BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Клавіатура для всіх і для кожного

ОГЛЯДИНИ

Юрко БАНЗАЙ

Минулого тижня ми проводили огляд мишей з коліщатками нижчої та середньої цінових категорій. Цього ж тижня, не втікаючи далеко, оглянемо чотири клавіатури приблизно того ж цінового діапазону. Отже, сьогодні розмовляємо про Keyboard Ergo Classic від Mitsumi, WYNN keyboard KD-9000, Turbo-Kitty Enhanced Keyboard та BTC Multimedia Keyboard 5303.

Клава Mitsumi Keyboard
Ergo Classic

Традиційна клавіатура з підставкою для рук. Клавіші м’які, їхня поверхня шорстка. Дуже тихенька. На клавішах f та j маємо позначки, які сприймаються на дотик і дозволяють орієнтуватися навпомацки. Нічого зайвого, окрім стандартних Windows-клавіш (меню “Пуск” та контекстне меню). У горішній частині маємо заглиблення для олівців або ручок. “Клава” має хвоста завдовжки 1,5 метра. Обидва “шифти” довгі, backspace – короткий. Досить непогана клавіатура, без різних непотрібних “наворотів”. Добра для тих, хто часто використовує клавіатуру для роботи, – як для початківців, так і для фахівців.
Більш придатна для роботи, ніж для дому.

Вирок: зручна клавіатура для прихильників класичного стилю.

WYNN keyboard KD-9000

На відміну від першої в огляді клавіатури, ця має на чотири клавіші більше.
Це клавіші, що вимикають машину (якщо це дозволяє материнська плата), присипляють та будять її. Клавіші ще м’якші та ще тихіші. Один недолік – шорсткими є лише літери, а не вся поверхня. Це дозволяє робити здогади про недовговічність написів. Літери намальовані досить кострубато :о). Правий “шифт” “обрізаний” за рахунок функціональної клавіші Fn. Вона дозволяє виконувати додаткові функції, в яких, в принципі, немає особливої потреби.
Якраз під клавішею End маємо просунутого ґудзика Sleep, що може ненароком приспати машину. Форма клавіатури “аеродинамічніша”, ніж у попередниці.
“Хвіст” приблизно такої ж довжини. Недоліком є низькі розкладні ніжки, які мають лише одне положення.

Вирок: цілком непогана клавіатура для тих, кого дратує звук звичайних клавіш.
Не бажано купувати користувачам, які вживають багато “гарячих” клавіш.

Turbo-Kitty Enhanced Keyboard

Та ж кількість клавіш, але цього разу вони не такі м’які. Однак і не тверді.
Не знаю, як вам, а мені такі клавіатури не подобаються. Або ті кнопочки нормально клацають, як в Acer, або ж узагалі не видають жодного звуку.
Спецклавіші, щоправда, не такої форми, як основні. А це вже прогрес (щоби не плутати). Вони круглої форми і значно нижчі. Замість Fn з’явилася клавіша Turbo. Вона вживається в комбінації з іншими “просунутими сестрами”. Ну, щоби машину погасити або приспати. Клавіша Вackspace зроблена коротшою за рахунок символів “слеш” і “бекслеш”. Правий “шифт” обрізаний завдяки вищезгаданій клавіші Turbo. Знову ж таки, низькі ніжки. Щоправда, ця “клава” добре чіпляється до столу – за рахунок гумових нижніх ніжок.

Вирок: “бюджетна” клавіатура. Я б такої додому не купив.

BTC Multimedia

Keyboard 5303: вибір редакції

Як вам сказати... Мені вона сподобалася найбільше. Нестандартних клавіш є три. Це – на перший погляд. Якщо ж придивитися уважніше, то їх не три, а п’ятнадцять. Просто всі (!) функціональні клавіші мають по два режими. В одному вони працюють як нормальні F1-F12, а в іншому – за призначенням.
Погодьтеся, що звичайний користувач, якщо тільки він не працює в “Нортоні”, не надто часто використовує клавіші F2- F12. Отже, ці клавіші можуть виконувати такі функції: запускати поштову програму, Internet Explorer та ще три програми на вибір; гасити машину (програмно) і виконувати функції програвача аудіофайлів.

Недоліком тих новацій, щоправда, є програма, яка постійно висить в оперативній пам’яті, якої, як відомо, більше від цього не стає. Таким же недоліком є програвач, який норовить підвісити “Віндозу”, коли переходить до наступного треку. Погано також, що групу клавіш (Print Scrn, Scroll Lock, Pause, Insert, Home, Page Up, Delete, End та Page Down) опустили донизу. Ваш покірний слуга, використовуючи популярну для “Віндози” комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Delete, тричі помилково потрапляв на Insert. Але то байдуже: можна звикнути. Загалом, клавіатура дуже приємна. Правий “шифт” обрізаний, зате backspace – нормальної величини. ВЕЛИКА клавіша Esc. Можна попадати в критичні моменти. От, знову Home з End переплутав... :о). Ага, мало не забув: маємо ніжки, які можуть регулювати кут нахилу клавіатури. І не одна позиція, а чотири... Ставиш так, щоби не змучуватися! Та й по столі “клава” не їздить.
Нижні ніжки мають наліпки з білої гуми. Не ковзається по столі – та й по поверхні не малює.

Якщо не ставити (з дискети, що входить у комплект) супер-бупер-софта, маємо класичну клавіатуру, “мрію ідіота”, за якою можна працювати з великим задоволенням.

Вирок: клавіатура варта як офісу директора (щоправда, без ультрасучасних вимог до дизайну), так і домашнього ПК. Я собі точно її куплю. Поміняю ту залізяку, що стоїть у мене в хаті ;о).

Клавіатури, які оглядалися, люб’язно надав салон “Техніка”, що по вулиці Любінській, 98.

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол