BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

СБУ "розбушувалося"

РЕПРЕСІЇ

Зоряна ІЛЕНКО

Закінчення. Початок – стор. 1

© ПОСТУП
У четвер до Львова приїхала мати ще одного ув’язненого – Василя Назара, який також перебуває у СІЗО СБУ міста Києва. Парасковія Іванівна розповіла, що у селі Туринка Жовківського району в її будинку було зроблено вже не один обшук. Що шукають – ніхто нічого не каже. А “нєкій” слідчий УСБУ Н. Роюк прислав повістку, аби вона прибула у четвер на 11:00 давати свідчення у кабінет 112, однак у призначену годину Парасковію Іванівну по вулиці Степана Бандери, 1 не прийняли. Вона була обурена, що її покалічений син (він досі ходить із паличкою) перебуває у СІЗО СБУ, силовики морально знущаються над нею, їй доводиться їхати до Львова, витрачаючи свій час і кошти на дорогу, а тут її, не дивлячись на повістку, не приймають. Щоправда, о 15.30 надійшло повідомлення з прес-центру УСБУ у Львівській області, що з пані Парасковією таки поспілкувалися.

Незважаючи на обурення, які висловив віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Жулинський з приводу арешту студентів, який було проведено 9 березня після масових безчинств, силові структури і надалі “опрацьовують” учасників цих подій.

Начальник слідчого управління СБУ України Володимир Пристайко повідомив, що в рамках розслідування вже допитано понад 300 осіб. За його ж словами, у розпорядженні слідства є понад 20 відеокасет, над якими зараз працюють працівники СБУ, “вибираючи” кожну особу, що брала участь у масових безчинствах. Десятки осіб – активних учасників масових безчинств, як відзначив Володимир Пристайко, вже встановлені. Загалом, за попередніми даними, у поле зору СБУ потрапило понад кілька сотень осіб. При цьому, за словами Володимира Пристайка, “крутяться в картотеці” імена вже кількох тисяч осіб.

За повідомленням прес-центру СБУ міста Києва, “станом на 19 березня
2001 року слідчі СБ України у процесуальному порядку заарештували 12 осіб, ще одного затримано як підозрюваного. Відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, про факт арешту і затримання своєчасно проінформовані близькі родичі зазначених осіб, їхній захист здійснюють адвокати. Всі затримані – громадяни України, переважна більшість із них до арешту ніде не працювала. Для розслідування кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого п.1 статті 71 Кримінального кодексу України (масові безчинства) створено міжвідомчу слідчо-оперативну групу у складі співробітників СБУ і МВС. Нагляд за ходом слідства здійснює Генеральна прокуратура України. Ніяких інших координуючих ланок у розслідуванні справи, про що повідомляють Інтернет-видання, немає”.

Тим часом майже зовсім ніде непрацюючий 18-річний студент екологічного факультету “Львівська Політехніка” Сергій Гальчик перебуває у СІЗО СБУ, як і інші 12 осіб, місце проживання яких СБУ досі не повідомляло. Зв’язок із сином батьки підтримують через адвоката, якого йому винайняла “Гельсинська спілка”, а не надали силові структури, як про це вони звітують. На момент затримання, за словами Володимира Гальчика, у сина не було навіть документів. Батьків вразило, що з моменту затримання сина ніхто з організаторів політичної акції в Києві не поцікавився його долею. Таке враження, що їх і не хвилює, що сталося з молодими хлопцями, яких затримали. “На мою думку, – поділився він, – хлопцям “світить” тепер до 5 років позбавлення волі і ніхто з тих організаторів їх не витягне”. Лише керівник львівської організації УНА-УНСО Остап Козак побував у них і обіцяв усіляку підтримку. Батьки ув’язненого стверджують, що ніхто з організаторів київської акції навіть не поцікавився його подальшою долею...

До речі, на квартирі у Сергія – в одного із перших – працівники служби безпеки провели обшук, хоч перед цим повідомлялося, що, згідно із вказівкою із центрального офісу СБУ, жодних слідчих дій у Львові не проводитимуть.

Батько Володимир, до речі, працівник СБУ у відставці, стверджує, що жодної санкції на обшук силовики йому не показували, а про те, що буцімто санкцію виписав заступник Генерального прокурора України Сергій Винокуров, почув лише від журналістів (журналісти це почули від прес-центру УСБУ у Львівській області – З.І.).

Крім цього, Володимир Гальчик розповів, що слідчі вилучили свідоцтво про народження хлопця, його закордонний паспорт, цілком легальні вирізки із журналу “Націоналіст”, листівки про розшук Калініна, а також хустку з гаслом “За правду!”. Він і не сподівався, що, наприклад, поширена по Львову хустка з таким гаслом може стати звинуваченням. Батько Сергія знав про те, що він цікавиться політикою, є прихильником УНА-УНСО, але чи є в її рядах – не знав.
Про те, що син збирається до Києва, батько також не знав. І ще: про те, що сина заарештували, батьки довідалися наприкінці минулого тижня, коли отримали офіційного листа з Києва. По своїх каналах батько дізнався, що затримання відбувалося у київському офісі УРП, куди хлопець прийшов за квитком до Львова. Йому також розповіли, що багатьох затриманих побили.

10 квітня планується провести ще один мітинг у Києві. Чим він закінчиться – невідомо. Однак, імовірно, аби послабити опозицію, арештовують її лідерів. А тим часом, аби звільнити дійсних членів УНА -УНСО з-під арешту, унсовці обіцяють вдатися навіть до акції громадянської непокори.

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг