судове засідання.

Юлія Тимошенко назвала свій арешт суто політичною акцією, що мала на меті ізолювати її від роботи з людьми, які уособлюють нині опозицію. Через це, зауважила вона, стан її здоров’я прокуратуру не цікавив і не цікавить. За її словами, арешт, який відбувався на її дачі, не може бути законним, тому що слідчі не пред’явили їй жодних документів на право вторгнення в її помешкання і здійснення щодо неї будь-яких дій. “Я була позбавлена можливості впливати на події з моменту, коли слідчий та міліція зайшли до приміщення дачі”, – заявила Тимошенко. Вона також додала, що керуючий процесом слідчий Жербицький не приймав жодних її умов та не зважав на її хворобливий стан.

Питання, як же почувалася Юлія Тимошенко під час арешту, було головним на вчорашньому суді. Розбіжності у своїх свідченнях та свідченнях лікарів Юлія Тимошенко пояснила тим, що медичний огляд був формальністю, оскільки виконувався на замовлення. Тимошенко розповіла, що лікарі здійснили візуальний огляд та поміряли тиск, а температура була пониженою, оскільки вона приймала жарознижуючі ліки. Про свої висновки за результатами лікарі Тимошенко не повідомили. За її словами, коли лікарі вийшли після огляду, до кімнати на дачі одразу зайшов слідчий Жербицький та наказав збиратися до прокуратури.

Юлія Тимошенко також спростувала заяви Генпрокуратури про те, що існувала загроза її виїзду з країни. За словами лідера “Батьківшини”, за нею ще задовго до арешту велося цілодобове спостереження, а тому ніхто не може сказати, що Тимошенко порушувала умови підписки про невиїзд та що місце її перебування не було відоме Генпрокуратурі. Щодо умов утримання у Лук’янівському СІЗО Юлія Тимошенко повідомила, що їй майже одразу заборонили отримувати передачі з дієтичним харчуванням. Її, зокрема, повідомили, що дієтичне харчування можна отримувати в СІЗО, але вона жодного разу не отримувала в слідчому ізоляторі дієтичного харчування, яке було приписано лікарем. “Неможливо так знущатись над людьми, адже коли їх утримують у СІЗО, їх позбавляють свободи, а не життя”, – заявила Юлія Тимошенко.

Учорашні слухання за скаргою адвокатів Юлії Тимошенко завершилися безрезультатно, а остаточне рішення суд ухвалить не раніше, ніж у понеділок.

POSTUP - ПОСТУП
№47 (705),
24-25 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Несподіванка для Гладія
·"МИР" упокоївся з миром

ПОГЛЯД
·Депутати збираються висловити недовіру керівництву "Львівводоканалу"
·Десять запитань до нового голови Львівської облдержадміністрації
·Кінець романтичного періоду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ЛТБ бракує потужності для опозиційних програм
·Начальником львівської СБУ знову став Богдан Ваврик
·УНА-УНСО проти Служби безпеки України
·Львівщині загрожує повінь
·Нейтралізація львівського КУНу
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Хто поставить крапку у слідстві?
·Юлія Тимошенко з"явилася у суді
·Форум нацпорятунку попереджає Кучму

ПОСТУП У СВІТ
·Вакцинація порятує від ящуру?
·Навруз - новий рік мусульман
·Албанці повертаються в Косово
·"Дипломатична" контратака росіян

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Ірландський прем"єр-міністр організовує рок-концерти
·Знущання над королевою - найкраща обкладинка
·Ерік Клептон: "Таке може не кожен"

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"МИР" упокоївся з миром
·Забути і згадати... за наказом
·Писемність як засіб вирішення проблем

ОСОБИСТІСТЬ В ПОСТУПІ
·Об"єднання політичних партій за В"ячеславом Чорноволом

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Найближчі до Бога
·Святі покровителі

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Американець надіслав шматок Акрополя
·Шекспір був католицьким шпигуном
·Ісус заговорив на лондонському жаргоні
·Знайдено невідомий твір Моцарта
·Скрипку Страдіварі продано
·Викрали мармурову руку
·Концерт для 21 фортепіано
·Сцена в квадратний метр

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні Україна - Білорусь
·Брати Клички на університетській кафедрі та на рингу
·СПОРТ-БЛІЦ
·Гладіаторські бої у Ванкувері

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР