BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе

За словами екс-міністра закордонних справ, посадовців відправляють у відставку згідно з чорним списком, складеним у Росії

РЕАЛІЇ

Тетяна НАГОРНА

© ПОСТУП
“Безперечно, що зовнішні чинники мають вплив на перебіг пов’язаних із політичною кризою подій в Україні, однак усі західні структури разом узяті не допоможуть нам. Тільки ми самі мусимо давати собі раду...”, – переконаний екс-міністр закордонних справ України, дипломат із більш ніж двадцятирічним стажем Борис Тарасюк, який зустрівся з львівськими журналістами під час чергового “круглого столу” у центрі політичного прогнозування газети “Високий замок”.

“Те, що Європа занепокоєна ситуацією в Україні – очевидно, але ті заяви, які робить Захід, можна трактувати по-різному: як жорсткий тиск на владу, як попередження чи просто висловлення своєї позиції”, – сказав він, коментуючи ті оптимістичні заяви лідерів опозиції, які вони робили після зустрічі Леоніда Кучми з президентом Польщі Алєксандром Кваснєвським, і в яких запевняли, що тиск Заходу на нашого Президента спричиниться до цивілізованої передачі ним владних повноважень.

Попри все, Бориса Тарасюка важко звинуватити в лояльності до влади, адже, звільнений з посади міністра закордонних справ, він каже, що дуже вдячний Кучмі за зроблену йому таким чином послугу. “Врешті, я зміг зробити нелегкий для себе вибір і піти з державної служби. Пропрацювавши понад двадцять років на українську дипломатію, я вирішив припинити компроміси із власною совістю і не повертатися на держслужбу, доки у країні залишатиметься ця влада”, – говорить екс-міністр. Зараз він уже може відкрито говорити про те, якими міркуваннями керується чинна влада, приймаючи важливі державні рішення, у тому числі й кадрові. Цього разу, зокрема, він розповів журналістам про існування списку небажаних для Росії українських посадовців, яких керманичі нашої країни, “прогинаючись” під східного сусіда, почерзі відправляють у відставку.

Підтвердив Тарасюк і той факт, що коли після останніх президентських виборів міняли послів України в західних країнах, то робилося це виключно через те, що вони не забезпечили потрібного Кучмі результату голосування діаспори (нагадаємо, що громадяни України, які мешкають поза її межами, 1999 року голосували здебільшого за Євгена Марчука).

Однак, попри очевидну прихильність до опозиції, Тарасюк дивиться на ситуацію у країні реальніше, аніж її провідники. “Слабкість опозиції полягає насамперед у надзвичайно низькій активності громадян. Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, лише 1% населення готовий до активної участі в акціях протесту”, – говорить Тарасюк. Таким чином, реальним виходом із системної кризи (за Тарасюком, ужитий термін полягає у кризі законодавчої влади, коли можливою є руйнація існуючої у парламенті більшості і створення нової – комуноолігархічної; кризі виконавчої влади, коли перманентно триває конфлікт між президентом та урядом; кризі у стосунках законодавчої і виконавчої влади, що виражається в ультимативних формах співпраці першої з другою) можуть стати дві речі: дострокові президентські вибори і вибори до Верховної Ради. При цьому на перше можна сподіватися тільки тоді, коли в Кучми і його оточення стане політичної волі самим відмовитися від свого нинішнього статусу. А парламентські вибори дадуть бажаний ефект лише у тому випадку, коли, по-перше, пройдуть чесно, а по-друге, якщо до Верховної Ради потраплять люди, здатні сформувати життєздатну, по-державницько налаштовану більшість.

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг