BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року |

Чи зміниться сума від перестановки доданків?

Кадрові перестановки Президента й дії ключових політичних гравців нагадують хаос

ВЕРСІЇ

Кость БОНДАРЕНКО
© ПОСТУПОстаннім часом дедалі активніше починають говорити про перестановки на українському владному Олімпі. Перед Леонідом Кучмою Захід поставив чітку вимогу: продемонструвати готовність до змін, підготувати ґрунт для діалогу з опозицією. Леонід Кучма чудово пам’ятає давню істину: зміни потрібно проводити так, аби нічого не міняти. Останні кадрові перестановки, що очікуються в Україні, є яскравим свідченням відданості Президента саме цьому правилу.

Зміни почалися одразу ж після повернення Кучми з Польщі. Буквально наступного дня після повернення, 17 березня, засоби масової інформації передали сенсаційну новину: у відставку відправлено міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Всесильний міністр, глава відомства, непідзвітного парламенту, близький приятель глави Адміністрації Президента Володимира Литвина, батько найліпшої подруги президентової доньки – і раптом відставка…

Нагадаємо, що на своєму посту Юрій Федорович перебуває від 3 липня 1995 року і “пережив” не одного прем’єр-міністра. Його усунення добивалася опозиція, але потайки не вірила, що Кравченка “здадуть” так швидко. Готувалися до затяжної боротьби…

Поінформовані кола стверджують, що Кравченко зовсім не піде у забуття. Йому підготували доволі-таки симпатичну посаду – Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (замість Євгена Марчука). “Ну от, – скажуть читачі (особливо ті, які хочуть відчути сатисфакцію після того, як Марчук “кинув” свій електорат на виборах 1999 року, і які все ще мають надію на “доброго Кириловича”). – Нарешті Євген Кирилович стане опозиціонером”. Не кваптеся з висновками. Те ж джерело стверджує, що Марчук має невдовзі очолити Адміністрацію Президента.

От кому пощастило найменше – то це главі Адміністрації Президента, Володимирові Литвину. Подейкують, що він пересяде у крісло ректора Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Усе це нагадує якийсь дивний танок зі зміною партнерів. Коефіцієнт корисної дії від таких перестановок – нульовий (якщо не від’ємний, хоча я, далека від фізики людина, не знаю, чи існує від’ємний ККД).

Але перестановки на цьому не завершуються. Невдовзі ми можемо стати свідками відставки ще одного губернатора – закарпатця Віктора Балоги. Цього активно добиваються об’єднані соціал-демократи, які прагнуть здійснити реконкісту після вигнання їх з області нинішнім головою облдержадміністрації. Азаровці, які будуть змушені віддати Закарпаття есдекам, задовольняться іншими поступками: у парламенті створено ще одну фракцію – “Регіони України”. Це про неї Олександр Волков говорив, що, мовляв, прийшла вказівка “згори” – віддати по п’ять депутатів від “Відродження регіонів”, “Трудової України” і НДП, і таким чином створити нову фракцію “Регіони України”.

До речі, після утворення “Регіонів України” з фракції НДП вийшло 6 депутатів.

Тепер у фракції залишилося 14 народних обранців, що ставить її під загрозу ліквідації. Нагадаємо, що ще два роки тому фракція нараховувала 98 депутатів!

Лідер НДП Валерій Пустовойтенко робить досить незрозумілі вчинки. Минулого тижня у Донецьку він зустрічався з губернатором Віктором Януковичем. За дві години перед Пустовойтенком до Януковича завітав Микола Азаров. І не сам, а з заступниками губернаторів Луганської і Дніпропетровської областей. За однією з версій, формується антисоціал-демократичний блок (оскільки зібралося щонайменше три політичні сили з пропрезидентського табору, які перебувають у конкуренції (якщо не у явній ворожнечі) з СДПУ(О), – азаровці, донеччани і НДП. За іншою – готується велике регіональне утворення, такий собі союз Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей. Хоча одна версія іншій не суперечить.

Пустовойтенко нині розглядається як один із кандидатів на пост губернатора Запорізької області – замість Олексія Кучеренка. Тому можна прогнозувати, що Пустовойтенко приєднається до блоку губернаторів. Але есдеки мають свою кандидатуру – колишнього намісника Запорізької області Карташова. Можна було б, звичайно, поставити і Володимира Куратченка, лояльного до СДПУ(О) голову Запорізької НДП, але втретє на губернаторську посаду – це вже явний перебір.

Проте вдруге нібито повертається до Львова Михайло Гладій. Він уже не застане тут своєї старої команди. Як там у Лермонтова? “И маршалы зова не слышат – иные погибли в бою, иные ему изменили и продали шпагу свою”. Більшої частини заступників, які працювали в ОДА в його бутність губернатором, у Львові вже немає. А в Києві спадок по Гладієві поділять Катерина Ващук (яка претендує на пост віце-прем’єр-міністра з АПК) та Іван Кириленко (який, окрім Міністерства сільського господарства, очолює виборчий штаб Аграрної партії України, а невдовзі, можливо, очолить і саму партію).

Побільшало претендентів на пост прем’єр-міністра. Олігархи і комуністи Ющенка вже “списали” з рахунків (хоча у нього певні перспективи на збереження крісла ще залишаються). Натомість до двох потенційних кандидатів на крісло прем’єра – Сергія Тигипка і Миколи Азарова – долучився (за неперевіреними даними) третій гравець, київський мер Олександр Омельченко. Він може бути вигідний кільком політичним силам. Насамперед, Кучмі, який замість свавільного і неслухняного мера може отримати цілком залежного прем’єра. По-друге, соціал-демократам, які давно мріють взяти реванш за поразку на міських виборах у Києві у 1999 році. Тільки тепер на пост київського міського голови претендуватиме не Суркіс, а Віктор Медведчук.

На завершення – зі своїх посад ідуть керівник УТ-1 Вадим Долганов та Генпрокурор Михайло Потебенько. І це ще не весь список...

До чого ж приведуть усі ці “перестановки і перетасовки”? Нині важко сказати. Президент наразі відпочиває у Форосі. З ним перебуває частина його свити (у тому числі й Литвин). Інші посадовці перебувають у повітрі – й у прямому, і в переносному значенні: вони чекають на кадрові зміни, а тому літають літаками у Крим, на поклін до Президента. На 30 березня заплановано черговий з’їзд демократичного об’єднання “Злагода”, на якому Кучма планує виступити з доволі ґрунтовною доповіддю, яку має наостанок підготувати Володимир Литвин.

Саме ця доповідь дозволить зрозуміти суть усіх подальших процесів в Україні й дозволить розставити акценти більш виразно, ніж тепер. Наразі ж ситуація нагадує хаос.

POSTUP - ПОСТУП
№45 (703),
22-28 БЕРЕЗНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Роздуми Леоніда Кучми

ПОГЛЯД
·Для чого Президентові кадрові чистки?
·Гладій знову очолить Львівщину?
·Режим у наших головах

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чорноволу оголосили догану
·Учителі визначили дату страйку
·Байдужість держави призведе до екокатастрофи
·Влада має намір сприяти розвиткові підприємництва
·Колишні правоохоронці утримували заручницю

ПОСТУП З КРАЮ
·МАС-МЕДІА
·Справа Гонгадзе підійшла до початку
·Колишній міліціонери пікетували парламент

ТЕМА ПОСТУПУ
·Чи зміниться сума від перестановки доданків?
·Прокуратура затримала Володимира Бондаря

ПОСТУП У СВІТ
·ТРАГЕДІЯ
·Ультиматум для албанських бойовиків
·Gestapo-Мюллер на службі "стрийка Сема"
·Читання чужих листів як професія

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Замах не вдався
·Голосуй, не голосуй...
·Зразкове подружжя

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Клавіатура для всіх і для кожного
·Duke Nukem Forever. Інтерв"ю зі Скотом Міллером
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·"Еммануїл Мисько зблизька..."
·Сельський? Звіринський? - Ні, Новоженець!
·Призер Берлінського кінофестивалю хоче знімати кіно на студії ім. Довженка

СПОРТ-ПОСТУП
·За рік до Олімпіади Україна зробила крок назад
·Найкращий гонщик століття
·Сергій Турянський: "Я хочу, щоби чемпіоном став "Шахтар"
·Пари розпочали боротьбу

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джон Гальяно. Рокери в діамантах
·Баскетбол