BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Прокуратура затримала Володимира Бондаря

СПРАВА НАЦБАНКУ

Олег КОНИК

У понеділок 19 березня прокуратура Києва затримала колишнього першого заступника голови правління Національного банку України Володимира Бондаря. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем.

Як повідомляє про це інформагентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на прокуратуру Києва, 16 грудня Володимир Бондар уклав заздалегідь збиткову угоду з іноземним банком Credit Swiss First Boston (Кіпр) на розміщення в ньому 75 млн. доларів золотовалютних резервів України, внаслідок чого державі завдано матеріальної шкоди на суму понад 5 млн. доларів. Прокуратура порушила кримінальну справу проти деяких працівників НБУ ще 13 червня 2000 року – на підставі матеріалів тимчасової слідчої комісії з розслідування діяльності Нацбанку (комісію очолював Віктор Суслов).

Скандал навколо золотовалютних резервів НБУ був темою № 1 протягом майже всього минулого року. Оглядачі пов’язували його з тиском на прем’єра Віктора Ющенка, який очолював Нацбанк саме у той період, яким тепер так цікавиться прокуратура Києва. Цілком можливо, що знову про цю справу заговорили з цих же причин. Та все ж нагадаємо, як саме розвивалися події. 11 лютого 2000 року британська газета Financial Times повідомила про існування документів, які свідчили про фінансові махінації НБУ з кредитами МВФ у 1997 – 1998 роках. У цих звинуваченнях також ішлося про те, що НБУ завищив розмір золотовалютних резервів і, таким чином, зміг отримати два транші кредиту стенд-бай.
Міжнародний аудит, який провела компанія Pricewaterhouse Coopers, підтвердив факт завищення резервів, однак випадків нецільового використання коштів МВФ аудит не виявив.

Сам Віктор Ющенко минулого року заявив, що не візував жодного з документів, які тепер прискіпливо вивчає київська прокуратура. Ними займався Володимир Бондар, і Ющенко оцінив його дії з точки зору статуту НБУ як цілком коректні, однак оскільки було порушене добре ім’я Нацбанку, порадив Бондареві подати у відставку з етичних міркувань. До речі, в іншому випадку – у квітні 2000 року, під час парламентських слухань щодо діяльності НБУ, – Віктор Ющенко сказав, що Нацбанк є єдиною командою, і підозри щодо одного її члена кидають тінь на всіх інших. Тепер прем’єр, коментуючи нову порцію уваги до діяльності НБУ, заявив: “Я можу сказати одне: я Бондареві довіряв увесь час, коли працював з ним у Нацбанку, довіряю і сьогодні. Я твердо переконаний, що цей фахівець не здатний на правопорушення”.

Другий раунд “розкручування” справи щодо золотовалютних резервів Нацбанку дивовижно схожий на перший: і минулого року, і тепер помітне загострення протистояння між реформатором Віктором Ющенком та соціал-демократом Віктором Медведчуком. Торік комісії Суслова не вдалося “звалити” Ющенка, однак справу продовжують використовувати для того, щоби принаймі погіршити імідж прем’єра...

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол