BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Місто без води

Протягом двох діб у деяких районах міста не було водопостачання. Наразі про його відновлення домовилися, але чи надовго?

СПРАГА

Маріанна РОМАНЕНКО

Починаючи з позавчорашнього вечора у деякі райони міста було припинено подачу води. Через борги комунального підприємства “Львівводоканал” ВАТ “Львівобленерго” позбавило струму всі станції так званого останнього підйому.
Борг чималенький – 39 млн. грн. При цьому борг населення перед МКП “Львівводоканал” становить 35 млн. грн., а підприємства, установи та організації заборгували 13 млн. грн. Води не було у Личаківському, Галицькому, Шевченківському, Залізничному та частково Франківському районах і в Сихівському масиві. Хоча завдяки особливостям розміщення водних шляхів у районі вулиці Пулюя вода з’явилася на весь день.

Учора міська адміністрація, керівництво “Львівводоканалу” та “Львівобленерго” домовилися про реструктуризацію боргу, тож було запущено всі насосні станції.
Щоправда, це не означає, що вода у помешканнях відразу ж з’явилася. “Це не запальничка, яку відразу можна ввести в дію,” – сказав головний інженер “Львівводоканалу” Мирослав Заплатинський. Скажімо, найбільша станція (у Сокільниках) була вимкнена лише на 20 хвилин, проте на її повторний запуск довелося витратити півтори години.

А тим часом перебіг подій у місті без води був таким. Позавчора ввечері перший заступник міського голови Олександром Сендегою екстрено скликав комісію з надзвичайних ситуацій. Проте чомусь не прийшов представник “Обленерго”. Тому розмова не мала конкретних наслідків. Хоча через деякий час після відключення вдалося збалансувати систему і зняти напруження чи не з усіх медичних та дитячих закладів міста і навіть із деяких підприємств. І лише до лікарні швидкої допомоги воду довелося возити цистернами...

Лише вчора керівникам усіх структур вдалося зустрітися і домовитися. За словами Олександра Сендеги, йому вдалося переконати обласне керівництво вплинути на розпорядників держбюджету. І дуже скоро кошти за пільги та субсидії надійдуть на рахунки “Водоканалу”. Усі підприємства, за споживання води й електрики яких платить місцевий бюджет, мають власний ліміт, за межі якого досі не виходили. Міська влада, у свою чергу, стовідсотково розраховується з виробниками послуг. А ось із населенням мусить працювати керівництво “Водоканалу”.

За словами директора “Львівводоканалу”, для боротьби з неплатниками тут створено спеціальну бригаду, яка тільки й робить, що ходить по квартирах і намагається перекрити трубу в боржників. Проте до цього часу таким чином вдалося покарати лише 45 сімей. Усього ж рознесли 17 тисяч попереджень.
Володимир Сулипа каже, що тепер кожен працівник “Водоканалу” зобов’язаний розносити такі попередження в тому районі, де він мешкає. До цієї роботи залучено всіх – від директора до прибиральниці. “Ми більше не будемо відмикати цілі будинки чи бойлерні,” – каже директор “Водоканалу”, вважаючи колишню практику боротьби з боржниками, від якої страждали і чемні платники, невдалим експериментом.
Олександр Сендега вважає, що й “Обленерго” має багато шляхів для впливу на боржників. Проте вони обрали найнепопулярніший – вимкнення. Чому вони так зробили (і чи правомірно це), з’ясовуватиме прокуратура, куди місто внесло своє подання. Крім того, перший заступник міського голови наголосив, що ситуація з боргами склалася так тому, що порівняно з минулим роком ціни на електроенергію піднялися на 30 відсотків.

Те, що місто не може довго залишатися без води, свідчить і те, що Львів не має альтернативних джерел водопостачання. “Альтернатива – це мати ще один водоканал і резервуар. Наше місто унікальне щодо водозабезпечення. Наші водяні джерела розміщені дуже далеко. До того ж вони зосереджені у різних кінцях,” – пояснює пан Сендега.

А нещодавно члени постійної депутатської комісії економічної політики та муніципальних ресурсів у плани щодо поліпшення роботи малого та середнього бізнесу внесли пропозицію про демонополізації міських комунальних господарств. Серед потенційних монополістів, які пропонується демонополізувати, прозвучали назви “Водоканалу” і “Теплоенерго”.

Начальник управління комунального господарства департаменту міського інженерного господарства Іван Ониськовець про цю пропозицію ще не чув. Але вважає, що залучення інвесторів на певних умовах є вигідним у будь-якому разі. Й ідея депутатів також заслуговує на увагу. “Якщо з таких структур, як, припустімо, “Водоканал”, виділити окремий вид послуг чи матеріального забезпечення, це може дати певні результати. Або ж конкретний приклад: якийсь район купує воду в “Водоканалу” і реалізовує людям. Мені здається, що це суттєво покращить якість цих послуг. Так само буде і з теплом,” – прокоментував він майбутні кроки у комунальній сфері.

Дізнавшись про цю пропозицію, Володимир Сулипа сказав, що вона зараз не на часі. А Олександр Сендега стверджує, що ще жодний приватний підприємець не зголосився взятися за роботу у цій сфері. Адже наше населення – це все ж таки дуже несправний платник.

Коментарі – стор. 2

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг