BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Депутати збираються висловити недовіру керівництву "Львівводоканалу"

БЕЗ ВОДИ

Маріанна РОМАНЕНКО© ПОСТУП
“З 1994 року норма споживання води, згідно із дослідженнями, які проводив Київський інститут загальної та комунальної гігієни Міністерства охорони здоров’я України та НДКТІ міського господарства Держжитлокомунгоспу України, становить 150 літрів на добу плюс 40 літрів списується на технологічні потреби та неминучі втрати. Тим часом міськвиконком Львова визначив, що кожен львів’янин споживає на добу не менше 300 літрів води. І змушує нас за це платити”, – таку заяву зробили вчора депутати міськради Володимир Гірняк, Володимир Заболотовський та Петро Соболь.

Уже понад рік ці депутати займаються проблемою водопостачання. Проте, за їхніми словами, на жоден їхній депутатський запит щодо фінансової діяльності, наявних ресурсів та інших даних відповіді від керівництва “Львівводоканалу” так і не надходило. Вже півроку вони очікують детального звіту про роботу цього комунального підприємства, але отримують лише відписки. Водночас вони звернулися до інших джерел за певною інформацією. І дізналися, що 20 водозаборів мають
664 тисячі літрів запасу води. А подають до міста лише половину. І там же, на водозаборах, ведеться облік поданої води. Проте вимірюється він не у літрах, а залежить від споживання електроенергії насосами. Тому, на думку депутатів, “Львівводоканалові” вигідно показувати велике споживання енергії, щоби потім мати можливість збирати побільше грошей від споживачів.

Депутати також уважають, посилаючись на свої джерела, що навіть у випадку, коли лише третина усіх мешканців міста справно платила б за надані послуги, то цьому комунальному підприємству отриманих коштів вистачило би на покриття своїх витрат. Відтак керівництво “Львівводоканалу” за свою безгосподарність перекладає вину просто на плечі споживачів. “Цю безгосподарність бачить і керівництво Світового банку. Саме тому вони й не поспішають надавати нам кредити”, – кажуть депутати. Адже ще до цього часу немає точної карти підземних комунікацій міста, особливо у центральній частині. І нинішні господарі водних мереж не знають, де в них які труби закопані, де саме і через що вони втрачають воду. А тим часом населення міста лише за останні чотири роки сплатило “Львівводоканалові” за втрати води дві третини міського бюджету.

Звичайно, депутати можуть оголосити недовіру нинішньому керівництву “Львівводоканалу”. Але, згідно з чинним законодавством, все цим і закінчиться. Тому що керівника комунального підприємства призначає міський голова і лише він може звільнити його із посади. Проте поки депутати не отримають повної інформації, доти, звичайно, вони не зможуть робити усіх висновків. Отож, вони вважають, що відповідальність за стан водопостачання у Львові, який загострився в останні дні, повинен взяти на себе міський голова. Адже “Львівводоканал” є комунальною власністю.

Наразі депутати Гірняк, Заболотовський та Соболь вимагають, щоби на сесію міської ради винесли питання про неможливість відключення водопостачання мешканцям, про зменшення львів’янам розрахункової норми споживання води із 300 літрів до 190 літрів та приведення системи водопостачання відповідно до встановлених стандартів. А також – про надання всієї необхідної документації для проведення адміністративного та фінансового аудиту “Львівводоканалу”.
Роблять вони це через пресу для того, щоби зберегти прозорість інформації.
Тому що наразі лише декілька чоловік знають про безрезультативне листування депутатів міської ради та керівництва “Львівводоканалу”.

А поза тим керівництво “Львівводоканалу” домовилося із керівництвом “Львівобленерго” про стовідсоткову сплату за поточне споживання електроенергії та розтермінування боргу до кінця року. Щоправда, Володимир Сулипа розуміє, що населення не зможе стовідсотково платити за надані послуги. Тому просто не береться прогнозувати ситуацію в майбутньому.

До речі, вже ведуться не просто розмови, але й певні розробки у бік підвищення тарифів. Про це сказав в інтерв’ю нашому кореспондентові перший заступник міського голови Олександр Сендега. Про це вже давно попереджає директор “Львівводоканалу” Володимир Сулипа. Але депутати стверджують, що впливу на тарифну політику виконкому вони не мають. Вони можуть лише закликати львів’ян не дозволяти за свій рахунок вирішувати чужі проблеми.

POSTUP - ПОСТУП
№47 (705),
24-25 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Несподіванка для Гладія
·"МИР" упокоївся з миром

ПОГЛЯД
·Депутати збираються висловити недовіру керівництву "Львівводоканалу"
·Десять запитань до нового голови Львівської облдержадміністрації
·Кінець романтичного періоду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ЛТБ бракує потужності для опозиційних програм
·Начальником львівської СБУ знову став Богдан Ваврик
·УНА-УНСО проти Служби безпеки України
·Львівщині загрожує повінь
·Нейтралізація львівського КУНу
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Хто поставить крапку у слідстві?
·Юлія Тимошенко з"явилася у суді
·Форум нацпорятунку попереджає Кучму

ПОСТУП У СВІТ
·Вакцинація порятує від ящуру?
·Навруз - новий рік мусульман
·Албанці повертаються в Косово
·"Дипломатична" контратака росіян

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Ірландський прем"єр-міністр організовує рок-концерти
·Знущання над королевою - найкраща обкладинка
·Ерік Клептон: "Таке може не кожен"

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"МИР" упокоївся з миром
·Забути і згадати... за наказом
·Писемність як засіб вирішення проблем

ОСОБИСТІСТЬ В ПОСТУПІ
·Об"єднання політичних партій за В"ячеславом Чорноволом

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Найближчі до Бога
·Святі покровителі

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Американець надіслав шматок Акрополя
·Шекспір був католицьким шпигуном
·Ісус заговорив на лондонському жаргоні
·Знайдено невідомий твір Моцарта
·Скрипку Страдіварі продано
·Викрали мармурову руку
·Концерт для 21 фортепіано
·Сцена в квадратний метр

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні Україна - Білорусь
·Брати Клички на університетській кафедрі та на рингу
·СПОРТ-БЛІЦ
·Гладіаторські бої у Ванкувері

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР