BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

"Львів на межі техногенної катастрофи"

КОМЕНТАРІ

Ситуації, що сьогодні склалася із водопостачанням міста, можна було б уникнути, якби раніше міська влада не закривала очі на цю проблему, – вважають наші експерти. Якщо б владоможці вчасно вжили запобіжних заходів, прийняли відповідні рішення, сьогодні львів’яни не потерпали би від браку води. А так ні в чому не винні люди сьогодні змушені захищати свої права у судах.

Павло Сосновський, начальник обласного Управління справ захисту споживачів, так прокоментував ситуацію з припиненням водопостачання: “Це питання досить складне. Наразі жодного механізму регулювання подачі води безпосередньо кожному мешканцеві не існує, а відтак коментувати дії “Львівводоканалу” не в моїй компетенції. Запитувати треба у владних структур, які допустили до такої ситуації. Це наслідки господарювання. Що стосується нашого управління, то ми розглядаємо скарги мешканців про відключення води. На сьогодні до нас надійшло вже близько 20 таких скарг. Але пояснюємо, що для цього людині, якій відімкнено воду, потрібно подати нам письмове звернення і документальне підтвердження про відсутність боргів перед водоканалом. І тільки після того ми можемо розглянути цю справу. І якщо очевидною є вина, то накладаємо на винуватців економсанкцію, а згодом, якщо виникне потреба, – подамо в суд. Але нагадаю, питати за такі незручності треба міську владу”.

“Подібна справа повинна вирішуватися відповідно до закону. Правомірність дій “Львівводоканалу” мають вирішувати судді, – каже Микола Микієвич, заступник голови обласного суду з цивільних питань. – Для цього треба заслухати і “Львівводоканал”, і протилежну сторону. Сторони при цьому мають право доводити, аргументувати. Вже після цього судді, все проаналізувавши, приймуть рішення про визнання вини. Сказати, чи виграють споживачі, якщо подадуть на “Львівводоканал” до суду, – не можу. Все залежить від перебігу кожної конкретної справи. Взагалі говорити щось конкретно, поки суд не розгляне справи, я не можу”.

“Незважаючи на всі проблеми, які зараз назрівають, проблемою номер один є безвідповідальність і безгосподарність влади, – зауважує Андрій Садовий, директор Інституту розвитку міста. – Проблема відключення води – це проблема влади міста. Адже кому належить “Львівводоканал”? Є влада, є голова міста, є виконком, є найвищі посадові особи, і вони повинні вирішувати проблеми, пов’язані з цим підприємством. Уся відповідальність за сьогоднішній стан справ лежить на них персонально. Ми як депутати міської ради вже неодноразово ставили питання про неефективну роботу керівництва “Львівводоканалу”. Влада це ігнорувала. Тепер маємо наслідки: місто йде до техногенної катастрофи. Ще кілька днів у Львові не буде води, і тоді нам доведеться вирішувати вже зовсім інші проблеми, що виникнуть як наслідок цієї”.

Василь Полуйко, член постійної депутатської комісії інженерного господарства, вважає: “Однозначно підходити до цієї ситуації не можна, тому що водопостачання пов’язане з певними санепідеміологічними нормами, які при відключенні порушуються. Щоб цього не сталося, потрібно, щоби був якийсь діалог, при наявності боргів їх варто реструктуризувати, вислуховувати думку якихось інших зацікавлених осіб. Щодо правомірності дій “Львівводоканалу”, то, зрозуміло, припиняти подачу води людині, котра справно платила за воду, підприємство не мало права. Та й узагалі, треба вирішити, чи допустиме таке відключення. На мою думку, повинен діяти зовсім інший механізм”.

“Тепер воду вже включили і ситуація поступово нормалізувалася. Але особливо критичною вона була вчора. Я розумію, що є фінансові проблеми поміж двома організаціями. Але питання треба ставити інакше. Якщо лікарня не має заборгованості, то виключати її не можна. Уявіть собі: в самій лише лікарні швидкої допомоги станом на сьогодні 1037 хворих. І всім зранку треба задовольнити свої фізіологічні потреби. Я мовчу про перев’язочні, про операційні – це ж усе треба мити, прати, стерилізувати тощо. А що говорити про пологові будинки? В пологовому будинку, що на вул. Мечнікова, який теж учора був без води, перебувало понад 200 вагітних і породіль. Так що це справді поважна проблема. Я вже зробив подання на ім’я прокурора міста, зустрічався із відповідними особами. Наразі воду включили, але як воно буде далі – невідомо”, – підсумовує Зиновій Гузар, начальник управління охорони здоров’я Львова.

Підготувала Вікторія ПРИХІД

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг