BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Європу "накриє" хвиля японських авто

ПЕРСПЕКТИВИ

Віктор КОРБУТ

“Ослаблення національної японської валюти б’є не лише по японських автокомпаніях, але й по європейських,” – такої думки дотримуються всі експерти автомобільного ринку. Падіння курсу єни продовжує “знищувати” прибуток японських корпорацій від продажу безпосередньо на батьківщині. За повідомленнями фінансових джерел, курс єни до євро впав уже на 22% у порівнянні з груднем 2000 року. Якщо так піде й далі, то Європу очікує стрімкий штурм японських автомобілів.

Дійсно, якщо справи в Японії йдуть погано, залишається два стратегічні напрямки – американський і європейський ринки. Азіатський авторинок наразі розглядається як перспективний, але не більше. За дуже оптимістичними прогнозами, його світанок настане не раніше, ніж через 5-10 років. Нині ж нестабільна фінансова ситуація в азіатському регіоні не дозволяє використовувати його переваг. Американський ринок також відчув перенасичення, зненацька “засмутивши” лідерів світового автомобілебудування, які спішно перебудовують свою маркетингову політику. Залишається консервативний і стабільний європейський ринок. Саме на нього й звернули свою пильну увагу японські автомобільні компанії.

З появою нової стратегії очікується, що Європу “накриє” хвиля японських малолітражних автомобілів і компактних пасажирських седанів, аналогічно до європейських Fiat Punto, Peugeot 206, Renault Clio, VW Golf тощо. Уже зараз європейські автомобільні компанії серйозно стурбовані ситуацією і наполягають на негайному її розгляді.

Ще в понеділок найбільший японський виробник автомобілів Toyota Motor Corp. оголосила, що веде переговори про співпрацю з американським автогігантом Ford Motor Co. Представники Toyota уточнюють, що мова йде про угоди в таких галузях, як фінансові послуги й виробництво екологічно безпечних автомобілів.
Нещодавно Toyota й Ford почали обговорення спільного виробництва менш шкідливих для навколишнього середовища автомобілів, які поєднають у собі риси звичайних машин на бензині й електромобілів, повідомила в понеділок газета The Asian Wall Street Journal. А раніше, у суботу, щоденна газета “The Asahi Shimbun” повідомила, що Toyota й Ford збираються налагодити спільне виробництво малолітражних автомобілів. “Shimbun” уточнила, що до 2002 року Toyota почне поставляти малолітражні автомобілі свого підрозділу Daihatsu компанії Mazda Motor Corp, яка на третину належить Ford.

Натомість автомобілебудування Великобританії, яке пережило минулого року воістину “чорну смугу”, отримало потужний імпульс для подальшого розвитку.
Відразу два найбільших у світі автогіганти – General Motors і Ford – оголосили про намір інвестувати приблизно 655 мільйонів доларів у нарощування темпів виробництва на своїх заводах у Об’єднаному Королівстві.

У першу чергу, мова йде про фабрику в Елсмері. Тут розташоване виробництво англійської фірми Vauxhall, яка входить до складу імперії General Motors.
Остання збирається в майбутньому році поставити на конвеєр нову модель Vauxhall Vectra і вкласти в це підприємство 200 мільйонів фунтів стерлінгів.
Це дозволить зберегти 700 робочих місць у Елсмері та 570 робочих місць на фабриці в Лутоні, звідки здійснюється постачання запчастин для автомобілів Vauxhall Astra.

Другий проект спрямований на інший регіон Великобританії – південь Уельсу. На фабриці в Брідженді зайнято 1300 чоловік, які збирають двигуни для моделей Ford Focus, Ford Fiesta і Jaguar. Американський гігант вирішив через 2 роки налагодити там виробництво двигунів, які будуть встановлюватися на 3 моделях Jaguar, а також на Volvo, Land Rover і Lincoln. Під цей проект, який передбачає створення 600 нових робочих місць, Ford виділяє 360 мільйонів доларів. Компанія сподівається, що за цей період виробництво в Брідженді зросте на третину. Не виключено, що продукція фабрики буде навіть експортуватися у США.

Слід зазначити, що загальна ситуація в британській автоіндустрії вже змінилася на краще в порівнянні з минулим роком. Правда, підданим Її Величності, як і раніше, доводиться більше платити за 4-колісні агрегати, ніж їх європейським колегам. Але якщо торік при вкрай несприятливому становищі на ринку розрив у цінах на ту саму марку машини складав 41 відсоток, то на початку цього року він становить уже 21 відсоток. Наприклад, у Франції Ford Mondeo коштує в середньому на 2800 фунтів стерлінгів менше, аніж у Британії.
Але є і парадокси: Mercedes З180 коштує в Данії більше 42 тисяч фунтів стерлінгів, а у Великобританії – лише 20 тисяч.

POSTUP - ПОСТУП
№46 (704),
23 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Місто без води
·СБУ "розбушувалося"

ПОГЛЯД
·"Львів на межі техногенної катастрофи"
·Борис Тарасюк: Захід нам не допоможе
·Куди ми йдемо?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Підозрюваний у вбивстві Білозіра дає свідчення
·Обласна влада контролюватиме НПК "Галичина"
·Зафіксовано зниження безробіття
·Ситуація у в"язницях є вибухонебезпечною
·Нафтоторговельні компанії об"єднуються
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·СБУ "розбушувалося"
·Податковий кодекс необхідно приймати без обговорення податківців?

ПОСТУП З КРАЮ
·Прощання з екіпажем Мі-8
·ФБР проведе експертизу "таращанського тіла"
·Чи випустять Юлію Тимошенко?
·Закарпатці хворіють
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·США виганяють 50 російських дипломатів
·Музей Івана Павла ІІ
·Гібралтар хоче незалежності
·У ЄС узаконили нерівноправність

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ зрозумів, що помилявся, й обіцяє виправитися
·"Газпром" подав до суду на Україну
·Рекорди швейцарських годинників
·Падіння на біржах - до дешевих джинсів
·СВІТ

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Червоне Яблуко для Лілі

АРТ-ПОСТУП
·Кольори середньовічного сакруму: золото, азурит, кіновар
·Унікальний скарб може бути втрачений?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Європу "накриє" хвиля японських авто
·Рудольф Дизель - людина і "двигун"
·"Даішники" стануть чемнішими?

СПОРТ-ПОСТУП
·Господарі льоду перемагають
·Чотири тури - чотири лідери
·ФК "Львів" продовжує сходження
·То де усе-таки гратиме Шевченко?
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Кліп Мадонни і Гая Річі заборонено показувати на MTV
·Найпопулярніший у світі одяг