BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

КРАЙ

Верховна Рада України учора прийняла Бюджетний кодекс. Ним визначені принципи бюджетної системи, структура, правові норми її функціонування, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин і відповідальність за порушення бюджетного законодавства.

Так, згідно з кодексом, міністр фінансів зобов’язаний подати Верховній Раді законопроект про держбюджет не пізніше п’яти днів після його внесення. Кодекс встановлює процедуру розгляду проекту закону про держбюджет у першому читанні і на стадії другого читання. Документом вводиться казначейська система виконання державного і місцевих бюджетів і передбачається перехід до нормативного методу планування бюджетів самоврядування. Кодекс запроваджує принцип субсидіарності в міжбюджетних відносинах, який полягає в наближенні до безпосереднього споживача послуг, що надаються державою при здійсненні розмежування витрат між бюджетами місцевого самоврядування. Держава зобов’язана при передачі делегованих витрат до бюджетів місцевого самоврядування виділяти відповідні бюджетні ресурси у вигляді закріплених за бюджетами загальнодержавних податків, зборів, обов’язкових платежів або їх частин, а також трансфертів з держбюджету. Бюджетний кодекс не допускає створення позабюджетних фондів органами державної влади, органами влади Криму, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами.
Міська рада в містах з кількістю населення понад 800 тис. жителів має право здійснювати зовнішні позики. Кодекс також запроваджує особливий механізм внесення і розгляду у Верховній Раді законопроектів, які можуть вплинути на виконання дохідної і витратної частин держбюджету.

“УКРНАФТА” ШУКАЄ ГРОШІ ДЛЯ РОЗРОБКИ РОДОВИЩ

ВАТ “Укрнафта” пропонує низку родовищ тим інвесторам, які збираються серйозно працювати в Україні, повідомив голова правління компанії Олег Салмін.

Зокрема, “Укрнафта” пропонує для розробки Добувшансько-Бистрицьке родовище (необхідний обсяг інвестицій – 40 млн. доларів), Долинське родовище (близько
80 млн. доларів), Кохановське родовище (20 млн. доларів), Глинсько-Розбишівське і Чижівське родовища (близько 20 млн. доларів).

Крім того, компанія шукає інвестиції для реалізації проекту реорганізації Гнідинського і Качанівського газопереробних заводів (ГПЗ), а також для будівництва ГПЗ близько Анастасьївської компресорної станції, повідомив Салмін.

ВАТ “Укрнафта” – найбільша нафтовидобувна компанія, на частку якої припадає близько 75% нафти і газового конденсату, що видобуваються в Україні.

ДУБИНА ЗАТВЕРДИВ НОВИЙ ПРОЕКТ ПРОГРАМИ “ВУГІЛЛЯ УКРАЇНИ”

Урядовий комітет промислової політики і паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) на чолі з новим віце-прем’єром Олегом Дубиною затвердив проект програми реформування вугільної галузі “Вугілля України” і відповідний проект постанови Кабінету Міністрів.

Як раніше повідомлялося, цей варіант проекту програми “Вугілля України” відрізняється від проекту, розробленого і затвердженого наприкінці минулого року під керівництвом екс-віце-прем’єра Юлії Тимошенко.

Зокрема, зміни внесено до розділів “Удосконалення системи управління вугільною галуззю”, “Удосконалення ринку вугілля” і “Фінансове оздоровлення галузі”. Проект Тимошенко передбачав, зокрема, переведення рахунків шахт у призначений уповноважений банк, стимулювання продажу коксівного вугілля на аукціонах, приватизацію вуглевидобувних підприємств і передачу їх в управління юридичним і фізичним особам.

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг