BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24-25 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Брати Клички на університетській кафедрі та на рингу

На чемпіона світу чекають Голлівуд, Джулія Робертс і Бред Пітт

БОКС© ПОСТУП
Спочатку – основна новина, яка, зрештою, вже не дуже й новина, бо відома всім: Володимир Кличко сьогодні ввечері битиметься в Мюнхені з американцем Дерріком Джефферсоном.

Про прогнози і сподівання від цього поєдинку – трохи згодом. А спочатку – про те, що чекає Кличка після бою. Тобто про зйомки у фільмі “Океан 11” (Ocean’s 11) разом із Джулією Робертс, Меттом Деймоном, Бредом Піттом і Джорджем Клуні. Це римейк комедії 60-х рр., в якій зіграли Френк Сінатра і Дін Мартін.
У фільмі, який має з’явитися в прокаті до наступного Різдва, Кличко повинен узяти участь у фіктивному поєдинку з Ленноксом Льюїсом. Сам Володимир вважає: “Звичайно, це чудова річ для мене, зіграти в кіно. Але реальний поєдинок із Льюїсом – це було б набагато краще. Я сподіваюся, що в кінці року ми з Льюїсом зможемо відтворити сценарій у реальному житті”.

А Кличко мріє про Тайсона

Як повідомляють авторитетні джерела, бій із Дерріком Джефферсоном має стати для Володимира Кличка лише проміжним етапом на шляху до справді великих боїв.
Ще цього року він планує битися з Ленноксом Льюїсом або Майком Тайсоном. “У списку моїх супротивників саме зараз повинні з’явитися відомі прізвища”, – сказав Кличко в інтерв’ю газеті Hamburger Morgenpost.

Ще позавчора, коли брати Клички проводили фінальні тренування перед поєдинком, 24-річний Володимир сказав, що почуває себе чудово: “Я перебуваю в найкращій формі за все моє життя”. Володимир планує закінчити поєдинок достроковим нокаутом: “Він (Джефферсон. – Ред.) переміг із нокаутом в 19 поєдинках із 23, я – у 32 із 35. Згідно з законами математики, усе свідчить про дострокове завершення і мою перемогу”. Але чемпіон і доктор педагогічних наук зізнався, що злегка нервується: “Трохи страху завжди потрібно, щоб бути сконцентрованим на 100%”. Супротивник Володимира Джефферсон був у четвер досить самовпевненим. “Я – боксер із найсильнішим у світі ударом. Бій закінчиться ще до того, як спорожніє буфет”, – сказав американець в інтерв’ю Hamburger Abendblatt. 33-річний Джефферсон повідомив, що у разі своєї перемоги готовий ще того ж вечора провести бій проти Віталія Кличка: “Я готовий битися 24 раунди”.

Деррік Джефферсон став професійним боксером сім років тому, після того, як гангстер прострелив йому ногу і він був змушений перервати свою кар’єру баскетболіста. “Моя сила – це моє серце. Воно перешкодить тому, що я зупинюся”, – вважає він.

Віталій презентує докторську

А старшому братові – не до боксу. Він вирішив тимчасово зосередитися на науковому боці своєї кар’єри, чим викликав, певна річ, неабиякий ажіотаж на своїй новій батьківщині. Нетрадиційний прецедент, коли науковці зустрічаються з шанувальниками боксу на одній імпрезі, починався, якщо вірити кореспондентові журналу Der Spiegel, так: “Цей двометровий гун ледь помістився у двері, але далі застрягнув у натовпі журналістів, які зібралися перед аудиторією №15 Гамбурзького університету. Перед дверима чекають 100 спраглих побачити шоу, і вони заздрять тим 300, яким вдалося знайти місце всередині”.

Отже, позаминулого тижня Віталій Кличко вперше презентував у Німеччині свою докторську дисертацію, захищену в лютому минулого року в київському університеті. Робота називається “Пошук і підтримка спортивних талантів”.
Його брат Володимир, віднедавна теж кандидат спортивних наук, сидів серед слухачів і тримав кулаки. “Доктор Фауст”, – жартома називають німці старшого Кличка, маючи на увазі буквальний переклад із німецької: Der Faust – кулак.
Переклад фахових термінів німецькою дається йому важко, і це помітно: “Якби так виглядала звичайна лекція звичайного університетського професора, аудиторія давно заснула б, але тут усі стежили за кожним порухом губ промовця, нікому не заважало навіть те, що демонстровані ним слайди були списані кириличними буквами”, – читаємо у репортажі з місця подій.

І далі: “Здібності залежать не тільки від генів. Наприклад, Франц Бекенбауер має двох синів, обидва грають у футбол, але жоден не досягнув таких результатів, як батько”, – говорить Віталій, але не відповідає на питання з залу про те, наскільки важливими є спеціалізовані спортивні школи для підтримки юних спортивних талантів. І це не дуже подобається аудиторії. Зате наступна відповідь сприймається під оплески. “Як вам вдалося поєднати написання докторської зі спортивною кар’єрою?” “Той, хто каже, що не має часу, хоче всього лише виправдати свою лінь”, – вважає Кличко, і ще глибшою симпатією навіки врізається у сентиментальні німецькі серця. Вистава вдалася, промоутер задоволено посміхається. Побачимо, чи сьогоднішній вечір так само закінчиться для Кличка-молодшого.

За матеріалами німецької преси
підготувала Наталка Сняданко

POSTUP - ПОСТУП
№47 (705),
24-25 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Несподіванка для Гладія
·"МИР" упокоївся з миром

ПОГЛЯД
·Депутати збираються висловити недовіру керівництву "Львівводоканалу"
·Десять запитань до нового голови Львівської облдержадміністрації
·Кінець романтичного періоду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ЛТБ бракує потужності для опозиційних програм
·Начальником львівської СБУ знову став Богдан Ваврик
·УНА-УНСО проти Служби безпеки України
·Львівщині загрожує повінь
·Нейтралізація львівського КУНу
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Хто поставить крапку у слідстві?
·Юлія Тимошенко з"явилася у суді
·Форум нацпорятунку попереджає Кучму

ПОСТУП У СВІТ
·Вакцинація порятує від ящуру?
·Навруз - новий рік мусульман
·Албанці повертаються в Косово
·"Дипломатична" контратака росіян

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Ірландський прем"єр-міністр організовує рок-концерти
·Знущання над королевою - найкраща обкладинка
·Ерік Клептон: "Таке може не кожен"

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"МИР" упокоївся з миром
·Забути і згадати... за наказом
·Писемність як засіб вирішення проблем

ОСОБИСТІСТЬ В ПОСТУПІ
·Об"єднання політичних партій за В"ячеславом Чорноволом

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Найближчі до Бога
·Святі покровителі

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Американець надіслав шматок Акрополя
·Шекспір був католицьким шпигуном
·Ісус заговорив на лондонському жаргоні
·Знайдено невідомий твір Моцарта
·Скрипку Страдіварі продано
·Викрали мармурову руку
·Концерт для 21 фортепіано
·Сцена в квадратний метр

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні Україна - Білорусь
·Брати Клички на університетській кафедрі та на рингу
·СПОРТ-БЛІЦ
·Гладіаторські бої у Ванкувері

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР