BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

КРУГЛИЙ СТІЛ

Іванка ПОПОВИЧ

З ініціативи Львівського регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) за круглим столом відбулося обговорення негайного реформування податкової системи України, і як одним із основних критеріїв цього реформування стало обговорення необхідності прийняття Верховною Радою України Податкового кодексу ще у цьому році. Прикро, що на ініціативу львів’ян в обговоренні пропозицій до другого читання Податкового кодексу у Верховній Раді відгукнулися лише декілька народних депутатів від Львівщини, хоча задекларували про свою участь майже усі.

Під час обговорення наголошувалося на тому, що бюджетна практика минулих та поточного років, діюча податкова система і низькі темпи її реформування гальмують процес розвитку підприємництва. Вимоги промисловців і підприємців докорінно реформувати податкову систему, а також їхні пропозиції до законопроекту нового Податкового кодексу України у черговий раз проігноровано – бюджет на 2001 рік сформовано на основі старої податкової бази, а сам кодекс пройшов лише перше читання у Верховній Раді та не внесений у порядок денний наступного засідання сесії.

Також у присутності народних депутатів України – Зореслави Ромовської, Олега Тягнибока та Ігоря Пилипчука прозвучали конкретні пропозиції, які народні обранці в якості законодавчої ініціативи мали би внести як пропозиції від УСПП. На думку президента Асоціації роботодавців Львівщини Зеновія Бермеса, першою чергою необхідно вдвічі зменшити податок на додану вартість. А віце-президент об’єднання підприємницьких організацій Львівщини Володимир Макара переконаний, що необхідно, передусім, радикально змінювати регіональну економічну політику в області та запропонував, щоби скасувати податок на прибуток тим підприємствам, які беруть на роботу на свої підприємства молодих фахівців.

А президент Асоціації банків Львівщини Олександр Загірний наголосив, що в державі не існує єдиної банківської політики, яка працювала б на перспективу та розвиток. “Необхідно, щоби банківські інвестиції з-за кордону не оподатковувались і мали би державну гарантію, – вважає Олександр Загірний. – Лише у такому випадку можна було б говорити про зацікавлення інвесторів та розвиток банківської системи”.

Цікавий діагноз щодо податкової ситуації у державі висловив президент Асоціації малого та середнього бізнесу Львівщини, депутат Львівської міськради Олександр Максимчук. На його думку, наша країна захворіла на “податковий ящур”.

Усі присутні народні депутати були одноголосні в одному – обговорювати Податковий кодекс та вносити пропозиції треба було ще рік тому, коли він тільки розроблявся, а сьогодні можна із впевненістю стверджувати, що багато часу втрачено. “Основна біда цього кодексу в тому, що над його розробкою працювали податкові органи, – вважає Зореслава Ромовська. – А як же можна збудувати добрий будинок, коли фундамент поганий? Не треба зараз поспішати із прийняттям Податкового кодексу, його треба доробляти”.

Аж надто реальною була позиція Олега Тягнибока. “Є об’єктивні політичні передумови для прийняття Податкового кодексу – його прийняття лобіюється у Верховній Раді чи не найактивніше, ведеться неймовірна закулісна гра, – переконаний депутат. – На жаль, я бачу об’єктивну ситуацію – як би ми того не прагнули, але я вважаю, що ця Верховна Рада не прийме нового Податкового кодексу”.

Усі учасники круглого столу були одностайні в тому, що необхідно, щоби у всіх областях України регіональні об’єднання УСПП звернулися з аналогічними пропозиціями до своїх депутатів Верховної Ради, а ті, у свою чергу, в плані законодавчої ініціативи внесли пропозиції до Податкового кодексу і лише після того, як вони будуть враховані (а їх близько 5 тисяч), можна ініціювати прискорення другого читання Податкового кодексу. І ще в одному питанні всі були одностайні: “Ми категорично проти, щоби наші пропозиції обговорювали податківці”.

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг